Olinka
03.02.05,07:33
Robim rocne zuctovanie zamestnankyni, ktora ma 2 deti, na ktore si uplatnuje danový bonus. Jej manzel pracuje v Cechach, tam si robi danove priznanie a odpocital si nezdanitelnu cast na deti za cely rok (podľa českeho zakone) .Mozem teraz manzelke pri rocnom zuctovani priznat danovy bonus?
Potrebujem k rocnemu zuctovaniu potvrdenie, ze si manzel neuplatnuje danovy bonus? Co ak robi v Cechach, kde danovy bonus neexistuje?

PROSIM PEKNE O POMOC !!! Daaakujem
Nike
03.02.05,07:05
Už sa tu ktosi na niečo podobné pýtal.

Podľa mňa je daň bonus to isté ako daň. úľava v ČR. Ja by som bonus neuplatnila.

Pochybujem, že zmluva s ČR dovoľuje uplatniť úľavu na to isté dieťa u oboch rodičov aj keď v dvoch rozdielnych štátoch.
Ale praktickú skúsenosť nemám.
rosemary
03.02.05,12:29
Mám prosbu,
môžem urobiť zamestnancovi ročné zúčtovanie daní zo závislej činnosti, keď si priniesol potvrdenie s inej spoločnosti o príjme-vyplatenie podielov na zisku za rok 2003, ak áno, do ktorého riadku to pôjde. Alebo si musí podať sám daňové priznanie?
Pekne Vám ďakujem
Luna
03.02.05,14:20
Ročné zúčtovanie robíš iba keď ide o závislú činnosť.(konateľ,zamestnanec,dohodár)Podiely na zisku nie je príjem zo závislej činnosti.Zamestnanec si musí podať DP.
Sylvia K
03.02.05,15:21
Nazdárek, mám jednu otázku :

Invalidný dôchodok je vlastný príjem ? Jeden zamestnanec si uplatňuje nezdan.časť na manželku , ktorá poberá len invalid.dôchodok v žiadosti o ročnom zúčtovaní dane. Môj názor : Invalidný dôchodok je vlastný príjem, a odrátam mu zo základu dane nezdan.čať na manželku (80.832 - súčet invalidného dôchodku za celý rok 2004 (doniesol aj potvrdenie zo soc.poisťovne)).
Ďakujem !
evae
03.02.05,17:43
Na margo rocneho zuctovania, ked mam siestich zamestnancov, ktori nastupili az v decembri, dovtedy mali ine prijmy, im vystavim iba potvrdenie o prijme za rok 2004 a DP si robia sami? co vsetko som im povinna vystavit? Vopred dakujem.
Nike
03.02.05,18:39
Na margo rocneho zuctovania, ked mam siestich zamestnancov, ktori nastupili az v decembri, dovtedy mali ine prijmy, im vystavim iba potvrdenie o prijme za rok 2004 a DP si robia sami? co vsetko som im povinna vystavit? Vopred dakujem.Definuj "iné príjmy" lebo ak boli zo závislej činnosti tak ťa môžu požiadať o RZD.
Zita4
04.02.05,08:10
Nazdárek, mám jednu otázku :

Invalidný dôchodok je vlastný príjem ? Jeden zamestnanec si uplatňuje nezdan.časť na manželku , ktorá poberá len invalid.dôchodok v žiadosti o ročnom zúčtovaní dane. Môj názor : Invalidný dôchodok je vlastný príjem, a odrátam mu zo základu dane nezdan.čať na manželku (80.832 - súčet invalidného dôchodku za celý rok 2004 (doniesol aj potvrdenie zo soc.poisťovne)).
Ďakujem !Podľa mňa je to príjem. Za príjem sa nepovažujú len štátne sociálne dávky (napríklad rodičovský príspevok).:)
zu1301
04.02.05,09:30
Podľa mňa je to príjem. Za príjem sa nepovažujú len štátne sociálne dávky (napríklad rodičovský príspevok).:)
ahoj,
na skoleni nam presne definovali statne socialne dávky:
- rodičovský príspevok
- prídavok na dieťa
- príspevok pri narodení decka
- zaopatrovací príspevok
- príspevok na pohreb

tieto príjmy sa za príjmy nepovažujú
gita
04.02.05,10:02
Jeden dotaz k ročnému zúčtovaniu: Zamestnankyňa pracovala do 4/04, potom bola PN /rizikové tehotenstvo/ a od 11/04 je na MD. Môže sa jej odpočítať celá odpočítateľná položka 80832 za celý rok?
Zita4
04.02.05,10:24
Jeden dotaz k ročnému zúčtovaniu: Zamestnankyňa pracovala do 4/04, potom bola PN /rizikové tehotenstvo/ a od 11/04 je na MD. Môže sa jej odpočítať celá odpočítateľná položka 80832 za celý rok?
Nezdaniteľná časť na daňovníka sa vždy musí počítať za celý rok. Nemôžeš si ju uplatniť len na mesiace. Takže 80832,-- Sk.
zu1301
04.02.05,10:59
zamestnanec ma narok na odpocitatelnu polozku za cely rok.
ved aj ked je napr. evidovana na up a potom sa zamestna, dajme tomu od jula, odpocitatelnu polozku ma za cely rok, nie alikvotnu cast.
Paula
05.02.05,18:10
Prosím o radu. Zamestnankyňa je od 1.5.04 na MD. Po celý rok jej zamestnávateľ prispieval na DDP 200,- Sk/mesačne (zabudla som jej zdaniť tento príjem v januári až apríli ). Z RZD jej vychádza preplatok na dani 700,- Sk. Môžem jej teraz pri RZD ponížiť preplatok o 456,- Sk (19% z 2400,-)?. V III.časti v r. 7 predpokladám napíšem sumu 700,- a označím "NP".