jholubok
03.02.05,17:48
Prosím poradte mi, mám zamestnanca , ten vstúpil do 2 piliera, ako budem postupovať teraz ja, kde vlastne budem dávať odvod a ako. Bude to celé do SP a ona to potom bude presúvať dôchodkovej spoločnosti alebo ako to bude?
Ďakujem veľmi pekne za radu:)
marcelaStanakova
03.02.05,16:53
Mne na SP v Trnave povedala pracovníčka , že suma ide celá do SP a oni to ptom prerozdeľujú na účty.Ako to budú robiť to uvidím asi až teraz po prvých januárových výplatách. No uvidíme aký bude postup.
evae
03.02.05,18:31
aj ja som tak pocula. drihy pilier nemeni nic a vsetko prerozdeluje SP, zamestnavatel je v procese az pocas tretieho pilieru... (teda ak som to vsetko spravne pochopila)
Ingrid G.
04.02.05,06:54
Ak sa zamestnanec zapojí do druhého piliera, pre nás mzdárky sa nič nemení. Všetko posielame SP a oni to na základe zmlúv (ktorých kópiu majú) prerozdeľujú do jednotlivých spoločností.
anka1
04.02.05,07:39
Prosím poradte mi, mám zamestnanca , ten vstúpil do 2 piliera, ako budem postupovať teraz ja, kde vlastne budem dávať odvod a ako. Bude to celé do SP a ona to potom bude presúvať dôchodkovej spoločnosti alebo ako to bude?
Ďakujem veľmi pekne za radu:)
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Všetko sa odvádza do SP.
hanulla
04.02.05,07:57
Ano máš úplnú pravdu pri zamestnancoch, ale ako je to pri SZČO. je to to isté ? V tabuľkach istého periodika zo Žiliny je to nejak nezrozumiteľne napísané.
matafe
04.02.05,08:16
V SP sa vyjadrili, že čo sa týka 2.piliera, robia vlastne poštára. Na základe výkazov poistenia a prílohy vypočítajú čiastky za jednotlivých poistencov a ďalej to posielajú
jednotlivým DSS. V každom prípade, SP musí najskôr zaevidovať zmluvu, ktorú poistenec podpísal s DSS do registra zmluv. Pre začatie posielania peňazí do DSS za poistenca je rozhodujúci zápis do registra zmluv v SP. Čiže ak zmluvu poistenca zaregistrujú v 1/2005, peniaze na osobný účet v DSS budú prvý krát vypočítané a poslané až z VZ za obdobie 2/2005.