adrianam
30.05.07,09:13
Poslali sme pracovníčky na preventívnu lekársku prehliadku 90% z nich doniesla potvrdené tlačivo o absolvovaní lekárskej úprehliadky a ostatným lekár odmietol urobiť prehliadku s tým, že zamestnávateľ musí mať zmluvu s pracovnou zdravotnou službou ktorá sa stará o zamestnancov - vstupné, výstupné prehliadky a iné služby... V zákone 126/2006 sa o tom píše... Ešte som sa nestretla so žiadnou org. ktorá má cca 40 zamestnancov aby mala zmluvu so zdravotnou službou. Máte niekto vo vašej organizácií prevencie takto zabezpečené? Ako to funguje?
ZuzanaP
30.05.07,07:19
Mamoo
30.05.07,07:37
od leta minuleho roku je pracovna zdravotna sluzba povinna , len nebola okolo toho velka osveta.
pozri si zakon č.124/2006 Z.z. o bezpecnosti a ochrane zdravia pri praci
Dolezite info su v §2 a 3 - kde sa pise, ze sa to tyka vsetkych zamestnavatelov, ktory zamestnavaju ludi v PP
§26 - hovori konkretne o povinnostiach v oblasti PZS

ludia resp. firmy ktore tuto sluzbu sprostredkuvaju maju na to licenciu a maju tiez zazmluvnenych lekarov.
zamestnanci by mali absolvovat prehliadku u toho lekara, ktory je takto zazmluvneny, ak ich obvodny lekar nie je zazmluvneny, moze ho firmy PZS zazmluvnit, alebo absolvuje prehliadku u ineho lekara ktory uz zazmluvneny je
drobeceva
14.08.07,08:12
Chcela by som sa ešte vrátiť k tejto problematike. Od 1.9. budú vstupné, preventívne a výstupné prehliadky možné už len v zmluvne zaviazaných špeciálne oprávnených eseročkách. Sme stavebná firma, každý zamestnanec chodí kde chce, resp. kde má svojho lekára. Firma zazmluvneného lekára nemá. Vyplýva mi z toho, že nebudú, takto urobené prehliadky od 1.9. platné?
drobeceva
14.08.07,09:32
Prosím, bude niekto reagovať na moju otázku?
drobeceva
15.08.07,07:24
Chcela by som sa ešte vrátiť k tejto problematike. Od 1.9. budú vstupné, preventívne a výstupné prehliadky možné už len v zmluvne zaviazaných špeciálne oprávnených eseročkách. Sme stavebná firma, každý zamestnanec chodí kde chce, resp. kde má svojho lekára. Firma zazmluvneného lekára nemá. Vyplýva mi z toho, že nebudú, takto urobené prehliadky od 1.9. platné?
Prosím, dá mi niekto k tomu fundovanú odpoveď? Ako mám postupovať od 1.9.?
Stina
15.08.07,07:31
Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb, ktoré skontrolujú hygienické podmienky na pracoviskách. Priebežne aktualizovaný zoznam oprávnených firiem nájdete na stránkach Úradu verejného zdravotníctva. V opačnom prípade hrozí firmám pokuta.
zoznam viď : http://www.uvzsr.sk/index.html
Veľa závisí od toho ako bude postavená zmluva s jednou z uvedených firiem .
drobeceva
15.08.07,07:39
Áno, to viem, že do konca roka sme povinní uzavrieť zmluvu. Ale mám tu článok z 8.8.2007, ktorý vyšiel v novinách, kde sa píše, že od 1.9. nebudú môcť vyššie uvedené prehliadky vykonávať obvodní lekári. Ako mám posudzovať prehliadku pri nástupe zamestnanca, pokiaľ ešte nemáme zmluvne zaviazaneho lekára? Podľa toho, nebudú platné.
drobeceva
17.08.07,09:04
Ale mám tu článok z 8.8.2007, ktorý vyšiel v novinách, kde sa píše, že od 1.9. nebudú môcť vyššie uvedené prehliadky vykonávať obvodní lekári. Ako mám posudzovať prehliadku pri nástupe zamestnanca, pokiaľ ešte nemáme zmluvne zaviazaneho lekára? Podľa toho, nebudú platné.
Ľudkovia, prosím, nikto nebude reagovať, aký postup treba voliť pri prehliadkach? V zozname firiem oprávnených vykonávať tieto služby som nenašla žiadneho lekára z nášho miesta bydliska.
fialka m
28.08.07,10:15
http://www.porada.sk/t52080-firmy-si-musia-plati-hygienicke-kontroly--pokuty-od-5000-do-milion.html


Nevie mi niekto poradit ako sa to tyka agentur docasneho zamestnavania. Lebo mi mame interne cca 25 zamestnancov a na personalny leasing podla § 58 Zakonnika prace dalsich cca 200 ludi. Tito zamestnanci su prideleni k inemu zamestnavatelovi. Musim aj im vybavovat obhliadku pracoviska a lekarsku prehliadku, alebo to ma vybavit uzivatelsky zamestnavatel?

dakujem
Darana
28.08.07,12:19
Ľudkovia, prosím, nikto nebude reagovať, aký postup treba voliť pri prehliadkach? V zozname firiem oprávnených vykonávať tieto služby som nenašla žiadneho lekára z nášho miesta bydliska.

