marcelaStanakova
04.02.05,07:59
Dobré ráno!

PO osoba /SRO /prijala do zamestnania dvoch ľudí z Úradu práce na trvalý pracovný pomer so skušobnou dobou 3 mesiace.
Jedná sa mi teraz o to či za týchto pracovníkov sa budú odvádzať odvody do poisťovní v plnej výške alebo nie. A či im je možné uznať daňový bonus na deti ? A ako je to z preddavkami na daň?
Ide o to ,že za týchto zamestnacov bol príspevok z Úradu práce a firma je povinná ich zamestnávať na dohodnutú dobu.Potom ale nechápem prečo je tam skušobná doba? Teraz neviem či je pracovná zmluva vypracovaná správne?
Rada by som si pozrela nejaký zákon ohľadom tohto problému!
Ďakujem Vám za odpoveď.
Janka2
04.02.05,07:07
Ja som mala taký prípad síce v JÚ, ale princíp by mal byť rovnaký.

Je otázka, či ten príspevok je na vytvorené pracovné miesto, alebo za konkrétneho zamestnanca. Keď je za vytvorené pracovné miesto, zamestnancov počas tých predpokladám 2 rokov môžeš meniť, len prac. miesto musí byť zachované. Tam má opodstatnenie skúšobná doba. Ak je to za konkrétneho praconíkoa, to neviem.
Ja som odvádzala poistné v plej výške, potom som kópiu BV, výkazov, mzdového listu, dochádzky a výplatnej listiny každý mesiac zaniesla n ÚP a oni mi tú dohodnutú sumu preplatili. Musela som na tú sumu vystaviť faktúru.
Účtovala som to ako výdavok ovplyvniteľný ZD a príjem ovplyvniteľný ZD.
marcelaStanakova
04.02.05,07:21
Janka ďakujem za odpoveď pomohlo mi to.