atomant
03.02.05,16:40
Caute,

skoro cela stranka je o peniazoch, ale nikde som nevedel najst prispevky ohladom zivotnych poisteni. Podla mna kazda osoba, ktory si moze dovolit odlozit trosku penazi by mal mat nejaku lepsiu poistku,... ja by som chcel mat tiez, ale zatial neviem ktorej poistovni mam verit.
V prvom rade by ma zaujimali vase skusenosti, ak mate nejake (napr. uznatie poist. udalosti, vyhovorky, atd.). Vlastne chcem byt isty v tom, ze moje peniaze dostanem spat ja alebo moji dedicia.

Hlavne by som mal zaujem o:
ziv. poistenie, poist. krit. chorob, urazove poist., atd.,
20, 30, 40 rokov
okolo 1 tis. Sk/ mes.; max. do 2 tis. Sk/mes. ( - z toho by sa dalo aj 12tis. odpisat rocne, po splneni istych kriterii...)

Neviem, ci by som si mal vybrat investicne poistenie alebo neinvesticne.

Ak mate skusenosti, alebo argumenty za iste produkty, poradte mi prosim!
Dopred Vam Dakujem!

S pozdravom
atomant
Luba2
04.02.05,08:20
Ja mám životku aj so šetrením v Amslicu už asi 6 rokov a je tuším na 20 rokov, v Generali druhú asi 3 roky - takú menšiu, tusím na 10 rokov ale obidve kapitálové. Obidve sa mi teraz zdajú také ťažkopádne oproti jednej, ktorú chce uzatvoriť kamarát v Generali. Jedná sa o investičnú - v podstate sa rozhoduješ pre fondy tak ako pri druhom pilieri a máš tam nejaké predpokladané percentá, ktoré Ti sľúbia. Výhodou sa mi zdá, že ak našetríš určitú sumu /tuším 20000/, tak môžeš z toho šetrenia vyberať, bez toho aby si to na daniach musel vrátiť, ak konkrétne v tom prípade, čo nám tá poisťováčka vypočítala, by platil mesačne 1100 Sk, po 20 rokoch mu vyplatia minimálne 200.000 Sk /alebo rodine pri smrti/ a zároveň by bol na ďalších 200.000 poistený pre prípad vážnej choroby /rakovina- ale s rozšírenými metaztázami, ťažký infarkt, AIDS - ale len z tranzfúzky.../ Čo sa týka toho vyberania zo šetrenia, aj keď bude vyberať, pre smrť alebo tú chorobu je stále poistený na tých 200.000Sk.

Druhá alternatíva bez pripoistenia tej vážnej choroby by pri tých 1.100,-Sk mesačne našetril až tuším 340.000 ak sa dožije ak sa nedožije, tak jeho rodine by tuším vyplatili 200.000,-Sk. Táto alternatíva sa zdá mne lepšia a asi by som ju brala.

Podmienky v iných poisťovniach nepoznám, ale možno niekto pripíše.
Evaman
04.02.05,09:28
Automat, ja som sa dala poistiť cez maklérsku spoločnosť. U nás v KE napr. MBI. Výhoda je v tom , že tieto spoločnosti zastrešujú vlastne všetky poisťovne a tak nájdu Ti produkt podľa Tvojich požiadaviek prispôsobený priamo pre Teba. Ďalšia výhoda takejto spoločnosti je v tom, že ak sa Ti stane poistná udalosť, Ty nejednáš priamo s pouisťovňou ale je na to klientský servis a oni za Teba všetko vybavia a ešte Ti aj poradia , že čo a ako by bolo najlepšie...
Neviem odkiaľ si , ale môžem dať info priamo na KE ak budeš chcieť.
suhela
05.02.05,17:24
Podobným spôsobom ako MPI pracuje aj OVB spoločnosť zaoberajúca sa finančným poradenstvom a taktiež poskytujeme kompletný servis aj v prípade poistných udalosti
vstupujeme do jednania s poisťovňami ,bankami ,DDS a naše návrhy sú vypracované
pre každého klienta poďľa jeho potrieb. Ja pracujem na východe ale mám kolegov po celom Slovensku na ktorých Vás môžem nakontaktovať.
Pekný deň.
atramka
05.02.05,20:42
napíš svoj vek - najlepšie dátum narodenia,
povolanie a ja ti niečo pripravím - samozrejme
to najlepšie cez A-SP, teším sa
Vladimír Ozimý
14.04.05,13:51
no ahojte mám takých pár otázok:

no mňa by zaujímalo životné poistenie a to následovne:

-je možné aby platil toto poistenie zamestávateľ za zamestnanca?
- ďalej ak je je to pripočitateľnou položkou v účtovníctve?
- ak to platí za zamestnanca, napr cez socialny fond je to pripočitateľné ku mzde a odvádza sa z toho odvody do poistovní alebo sa to zdanuje 19% len ako hrubý príjem.

dakujem
luba3
14.04.05,15:18
My sme poistili svojich 3 zamestnancov/3x 650 Sk mesačne/v poisťovni ING tak,že im to dávame ako mesačnú odmenu a ja im to strhávam z výplaty a odvádyame do poisťovne.Máme to v mydových nákladoch,sme radi,že sú poistení na úrazy aj kritické choroby a dokonca si pripoistili aj svoje deti v prípade úrazu.Asi 250 sk sa strháva na poistné krytie a 400 Sk sa im mesačne šetrí.
V poisťovni ING/nie som poisťov.agent/ aj keď mešká človek s platením poistného 3 mesiace nepokutujú tak ako v iných poisťovniach a investujú veľmi dobre.
Manžel platí 1.100Sk mesačne a máme tam pripoistené 3 deti na úrazy/za 50 sk mesačne / a už 2x nám po odoslaní hlásenia o úraze vyplatila poisťovňa po 2.tis za detský úraz.Poslali nám to na účet do 10 dní.Mali sme aj dieťa poistené v Alianz,ale tam nám vypsovali listy,ešte doplniť také razítko od lekára,takú vetu a po tom,čo sme tam synovi šetrili 18 rokov,tak mu za úraz kolena /operačný zákrok poslali 1.400 Sk/.Z ING sme za ten istý úraz syna dostali 2.000 Sk po dvoch rokoch platenia poistky a to pripoistenie úrazov 3 detí na 200.ooo Sk nás stojí mesačne 50 Sk/.