bazalka
03.02.05,07:37
Prosím poraďte: pracujem pre zahraničnú firmu, náš majiteľ nám dal za úlohu vypracovať podnikateľský plán na r. 2005. Je nejaká povedzme šablóna či vzor ako by to malo vyzerať a čo by mal obsahovať aby bol jasný- vrátane budúcich výnosov a nákladov????Prosím ak má niekto taký vzor, pripojte k odpovedi.Ďakujem všetkým:D
Hlinkovx
03.02.05,07:06
niečo takéto som našla na nete...
ale či to je to..čo hľadáš..veru neviem...
ale možno ako odrazový môstik by ti to mohlo poslúžiť
bazalka
03.02.05,07:57
jasne, dík..odrazový mostík, už viem asi čo by to malo obsahovať.
uverovyanalytik
11.02.05,05:57
Pripadne pozri na:
http://www.nadsme.sk/sk/docs/vzor_podnikatel_plan.doc
je tam aj priklad.
certik59
26.04.05,16:20
...to je super odkaz- aj ja sa zaobidem bez dlhych uvah o podnikatel. zamere.diky
Vevey
26.04.05,18:53
Musi ho niekto vypracovavat i povinne? Odo mna to chcel zatial len 1 klient pre DU, tak dufam, ze to nemusim vyrabat pre dalsich. Za prilozene vzory vdaka.
Mireska
29.07.05,07:00
Nájde sa tu niekto kte by môhol so mnou spolupracovať pri diplomovke na Podnikateľský plán ...ak je niekto kto má tento plán urobený a súhlasil by s uverejnením ...prihláste sa ...prosím ..
JanaT
13.11.05,21:57
Ak niekto má niekto ohladom podnikatelskeho planu

dajte typ potrebujem k bakalarskej praci . Vdaka.
Drobec15
25.11.05,09:40
surne potrebujem podnikatelský plan.Nasiel by sa niekto kto ho posle. diki moc.
sway
25.11.05,09:57
surne potrebujem podnikatelský plan.Nasiel by sa niekto kto ho posle. diki moc.

Prikladám Ti jeden, bol na ÚP možno pomôže. Dôležitá je príloha!
fragola
29.11.05,19:55
s pravopisom ti to velmi nejde....
sway
29.11.05,20:16
s pravopisom ti to velmi nejde....

zato tvoj príspevok veľmi pomohol......:eek:
ajobs
29.11.05,22:23
s pravopisom ti to velmi nejde....

Neviem, čo si tým myslela, ale škoda miesta na servri.:eek: :cool:
klaudia7953
27.01.06,21:04
sway

velka vdaka, aj mne to pomohlo...mim.presiel ten plan na UP v poriadku?
sway
27.01.06,21:26
sway

velka vdaka, aj mne to pomohlo...mim.presiel ten plan na UP v poriadku?

ano , schválili, korunky dali...:p - len ich treba použiť presne na o čo žiadaš ( PC, kanc. zariadenie, SW....), tak dobre pouvažuj na čo konkrétne peniažky budeš pýtať.:)
Stelia 76
29.11.06,17:17
prosím veľmi veľmi .do piatka potrebujem podnikateľský zámer.Kto mi môže pomôcť? Každá rada je nad zlato diiiiik
Marína
29.11.06,17:29
Veď ich máš niekoľko v tejto téme. Stiahni si ich.
lenkak
29.11.06,17:32
a to ešte som aj link pricapila v druhej téme, máš možnosti neúrekom. Treba si len prezrieť, a vybrať si pre Teba ten najvýhodnejší.
denka287
03.03.07,08:31
prosim vas pomozte mi s podnikatelskym planom garni hotela**, neviem sa odrazit, PROSIM :mee:
janka83
06.06.07,12:50
ahojte. Napíšte mi prosím vás niekto, aké bývajú ciele podnikateľského plánu.dakujem
ondrejvla
06.06.07,12:59
ahojte. Napíšte mi prosím vás niekto, aké bývajú ciele podnikateľského plánu.dakujem

