misomiso
30.05.07,20:51
Opat zakladam novu temu, aby sa to nemiesalo.

Ako som zistil, viacero ludi tu drazdi, ze som doteraz nenapisal, s cim sme prerazili do zahranicia. Vela ludi tu ma pocit, ze to musi byt nieco vynimocne a ze snad ostatni maju tu smolu, ze sa k takemu napadu nedostanu. Vobec nie. Vyrabame uplne obycajny produkt.

V tejto teme si dovolim predstavit slovenske vyrobky, ktore podla mojho nazoru maju potencial uspiet na svetovom trhu. Budem to tu pisat prilezitostne, ked si na nieco spomeniem. Dufam, ze sa pridade. Mozno sa niekto z spomenutych vyrobcov prebudi, necha sa inspirovat. Uz som tu spominal mineralky.

Terza ma napadol BRUSIC NOZOV. Snad ho poznate - predava sa za 120 Sk na roznych jarmokoch a pod. (teraz som si kupil jeden na Strojarskom veltrhu v Nitre). Je zalozeny na principe skriabania ostria skrabkami (nozmi) z wolframu. Vraj ho vyraba niekto v Trencine (nemusi byt pravda) - vyzera to na nejakeho viac . menej garazoveho vyrobcu.

Mna vzdy stvali tupe noze. Kupoval som najroznejsie brusice na kuchynske noze, vratene Phillips na 220 V, s rotacnymi kamennymi kotucmi. Uplne o nicom. kotuce sa hned zaniesli kovom z nozov a bolo po bruseni. Potom si kupil brusic vo Svedsku v nadeji, ze by mohol fungovat. Vhodny vsak bol iba na prelestenie ostria po bruseni. Zo zufalstva som v Japonsku nakupil keramicke noze (za drahe peniaze), ktore netreba brusit. (Ani sa nedaju). Tiez o nicom. Su krehke, porozbijaju sa, ostrie sa vystiepi.

Moje problemy sa vyriesili, ked som si kupil slovensky brusic za 120 Sk. Dokonca sa za roky pouzivania ani nestupil, stale mam povodny. Samozrejme - vyrobok ma zly, nepredajny, v zahranici neakceptovatelny dizajn. Ale to sa da vyriesit za par tyzdnov. Na slovensku je vela spickovych dizajnerov. Brusic stoji 120 Sk, podla mna by mohla byt jeho cena 15 - 25 EUR, podla toho, pre aku cielovu skupinu by sa spravil dizajn. Preco sa nepredava na dvojmiliardovom trhu rozvinutych krajin?

Škoda. Okrem toho nie je vylucene, ze vyrobca vyraba aj ine top produkty, iba ja ako zakaznik to ani netusim, pretoze si nedal ani tu robotu, aby tam capol nejaky brand.

Niekedy je mi smutno z toho, ze uspech slovenskej ekonomiky musia tahat iba Korejci.
misomiso
30.05.07,18:59
Zle som zadal nazov temy. Ak to cita Richard, nedal by sa zmenit na PREBUDME SA?. Ono sa to tyka aj mna, takto to vyzera, ze ja som sa uz prebudil, co nie celkom je pravda:)
BMGinvest
30.05.07,19:07
Myslim ze dobry napad:)
ale takych uz bolo:(
Skoda ze mozem na investovanie v takomto rozsahu zabudnut pretoze NO MONEY NO FUNNY
Melnick
30.05.07,19:16
Tiež by som sa už rada prebudila.:D :D :D Ale môj princ už nepríde.Takže ďalších 100 rokov !?!?!?!?
Manual
30.05.07,19:17
Tiež by som sa už rada prebudila.:D :D :D Ale môj princ už nepríde.Takže ďalších 100 rokov !?!?!?!?
... kto čaká, dočká sa aj princa...;)
Jozef I
30.05.07,19:19
... kto čaká, dočká sa aj princa...;)

a možno aj princeznej :D
misomiso
30.05.07,19:30
Tiež by som sa už rada prebudila.:D :D :D Ale môj princ už nepríde.Takže ďalších 100 rokov !?!?!?!?

Ja som nemyslel Vas uctovnikov. Vy mate vzdy robotu. Sem na Poradu ale chodi aj dost ludi (hlavne do tejto sekcie) ktori nevedia do coho pichnut, a radi by zacali podnikat, takze moj prispevok bol urceny im. Vy im potom budete uctovat tie zisky:) :) :)
Jozef I
30.05.07,19:32
Ja som nemyslel Vas uctovnikov. Vy mate vzdy robotu. Sem na Poradu ale chodi aj dost ludi (hlavne do tejto sekcie) ktori nevedia do coho pichnut, a radi by zacali podnikat, takze moj prispevok bol urceny im. Vy im potom budete uctovat tie zisky:) :) :)
Teraz si ma ale vážne urazil... :D :D :D a ja som čo ? to ako teraz nesmiem prispievať ? :D
Elena Navrátilová
30.05.07,19:35
Tiež by som sa už rada prebudila.:D :D :D Ale môj princ už nepríde.Takže ďalších 100 rokov !?!?!?!?
Akých ďalších prosím Ťa? Však ešte si si jedných 100 rokov neužila...
kukučka
30.05.07,19:54
Pridám tiež jeden výrobok - silikónová zátka do vany. Kúpila som ju na jarmoku za 40 Sk a dodnes ľutujem, že som nekúpila aj do umývadla, odvtedy som ju totiž nikde nevidela. Do odtoku sa vloží krúžok ktorý má v strede upevnený klobúčik. Zatlačením prsta sa preliači hore a voda môže odtekať. Je tam stále, vyberám raz za čas keď čistím odpad. Kvalitný, jednoduchý výrobok, zvládne aj malé dieťa. Príjemná smotanová farba, žiadne odstrašujúce a nevydolovateľné čierne čudo. Neviem či by uspel vo svete, u mňa má 1*.
misomiso
01.06.07,06:51
Tak Vy tu z toho celkom efektivne robite mrdnik :) :) :) (okrem Kukucky - of course). Ja som myslel, ze tu povzbudime nadejnych exporterov a Vy im potom tie zisky budete uctovat - skratka ze by Vam mohli pribudnut solventni klienti.:)

