jholubok
30.05.07,10:43
Jedna známa zamestnáva zamestnaca na dohodu o vykonaní práce. Má zaňho odvádzať daň vo výške 19% aj keď má u nej podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú časť. ďakujem
Zoltán Kovács
30.05.07,08:53
Jedna známa zamestnáva zamestnaca na dohodu o vykonaní práce. Má zaňho odvádzať daň vo výške 19% aj keď má u nej podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú časť. ďakujem

Závisí to do toho akú má dohodnutú odmenu. AK má podpísané vyhlásenie, tak jeho príjem do výšky 7.968,- Sk brutto je "oslobedená" od dane, resp. daň je nulová. Ak má vyšší príjem potom musí odvádzať daň.
azuz
30.05.07,08:54
Áno, ak jeho mesačný zdaniteľný príjem je väčší ako 7968,- Sk.
jholubok
30.05.07,08:55
suma odmeny je len 3000,-Sk
Zoltán Kovács
30.05.07,09:01
suma odmeny je len 3000,-Sk

V tom prípade daň je 0,- SK. Ale 1/4 ročne musí podávať hlásenie na DÚ.
Lion Topoľčany
30.05.07,09:05
V tom prípade daň je 0,- SK. Ale 1/4 ročne musí podávať hlásenie na DÚ.


A nemá sa náhodou použiť "zrážková daň" t.j. robí to 570,-Sk ?
Zoltán Kovács
30.05.07,09:06
A nemá sa náhodou použiť "zrážková daň" t.j. robí to 570,-Sk ?

KeĎ má podpísané vyhlásenie tak príjem do výšky NČ je "oslobodený" od dane.
V zadaní je uvedené, že má podpísané vyhlásenie.
Farks
30.05.07,09:06
A nemá sa náhodou použiť "zrážková daň" t.j. robí to 570,-Sk ?
zrážková daň sa uplatňuje pri nepodpísanom vyhlásení a pri príjme do 5000 SK
Jankabel
12.06.07,08:07
Ja mám zase takýto prípad: máme pracovníka-študenta na Dohodu o VP, od 10.mája do konca júna, podpísal Vyhlásenie, takže vo výplate za máj mu daň nevyšla. No ale teraz som zistila, že od 1.do 8. mája pracoval inde tiež na DoVP, a aj tam mal podpísané Vyhlásenie a uplatnenú ZNČ. Ináč nikde inde nepracoval, tak sa pýtam, či to mám nechať tak a vysporiada si to v daňovom priznaní za rok 2007, alebo mu mám opraviť výplatu za máj?
Je za to nebodaj pokuta, že si uplatnil 2x ZNČ? Ďakujem za radu.
Zoltán Kovács
12.06.07,08:17
Ja mám zase takýto prípad: máme pracovníka-študenta na Dohodu o VP, od 10.mája do konca júna, podpísal Vyhlásenie, takže vo výplate za máj mu daň nevyšla. No ale teraz som zistila, že od 1.do 8. mája pracoval inde tiež na DoVP, a aj tam mal podpísané Vyhlásenie a uplatnenú ZNČ. Ináč nikde inde nepracoval, tak sa pýtam, či to mám nechať tak a vysporiada si to v daňovom priznaní za rok 2007, alebo mu mám opraviť výplatu za máj?
Je za to nebodaj pokuta, že si uplatnil 2x ZNČ? Ďakujem za radu.

Nič si s tým nerob. Zodpovedný je on za svoje konanie. Bude to musieť vysporiadať v daňovom priznaní. Podpísaním vyhlásenia má plnú zodpovednosť za to, že nikde inde už vyhlásenie podpisovať nebude.
irma1
12.06.07,08:23
Ja mám zase takýto prípad: máme pracovníka-študenta na Dohodu o VP, od 10.mája do konca júna, podpísal Vyhlásenie, takže vo výplate za máj mu daň nevyšla. No ale teraz som zistila, že od 1.do 8. mája pracoval inde tiež na DoVP, a aj tam mal podpísané Vyhlásenie a uplatnenú ZNČ. Ináč nikde inde nepracoval, tak sa pýtam, či to mám nechať tak a vysporiada si to v daňovom priznaní za rok 2007, alebo mu mám opraviť výplatu za máj?
Je za to nebodaj pokuta, že si uplatnil 2x ZNČ? Ďakujem za radu.

Nepridávaj si robotu. Ty nie si povinná pátrať po tom, kde všade on podpísal vyhlásenie. Je svojprávny, aspoň predpokladám. Na vyhlásení je hore napísané poučenie, kde je jasne uvedené, čo má človek robiť.
Jankabel
12.06.07,10:55
Ďakujem pekne za rady, ukľudnili ste ma.