Poradím :
choď do vyhľadávača zadaj si podnikteľský zámer* a môžeš študovať do rána. Len treba vyburcovať svoje schopnosti a hľadať! Alebo si klikni na odkazy, ktoré sú v tejto téme a tiež si pomôžeš, skús...
mhutkova
28.07.07,09:04
Robil niekto podnikateľský plán na reality ?
Ak áno prosím pošlite .
red pink
29.07.07,11:10
ahojte! Potrebujem do školy spraviť podnikateľský plán v oblasti spoločného stravovania.Premýšlala som nad nejakým mliečným barom,kde sa budú pripravovať miešané nápoje. Nemá niekto niečo podobné už vypracované,aby som to mohla použiť ako vzor....dik
peterPO
14.10.07,16:52
Ahoj nema niekto vypracovaný podnikateľsky plan ohľadom dikoteky alebo restauracie potrebujem to do piatku do školy a mal by som to potom na matúre obhajovať vďaka :)
KvetkaK
22.11.07,12:51
Ahojte.. už sa dlhšie trápim s vyhľadávanim podnikateľského zámeru. Je ich tu naozaj veľa, ale nemá niekto vypracovaný podnik. zámer k Žiadosti o poskytnutie nenávratného fin.príspevku..., keď chceme vytvoriť nové pracovné miesto? Veľmi by mi pomohol nejaký vzor. Ďakujem veľmi pekne.
sway
22.11.07,13:09
Ahojte.. už sa dlhšie trápim s vyhľadávanim podnikateľského zámeru. Je ich tu naozaj veľa, ale nemá niekto vypracovaný podnik. zámer k Žiadosti o poskytnutie nenávratného fin.príspevku..., keď chceme vytvoriť nové pracovné miesto? Veľmi by mi pomohol nejaký vzor. Ďakujem veľmi pekne.

priložím ;):) je konkrétny a dotáciu sme dostali.;)
KvetkaK
22.11.07,13:32
priložím ;):) je konkrétny a dotáciu sme dostali.;)
Ďakujem Sway. Ale naozaj to stačilo?? Ja tu mám konkrétne body a je ich až 9. Potrebujem to napísať dozajtra, preto by mi veľmi pomohol nejaký takýto vzor.:mad:
sway
22.11.07,14:00
Ďakujem Sway. Ale naozaj to stačilo?? Ja tu mám konkrétne body a je ich až 9. Potrebujem to napísať dozajtra, preto by mi veľmi pomohol nejaký takýto vzor.:mad:

no aké body tam máš, možno sa niečo zmenilo....,

á ešte som našla finančnú analýzu, priložím ti ju.;)
KvetkaK
22.11.07,14:34
no aké body tam máš, možno sa niečo zmenilo....,

á ešte som našla finančnú analýzu, priložím ti ju.;)

Vyzerá to tak, že sa zmenilo. My chcem prijať nového zamestnanca, na ktorého chceme zobrať príspevok a chcú od nás podnikateľský zámer a sú tam napr. body ako charakteristika zámeru, postup realizácie zámeru, miesto realizácie zámeru atď ..... no je toho dosť. A tu čo som našla na porade, tak vačšinou ide o taky podnikateľský zámer, keď chce niekto začať podnikať a nie na prijatie zamestnanca.
sway
22.11.07,15:54
Vyzerá to tak, že sa zmenilo. My chcem prijať nového zamestnanca, na ktorého chceme zobrať príspevok a chcú od nás podnikateľský zámer - ten je jedna príloha,a sú tam napr. body ako charakteristika zámeru - 1,2, v prílohe kt.názov končí 4 postup realizácie zámeru - okopíruj zasa ti ečinnosti a len pridaj napr. aký prínos bude mať nový zamestnanec pre firmu..., miesto realizácie zámeru - kde bude činnosť vykonávať atď ..... no je toho dosť. A tu čo som našla na porade, tak vačšinou ide o taky podnikateľský zámer, keď chce niekto začať podnikať a nie na prijatie zamestnanca.

veď to máš v tom príspevku mojom 26 - len nie sú tam tie body pomenované...

dopísala som ti modrou...
použi si prílohu ktorá má v texte: Príloha k žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na vytvorenie dohodnutého pracovného miesta u zamestnávateľa.


