format4
31.05.07,05:21
Pri sono mi zistili cystu na pečeni o veľkosti asi 2,5 cm. Je to niečo nebezpečné, ako na to? A taktiež splenomegáliu, teda zvetšenie sleziny. Kto mi poradí či sú to nebezbečné zistenia .
kalkulka
31.05.07,03:56
Nechcem strašiť, ale minimálne by som to nepodceňovala. Slezina totiž môže pohlcovať krvné doštičky a môžeš ich mať aj veľký nedostatok, má súvis aj s krvotvorbou. Pečeň je orgán, ktorý v tele filtruje všetky škodliviny. Takže skús si prikúpiť prírodné prostriedky na ochranu buniek pečene. Jedz nedráždivú a nemastnú stravu. Dodržuj diétu a podporuj svoju imunitu. Prajem veľa, veľa zdravíčka.
Dragašeková Mária
31.05.07,04:01
Nezaoberaj sa tým, nechaj to odborníkom a mysli pozitívne je to 90% úspechu.
Rešpektuj pokyny lekárov, držím ti palce určite to dobre poriešia pekný deň. MD
Psycholog
31.05.07,04:36
Zdravá slezina je nehmatná a váží 150 g, zvětšená 600 – 700 g. Mírně zvětšená a měkká je příznakem otravy krve. Je-li nápadně zvětšená , ukazuje to na cirózu jater, bezbolestné zvětšení někdy provází leukémii. Bolest v oblasti sleziny a na chodidle, vyčerpanost organismu předvídá nádorové onemocnění. Když bolest přechází pod lopatku, pak lze předpokládat prasknutí sleziny. Nemocnému se musí urychleně dostat lékařské péče.
Teprve v rekonvalescenci si můžeme pomáhat bylinkami:
20 g zeměžluč (Hb.) + 20 g kořen libečku-ligurček + 20 g kořen pýru + 20 g konopice-konopnica (Hb.) + 30 g kůra krušiny + 30 g lnice-pyštek ob. (Hb.) + 50 g jahodník (Fol.) + 10 g anýz-bedrovník (Fr.)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek.
Praktické rady: omezit tuky a bílkoviny, jíst hodně zeleniny, nejíst nic pečeného ani smaženého, obzvláště na sádle, používat jen rostlinné oleje. Bojovat proti zácpě, varovat se alkoholu, studeného piva, kakaa, uzenin, čokolády a octa.
Ke zmenšení cysty, včetně lékařské péče!!! pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Hodně zdaru! Petr
domacnost
31.05.07,05:14
Zdravá slezina je nehmatná a váží 150 g, zvětšená 600 – 700 g. Mírně zvětšená a měkká je příznakem otravy krve. Je-li nápadně zvětšená , ukazuje to na cirózu jater, bezbolestné zvětšení někdy provází leukémii. Bolest v oblasti sleziny a na chodidle, vyčerpanost organismu předvídá nádorové onemocnění. Když bolest přechází pod lopatku, pak lze předpokládat prasknutí sleziny. Nemocnému se musí urychleně dostat lékařské péče.
Teprve v rekonvalescenci si můžeme pomáhat bylinkami:
20 g zeměžluč (Hb.) + 20 g kořen libečku-ligurček + 20 g kořen pýru + 20 g konopice-konopnica (Hb.) + 30 g kůra krušiny + 30 g lnice-pyštek ob. (Hb.) + 50 g jahodník (Fol.) + 10 g anýz-bedrovník (Fr.)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek.
Praktické rady: omezit tuky a bílkoviny, jíst hodně zeleniny, nejíst nic pečeného ani smaženého, obzvláště na sádle, používat jen rostlinné oleje. Bojovat proti zácpě, varovat se alkoholu, studeného piva, kakaa, uzenin, čokolády a octa.
Ke zmenšení cysty, včetně lékařské péče!!! pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Hodně zdaru! Petr

Psycholog, toto čo si napísal platí aj pre cysty na vaječníku? Ak nie, prosím daj typ, ako sa ich zbaviť. Jedná sa o folikulárne cysty na vaječníkoch. Ďakujem.
kaja29
31.05.07,05:18
Nezaoberaj sa tým, nechaj to odborníkom a mysli pozitívne je to 90% úspechu.
Rešpektuj pokyny lekárov, držím ti palce určite to dobre poriešia pekný deň. MD

