Roman6
30.05.07,09:56
Ako zaúčtovať nasledovnú udalosť. Na začiatku roku sme predali tovar zákazníkovi, zákazník ho aj zaplatil (kartou cez internet) - pohľadávku sme spárovali s touto platbou...No v máji mám banka stiahla danú sumu z účtu s tým, že sa pravdepodobne jedná o podvodníka (stopli dalšiu platbu na tej karte a upozornili nás, že je to asi "podvodník"). Takže nemáme peniaze a ani tovar...
misomiso
30.05.07,08:07
Myslim, ze naklady za zneuzitie platobnej karty ma znasat banka (pokial zneuzitie nezavinil klient, v tom pripade si ich ma uplatnit u klienta). Ale v ziadnom pripade obchodnik. Asi by to chcelo pravnika.
betka
30.05.07,08:14
To by sa ani mne veru nepáčilo, keby mi stiahli spat PP. Ak platobná karta zmizla majiteľovi karty, mal to ohlásiť banke, aby sa zablokoval účet. Ak bola karta sfalšovaná ..., má si banka lepšie zabezpečovať tieto karty.
To urobili najľahší sposob ako získať spat financie, ak sa nebude klient sťažovať necháme tak, ak ano, môžeme niečo urobiť. Osobne by som to tak nenechala.
Ak sa uskutočnil nejaký podvod, mali by kontaktovať políciu a tá by mala začať vyšetrovanie.
bepo
30.05.07,09:40
To je čo- začiatok roka? Lebo je iné ak sa platilo v januári a iné ak v apríli. A otázka je ako ste skontrolovali totožnosť klienta a podpis.
Monika Kováčová
30.05.07,10:31
Platba bola kartou cez internet, ak som dobre pochopila zadávateľa. Podpis sa neoveruje.
Nerozumiem, akým právom si banka stiahla za realizovaný prevod v januári peniaze v máji.... tomuto nerozumiem a reklamovala by som to.
Roman6
30.05.07,11:06
Na zaklade zmluvy o prijímani platobných kariet prostredníctvom elektronických komunikačných médií na to banka má právo...Tam sa vlasne prenáša riziko z týchto platieb na nás. Doslovne tam je: "Zmluvný partner súhlasí s tým, aby banka obrat nepreplatila, prípadne, aby zúčtovala obrat na ťarchu účtu zmluvného partnera, ak banka po prešetrení reklamácie držiteľa karty zistí, že tovar alebo služba neboli dodané držiteľovi karty."

Takže, ako to máme zaúčtovať?
Monika Kováčová
30.05.07,11:07
ako škodu................ ty vole, to sú podmienky!!!