Toto bolo pri začatí podnikania, ale nie pre SZČO, ale pre jej zamestnanca.
A rieši sa to tak, že namiesto dotácie vlastne preplácajú určitú čaasť mzdy zamestnanca formou faktúry.
kerdo84
07.12.07,12:15
Zdravim vsetkych.
potreboval by som PP cca 15 stran.zameranie moze byt rozne.
potrebujem ho k zapoctu do pondelka.dakujem
miraskate
01.01.08,21:45
nema niektoprosim Vas vypracovany podnikatelsky plan co sa tyka hotelierstva??
miraskate
01.01.08,21:47
nema niekto prosim Vas vypracovany podnikatelsky plan co sa tyka hotelierstva??napriklad restauracia,hote,bar,penzion.ked ano tak poslite na miraksate.mirka@gmail.com dakujem
miraskate
01.01.08,21:47
nema niekto prosim Vas vypracovany podnikatelsky plan co sa tyka hotelierstva??napriklad restauracia,hote,bar,penzion.ked ano tak poslite na miraskate.mirka@gmail.com dakujem
hanelie
02.01.08,07:34
miraskate,
veru silno pochybujem, že ti niekto poskytne svoje know how, ale pracovný postup na zhotovenie takéhoto PP tu nájdeš / vo vyhľadávači /
majaZmajovej
02.03.08,19:15
ahoj aj ja to potrebujem ale vôbec neviem kde to mam hladať
majaZmajovej
02.03.08,19:18
už som si všimla že každý tu niečo potrebuje, viem ako sa PP robi ale chcem maturovať na jednotku a hladam čo najviac info, aby som sa dostala na výšku a potom raz mohla obohatiť našu krajinu o uspešnu manažerku...
katija5
24.03.08,20:59
ľudia, surne potrebujem podnikateľský plán hotela***, nenasiel by sa niekto kto by mi s tym helfol resp. mi nieco poslal?
:) prosim prosim prosim
kacenka0281
04.05.08,11:22
nema niekto prosim vas vypracovany podnikatelsky zamer napr.ked zakladam kvetinarstvo??pomozte niekto...dakujem:cool:potrebujem to
lubos.tinak
07.06.08,16:34
Niektorý ľudia pracujú na PP niekoľko hodín, dní aj mesiacov. Tí ostatný za to musia platiť (nie malé čiastky). Také vypracovanie PP je časovo náročné a sú tu spracované myšlienky spracovateľov. Málo kto zverejňuje svoje know how. Nech sa nikto nehnevá, ale je tu dosť vzorov, treba sa len poobzerať.
maciatko36
14.06.08,17:56
prosím, potrebujem pomoct, potrebujem vzor alebo nejaký vypracovaný podnikatelský plán v oblasti hotelierstva a gastronomických zariadeni...dakujem
gabo10
10.07.08,15:56
bral tu niekto v poslednej dobe dotaciu od uradu prace na podnikanie v stavebnictve..ak ano aky podnikatelsky zamer ste mali vypracovany???..este lepsie by bol priamo na zateplovanie-len by som si ho upravil..pomoze niekto???
Ibaka
10.07.08,17:21
Vzorové podnikateľké plány sú na http://www.podnikajte.sk/

Ak sa zaregistruješ, môžeš použiť aj online tvorbu podnikatelského plánu. "Opajcnúť" podnikatelský plán nedoporučujem, každý prípad je iný a stojí veľa času, ak ho chceš použiť na seriózny účel, musíš si urobiť sám alebo zadať niekomu za prašule.
gabo10
10.07.08,18:26
a komu..poznas niekoho takeho???..kolko za to asi beru???nechcem tam urobit chybu a nechcem kvoli dotacii tam uviest nieco co nemozem aby mi ju dali..kvoli nej som siel na podporu,lebo viziu mam jasnu ale nemal som prachy
Ibaka
11.07.08,05:54
neviem, zatial som to nepotreboval, viem že sú regionálne poradenské a informačné centrá pre podnikateľov, skús začať tam. napr. http://www.rpic.sk/
Erika-ežka
11.07.08,05:57
a komu..poznas niekoho takeho???..kolko za to asi beru???nechcem tam urobit chybu a nechcem kvoli dotacii tam uviest nieco co nemozem aby mi ju dali..kvoli nej som siel na podporu,lebo viziu mam jasnu ale nemal som prachy
Mňa prekvapilo, že kamoške povedali, že podľa ICH vnútorného predpisu tam má byť len hmotný majetok do 30.000. :eek:
Ale ZP a SP za celé obdobie tam môžeš dať a to je tiež celkom slušná suma.
marry175
17.07.08,17:35
pomože my niekto potrebujem vediet či všetko čo napišem v podnikatelskom plane musim kupit
sway
17.07.08,17:58
pomože my niekto potrebujem vediet či všetko čo napišem v podnikatelskom plane musim kupit

