rumanova
04.02.05,08:53
Ak manžel má príjmy nižšie ako 19,2 násobok životného minima a chcem si na neho uplatniť nezdaniteľnú časť vo výške rozdielu medzi touto sumou a jeho príjmom v súlade s § 11 ods.2 znamená to:

1. že mi prinesie od zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde?
2. že on si musí tiež urobiť daňové priznanie ale ako nezdaniteľnu čast uvedie len výšku svojho príjmu a nie 80 868?
3. Daňový úrad si to odsleduje len na našich daňových priznaniach, alebo to treba oznamovať aj nejakým iným spôsobom?
Reny
04.02.05,08:08
Ak manžel má príjmy nižšie ako 19,2 násobok životného minima a chcem si na neho uplatniť nezdaniteľnú časť vo výške rozdielu medzi touto sumou a jeho príjmom v súlade s § 11 ods.2 znamená to:

1. že mi prinesie od zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde?
2. že on si musí tiež urobiť daňové priznanie ale ako nezdaniteľnu čast uvedie len výšku svojho príjmu a nie 80 868?
3. Daňový úrad si to odsleduje len na našich daňových priznaniach, alebo to treba oznamovať aj nejakým iným spôsobom?
Nie, prinesie Ti potvrdenie od zamestnávateľa o jeho hrubom príjme. V daňovom priznaní si on uplatní odpočitateľnú položku v plnej výške 80 868.
Ty si na neho uplatníš odpočítateľnú položku vo výške = 80 868 - (hrubý príjem + nemocenské dávky), za predpokladu, že bol celý rok zamestnaný u jedného zamestnávateľa, ak nie, hrubé príjmy od zamestnávateľov + nemocenské dávky+dávky v nezamestnanosti)
Evaman
04.02.05,09:15
Ženy a odkiaľ ste nabrali sumu 80 868? Nemysleli ste to náhodou 80 832?
Rumanova,daj si cez vyhľadávač (vpravo hore v modrom obdĺžniku - Hľadať v téme) vyhľadať slovné spojenie: ročné zúčtovanie , je tam toho dosť popísané.Určite nájdeš odpoveď.

Keďže je zajtra víkend, prajem Vám všetkým poraďákom pekný deň. Asi pôjdem lyžovať. . .
rumanova
04.02.05,09:21
tak si predstav, ja mam zlu vyplatnu pasku s nedz. min. 6739 mesačne, idem sa sťažovať....
a ďakujem a peknu lyžovačku
Reny
04.02.05,09:26
Ženy a odkiaľ ste nabrali sumu 80 868? Nemysleli ste to náhodou 80 832?
Rumanova,daj si cez vyhľadávač (vpravo hore v modrom obdĺžniku - Hľadať v téme) vyhľadať slovné spojenie: ročné zúčtovanie , je tam toho dosť popísané.Určite nájdeš odpoveď.

Keďže je zajtra víkend, prajem Vám všetkým poraďákom pekný deň. Asi pôjdem lyžovať. . .Jasné, máš pravdu. Tá suma je 80 832. Príjemný víkend
metracik2
15.02.05,17:44
ja by som si najprv vypisala ziadost o vykonanie rocneho zuctovania dane, kde v prislusnej casti je, ze moj manzel v roku 2004 mal uhrn vlastneho prijmu (napise sa kolko)
do vlastneho prijmu sa nezahrnuje zvysenie dochodku pre bezvladnost, statne socialne davky (napr. pridavky na deti) a stipendia poskytovane osobam sustavne sa pripravujucim na povolanie.
Ak mi prinesie od zamestnavatela, potvrdenie o zdanitelnej mzde, kde je vyska uhrnu prijmov, vyplatene nemocenske davky zamestnavatelom, pripadne socialnou poistovnou,pozor treba aj potvrdenie o vyplatenej nahrade pri docasnej pracovnej neschopnosti (10 kalendarnych dni), tie sa predsa nezdanuju a nie su v potvrdeni o prijme, prispevok na byvanie, vyplatene socialne davky z uradu prace a socialnych veci a rodiny. Ono tych prijmov je hromada.
ilona
17.02.05,06:40
Aké potvrdenie o prijme potrebujem od invalidného dôchodcu,keď si na neho chce manželka uplatniť zľavu v ročnom zúčtovaní.Je to rozhodnutie o výške dôchodku,alebo potvrdenie z pošty?
Livia2
17.02.05,10:03
Potrebuješ potvrdenie zo SP, ktorá vypláca dôchodok, o jeho výške za rok 2004, na potvrdení z pošty nemáš ročný úhrn a rozhodnutie nemusí byť aktuálne.
blazru
17.02.05,17:02
A čo potrebuje zamestnanec, ktorého manželka v priebehu roka poberala len materské a neskôr rodičovský príspevok. Treba to nejak dokladovať, ved materské ako nemocenska davka je nezdanitelný príjem a rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka. Na potvrdení o zdaniteľnej mzde od pôvodného zamestnávatela je 0.
jeso
17.02.05,17:11
ako ja viem, ak si odpočet na manželku chce uplatniť jej manžel -do príjmu manželky sa zaráta aj materská-je to nemocenská dávka
rodičovský príspevok nie, lebo je to štátna dávka
Zuzanečka
21.02.05,13:51
Ja som si to tiež zammieňala. Takže dik.Aj mne to pomohlo.