Ja si stale myslim, ze pre ekonomiku statu je dolezita jednak diverzifikacia, teda uspech by nemal byt zalozeny na uspechu jednej alebo dvoch firiem. Potom ja osobne by som bol ako obcan kludnejsi, ak by nasa ekonomika stala aj na nasom exporte, nie iba na tom, ktori tu pridu (docasne) zriadit Korejci.

BTW - ktovie co nam tieto investicie este mozu priniest. Zachytili ste spravu z medii (ta3), kde ministerka Tomanova v ramci diskusie o pripravovanej novele zakonnika prace povedala, ze predkladatel novely bol poziadany Korejskym investorom, aby zakomponoval do zakona legalne pouzivanie trstenice na pracovisku? Ja som to povazoval za nejaky (skor nepodareny) vtip. No po par tyzdnoch mam cerstve skusenosti s top manazermi tychto firiem (bohuzial nedaju sa zverejnit) a teraz tomu verim.
Kuzelnicka
01.06.07,07:14
Misomiso skvela tema;) dufam ze v nej najdem inspiraciu...

Ak sa mozem spytat, aky vyrobok to vyrabas ty?
abel
01.06.07,07:20
Zachytili ste spravu z medii (ta3), kde ministerka Tomanova v ramci diskusie o pripravovanej novele zakonnika prace povedala, ze predkladatel novely bol poziadany Korejskym investorom, aby zakomponoval do zakona legalne pouzivanie trstenice na pracovisku?
:eek::eek::eek: Tak to mi uniklo...:eek::eek::eek:. Ešte by malo byť ale jasne definované, v čej ruke bude tá trstenica - či zamestnávateľa alebo zamestnanca.:rolleyes:
http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/doprace001.gif
misomiso
01.06.07,07:43
Misomiso skvela tema;) dufam ze v nej najdem inspiraciu...

Ak sa mozem spytat, aky vyrobok to vyrabas ty?

http://www.porada.sk/t53727-v-eom-podnika--ete-raz.html
účtovník 007
01.06.07,08:29
Ja som si v poslednej dobe všimla, že drobnosti, ktoré nám naozaj uľahčujú život, sa nekupujú priamo v špecializovaných obchodoch, ale na trhoviskách a v tzv.korunkách. Možno sa niekto usmeje, ale je to tak. Pridám aj príklad, produkt som nazvala "vyťahovač zapadnutých predmetov". Kúpite v korunke za 30 Sk. Taká nenápadná 70 cm kovová tyčka s pružinkou. Po zatiahnutí pružinky, sa otvoria chápadielka na konci a vy vytiahnete zapadnutý predmet. Výborná vecička na vyberanie vecí spoza chlaničky, skríň a podobne. Ale v normálnom obchode o takom niečom ani nechyrovať.;)
Skalka
01.06.07,08:41
Budem reagovať na tých Kórejcov. Mám vlastnú skúsenosť. Spracovávala som pre nich mzdy - no skoro zadarmo, ale všetko som dodržala podľa zmluvy čo sa týkalo termínov aj keď som dostala podklady neskoro. No jednoducho som správala ako ku každému klientovi - môj klinet môj pán. A odmena? Keďže už si mzdy vykonávajú vlastným pracovníkom, tak na zaplatenie za minulý rok čakám dodnes. A takých dodávateľov je tam vraj veľa a nemôžu si pomôcť. Ale to je asi mimo zadanej témy. Nápad super. Ale keď niektorí naši podnikatelia nemajú trpezlivosť a nechápu, že k úspechu sa dá dopracovať len prácou, trpezlivosťou, dobrámi nervami a vytrvalosťou.
wildwind
08.06.07,11:01
to si robis prdel?
cathyc
19.06.07,18:43
[quote=Skalka;473344]Budem reagovať na tých Kórejcov. Mám vlastnú skúsenosť. Spracovávala som pre nich mzdy - no skoro zadarmo, ale všetko som dodržala podľa zmluvy čo sa týkalo termínov aj keď som dostala podklady neskoro.

A čo tak platobný rozkaz? Myslíš že pre Kórejcov platia iné zákony? Ja by som im to teda nedarovala a ešte by som pribalila aj tŕstenicu.
Heni
19.06.07,18:50
... bol poziadany Korejskym investorom, aby zakomponoval do zakona legalne pouzivanie trstenice na pracovisku? Ja som to povazoval za nejaky (skor nepodareny) vtip. No po par tyzdnoch mam cerstve skusenosti s top manazermi tychto firiem (bohuzial nedaju sa zverejnit) a teraz tomu verim.
Korejcov je tu čím dalej tým viac... takže by sa oplatilo vyrábať tie trstenice? :D
wildwind
20.06.07,09:39
Ja som za tie trstenice a poriadne hrube... na tych Korejcov:D