To som nenašla ani ja...
Ale našla som si firmu, ktorá poskytuje zdravotnú službu...a zavolala som tam a opýtala som sa toho lekára, s ktorými lekármi on spolupracuje a bol medzi nimi aj ten, ktorý je blízko miesta našej firmy a ktorý nám obvykle robil tieto prehliadky aj doteraz....

Stačí sa teda spýtať lekára kde ste chodili aj doteraz, pod koho patrí...lebo tá zdravotná služba je vlastne taký patrón, ktorý dohliada a pod ktorého patria ostatní ....
drobeceva
28.08.07,12:23
Ináč po dlhom pátraní som sa predsa dopátrala.......Našla som v meste dvoch lekárov, ktorí robia pre istú nemenovanú s.r.o. Ináč keby ste videli ten cenník služieb.....To sa nebudem čudovať, keď viaceré firmy kvôli tomu skrachujú. Je ešte veľmi veľa čo by som chcela k tomu napísať, ale radšej sa zdržím komentára. Je to super biznis.
lejka
28.08.07,14:35
Majitelia s.r.o.,ktorí sú zároveň aj jedinými zamestnancami tejto s.r.o. musia mať tiež takú zmluvu o poskytovaní pracovnej zdravotnej služby?Sami seba pošlú na preventívnu prehliadku?
fialka m
06.09.07,11:01
Nevie mi niekto poradit ako sa to tyka agentur docasneho zamestnavania. Lebo mi mame interne cca 25 zamestnancov a na personalny leasing podla § 58 Zakonnika prace dalsich cca 200 ludi. Tito zamestnanci su prideleni k inemu zamestnavatelovi. Musim aj im vybavovat obhliadku pracoviska a lekarsku prehliadku, alebo to ma vybavit uzivatelsky zamestnavatel?

dakujem


nevie mi niekto poradit???
Peterka
06.09.07,11:27
Podľa mňa sa to vzťahuje na každého zamestnávateľa,t.j. ak som ja ako agentúra dočasného zamestnávania zamestnávateľ tak sa to vzťahuje aj na mňa.
Neveiete aké sú cenové relácie na jedného zamestnanca ?
fialka m
06.09.07,11:47
Podľa mňa sa to vzťahuje na každého zamestnávateľa,t.j. ak som ja ako agentúra dočasného zamestnávania zamestnávateľ tak sa to vzťahuje aj na mňa.
Neveiete aké sú cenové relácie na jedného zamestnanca ?

Dakujem...mne poslali rozne firmy rozne ponuky...pohybuje sa to medzi 500-1000 na osobu
Peterka
06.09.07,12:50
Dakujem...mne poslali rozne firmy rozne ponuky...pohybuje sa to medzi 500-1000 na osobu
Dúfam že ročne ?
fialka m
06.09.07,14:00
Dúfam že ročne ?

ano, rocne :) nastastie...aj tak to bude kopec penazi..
ajobs
06.09.07,14:08
Majitelia s.r.o.,ktorí sú zároveň aj jedinými zamestnancami tejto s.r.o. musia mať tiež takú zmluvu o poskytovaní pracovnej zdravotnej služby?Sami seba pošlú na preventívnu prehliadku?´

Áno, musia aj oni. Keby boli iba konateľmi bez pracovnej zmluvy, tak by nemuseli.
3tina
19.10.07,12:15
A čo v prípade že v prevadzke pracuju dve szčo, teda nie "zamestnanci". Aj vtedy je szčo povinna mať zdravotnu službu?
Ežor
23.10.07,12:35
Teda ak som dobre pochopila z tohto všetkého, tak my ako firma /realitná kancelária/ zamestnavajúca jedného zamestnanca, musíme uzavrieť zmluvu s pracovnou zdravotnou službou. Zamestnanec bude chodiť na lekárske prehliadky k lekárovi, ktorý je zazmluvnený s PZS? Pochopila som správne?
Aljok
23.10.07,12:59
Áno. Pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/554550-post300.html