veronica
30.05.07,19:46
Ahojte poraďácie,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám klienta ktorý podniká s parfémami.
Chce rozšíriť sieť do ČR. Nie je registrovaný pre daň DPH v ČR. Chce zasielať balíky do ČR sprostredkovateľom, ktorý budú zaregistrovaný ako predajcovia parfémov.
Môžete mi prosím poradiť ako je to s DPH-čkou? Musí byť registrovaný pre daň DPH v ČR? Má niekto z Vás s niečim takým skúsenosti prosím?

Ďakujem
betka
30.05.07,20:14
§ 6 Osoby osvobozené od uplatňování daně
(1) Osoba povinná k dani, která má sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je osvobozena od uplatňování daně, pokud její obrat nepřesáhne za nejbližších 12 předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč, pokud tento zákon nestanoví jinak (§ 94).
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí výnosy za uskutečněná plnění s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u osob, které mají povinnost vést účetnictví nebo účetnictví vedou dobrovolně, nebo příjmy za uskutečněná plnění, s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u ostatních osob. Do obratu se také zahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56, které nejsou příležitostnou činností osoby povinné k dani, a výnosy nebo příjmy z finančních činností a pojišťovacích činností, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 a 55, které nejsou příležitostnou nebo doplňkovou činností osoby povinné k dani. Do obratu se nezahrnují výnosy nebo příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného a dlouhodobého nehmotného majetku, který je obchodním majetkem. Do obratu veřejnoprávního subjektu se dále nezahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56. Do obratu osoby registrované k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osoby povinné k dani, které uskutečňují ekonomické činnosti v tuzemsku prostřednictvím provozovny umístěné v tuzemsku, se zahrnují pouze výnosy nebo příjmy za plnění uskutečněná touto provozovnou.
spacer spacer spacer
Obsah předpisu
veronica
31.05.07,15:32
Klient, to chce robiť nasledovne:

Baliky sa budu posielat nie podnikatelom ale konecnym spotrebitelom v
Cechach. Kedze baliky zatial nechcem posielat na dobierku, planujem ich
zasielat az po prevedeni penazi na zvlastny bankovy ucet. Z toho titulu
asi nebude vystavovat faktury ale priamo nablokuje uctenku na kase a
pribalim do balika.

Je tento postup správny?
Johanka
31.05.07,15:39
Chápem to dobre? Zákazník Vám najprv zaplatí zálohu na b.účet a Vy mu do balíka pribalíte blok z ERP, tzn. budete mať dva razy príjem??? Zaevidovanie tržby do ERP = príjem peňazí v hotovosti ...
veronica
31.05.07,15:41
Pravdu povediac neviem, klient chce vedieť aký bude najlepší spôsob.
Zoltán Kovács
31.05.07,15:50
Pravdu povediac neviem, klient chce vedieť aký bude najlepší spôsob.

Tak ten bloček z ERP určite nie. Dôvod: duplicita príjmu.
Čo tak vystaviť fa, na ktorej bude už odrátaná predom zaplatená čiastka?
Johanka
31.05.07,15:52
Pravdu povediac neviem, klient chce vedieť aký bude najlepší spôsob.
A iný zamýšľaný spôsob je aký ?