Áno, ak ho vypracovávaš za účelom dotácie všetko čo zadávaš do žiadosti musíš po jej schválení a pridelení financií následne zdokladovať položkovite čo si kupoval a koľko to stálo - musí sedieť so zámerom v žiadosti.;)
marry175
18.07.08,08:58
a ked nahodov v kalkulacii bude uvedene 25000sk za umyvacii set a viem ho ziskat za 5000sk a viac mam takych položiek tak čo s tym ?ten plan je už odovzdany.ked som zabudla pokladnicu tak to sa da doplnit ale ked za tu pokladnicu skladame tak ako napisat da podnikatelskeho planu a vadi ked datum kupi je skorsi než dostanem dotaciu ale dostanem doklad o vyplateni svojej polky po dostani dotacii
marry175
18.07.08,08:59
Áno, ak ho vypracovávaš za účelom dotácie všetko čo zadávaš do žiadosti musíš po jej schválení a pridelení financií následne zdokladovať položkovite čo si kupoval a koľko to stálo - musí sedieť so zámerom v žiadosti.;)
a ked nahodov v kalkulacii bude uvedene 25000sk za umyvacii set a viem ho ziskat za 5000sk a viac mam takych položiek tak čo s tym ?ten plan je už odovzdany.ked som zabudla pokladnicu tak to sa da doplnit ale ked za tu pokladnicu skladame tak ako napisat da podnikatelskeho planu a vadi ked datum kupi je skorsi než dostanem dotaciu ale dostanem doklad o vyplateni svojej polky po dostani dotacii
Bagetkar
29.07.08,12:45
Ahoj.Viete mi poradit ako mam vypracovat podnikatelsky plan ked chcem v malom zacat podnikat v oblasti gastronomie?Da sa na zaklade postacujuceho podnikatelskeho planu vziat od eu financny prispevok na rozbeh malopodnikatela?Dakujem....Prajem pekny den...
dipe
06.08.08,08:34
Ahojte , viete mi niekto poradiť alebo doporučiť nejaký vzor podnikateľského zámeru /projektu/ na stavebnú činnosť? Je potrebné mať aj nejakého zodpovedného vedúceho myslím človeka čo má patričné vzdelanie v odbore v ktorom chcem podnikať? Ja som automechanik a chcem podnikať v stavebníctve. Ďakujem
slavo40
07.03.09,11:43
Ahojte, pomôže mi niekto s podnikateľským zámerom-ubytovanie na súkromí, potrebujem ho na dotáciu z UP.Potrebujem ho súrne do pondelku vypracovať.
Lianka
07.03.09,15:49
slavo, nezakladaj duplicitnu temu. Doporucila som ti jeden link v povodnej teme: http://www.porada.sk/t105434-podnikatelsky-zamer-ubytovanie-na-sukromi.html.
Lianka
07.03.09,15:57
olivia580
08.03.09,09:16
Ahoj potrebovala by som pomoct z vypracovanim podnikatelskeho planu nejakeho hotela alebo cestovnej kancelarie. Mam poznamky ale nikdy som taky podnikatelsky plan nevidela a neviem ako sa robi prosim pomozte niekto.
Lianka
08.03.09,09:28
olivia, precitaj si tuto temu odzaciatku...
Pokial ani to po tom nevies, ako dalej, zadaj si ho vyhladavanie slova: podnikatelsky plan, podnikatelsky zamer... a pod. Je tu toho popisaneho dost.
steveblame
30.07.09,13:07
Fakt díky moc za vzor hned sa mi lepsie dýcha