janulkajurczak
30.05.07,07:06
ahojte,

aj ja mam otazku k rocnemu zúčtovaniu. Dufam, ze mi poradite. Takze podnikatel bol PN od 13.11.2006 az do tohto obdobia. Kedze sa preddavky na zdrav. poistenie sa platia do 5. nasledujúci mesiac, tak vlastne za november pomernú čiastku zaplatil v decembri a za december - nic ale to spada pod január. A za december 2005 bol preddavok uhradený v roku 2006 - január. Sumu preddavkov do ročn. zuctovania mam ratat teda podla učtovníctva (tym padom mi vyde automaticky preplatok) alebo reálne?? Teda do kolonky uhrn zaplatených preddavkov mam dat aku sumu? a do kolonky vydavky o kt. si znizil ZD mam dat aku sumu podla uctovnictva alebo ..?? Dakujem.
Platí preddavky z min. teda vo výške 960 Sk zvyšné mesiace.

Dakujem vam velmi pekne za objasnenie. :)
jamis
30.05.07,11:25
ahojte,

aj ja mam otazku k rocnemu zúčtovaniu. Dufam, ze mi poradite. Takze podnikatel bol PN od 13.11.2006 az do tohto obdobia. Kedze sa preddavky na zdrav. poistenie sa platia do 5. nasledujúci mesiac,sa platia do 8. tak vlastne za november pomernú čiastku zaplatil v decembri a za december - nic ale to spada pod január. A za december 2005 bol preddavok uhradený v roku 2006 - január. Sumu preddavkov do ročn. zuctovania mam ratat teda podla učtovníctva (tym padom mi vyde automaticky preplatok) alebo reálne?? do RZZP platby tie, ktoré boli za rok 2006 skutočne zaplatené do podania RZZP, nie podľa účtovníctva za rok 2006Teda do kolonky uhrn zaplatených preddavkov mam dat aku sumu? a do kolonky vydavky o kt. si znizil ZD mam dat aku sumu podla uctovnictva alebo ..?? platby podľa účtovníctva Dakujem.
Platí preddavky z min. teda vo výške 960 Sk zvyšné mesiace. minimálna platba za rok 2006 bola 966,-- Sk. Od 1.1.2007 je to min. 1.064,-- Sk

Dakujem vam velmi pekne za objasnenie. :)

Odpovede červenou.
Ak sa mýlim opravte ma niekto.