Tak s týmto názorom nemožem súhlasiť, z vlastnej skúsenosti totiž viem, že najlepším lekárom si je človek sám a lekárov je vždy lepšie "kontrolovať". Pretože ak preukážeš laxný prístup, ľahko sa stane, že veci prehliadnu. Česť výnimkám!
Podľa mňa je vždy lepšie ak sa o svoju diagnózu zaujímaš a vieš o čom to všetko je a nenechávaš všetko na lekárov, pretože aj oni sú len ľudia...
Ale musím potrvdiť, že psychická pohoda je 90% úspechu, to je fakt...
domacnost
31.05.07,05:22
Tak s týmto názorom nemožem súhlasiť, z vlastnej skúsenosti totiž viem, že najlepším lekárom si je človek sám a lekárov je vždy lepšie "kontrolovať". Pretože ak preukážeš laxný prístup, ľahko sa stane, že veci prehliadnu. Česť výnimkám!
Podľa mňa je vždy lepšie ak sa o svoju diagnózu zaujímaš a vieš o čom to všetko je a nenechávaš všetko na lekárov, pretože aj oni sú len ľudia...
Ale musím potrvdiť, že psychická pohoda je 90% úspechu, to je fakt...


Súhlasím a mám osobné skúsenosti . Keby som mala v tej dobe taký rozum ako mám teraz , tak by som vtedy nedopadla tak ako som dopadla.:mad: :mee:
Psycholog
31.05.07,07:21
Psycholog, toto čo si napísal platí aj pre cysty na vaječníku? Ak nie, prosím daj typ, ako sa ich zbaviť. Jedná sa o folikulárne cysty na vaječníkoch. Ďakujem.
Ano, ke zmenšení cyst všeobecně, pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Je třeba si uvědomit, že cysta je dutina ve tkáni, která má vlastní vystélku. Tím se liší od pseudocysty. Velikost cyst bývá různá, od mikroskopických až po cysty obrovských rozměrů, které obsahují velké množství tekutiny.
Podle původu dělíme cysty na retenční, implantační, hyperplastické - hormonální, fetální, parazitární a nádorové.
Hormonální cysty se objevují v děložní sliznici, v mléčné žláze nebo ve vaječníku. Jejich příčinou jsou hormonální poruchy – diagnózu stanoví lékař!
Na ženské hormonální poruchy a potíže je čaj:
50 g kořen jehlice trnité + 50 g kořen lopuchu menš. + 100 g kontryhel-alchemilka ob.(Hb.) + 50 g brutnák + 100 g řebříček-myší chvost (Fol.) + 50 g třezalka-ľúbovník (Hb.) + 50 g zlatobýl (Hb.) + 20 g máta peprná (Fol.) + 50 g meduňka-medovka (Fol.) + 40 g květ malvy (Fl.Malvae) + 50 g kopřiva-žihlava (Fol.) + 50 g heřmánek-rumanček + 30 g květ měsíčku-nechtík lek. + 100 g kůra kondurangová (Cort.Condurango)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek před jídlem 8 až 10 dnů před mense, po přechodu při vážnějších onemocněních denně.
Dále doporučuji po pět až šest večerů 20 minutová koupel ve vývaru šalvěje, jmelí-imelo bílé a kopřivy-žihlavy – s ponořením jen po srdce!
Pokud se Vám nepodaří byliny dle receptu získat, dám Vám kontakt pro Slovensko, ozvěte se na mail v "môj profil". Petr
format4
31.05.07,18:36
Tak Vám veľmi pekne ďakujem za rady a ak ešte niekoho niečo napadne poprosím poradiť.
domacnost
01.06.07,03:21
Ano, ke zmenšení cyst všeobecně, pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Je třeba si uvědomit, že cysta je dutina ve tkáni, která má vlastní vystélku. Tím se liší od pseudocysty. Velikost cyst bývá různá, od mikroskopických až po cysty obrovských rozměrů, které obsahují velké množství tekutiny.
Podle původu dělíme cysty na retenční, implantační, hyperplastické - hormonální, fetální, parazitární a nádorové.
Hormonální cysty se objevují v děložní sliznici, v mléčné žláze nebo ve vaječníku. Jejich příčinou jsou hormonální poruchy – diagnózu stanoví lékař!
Na ženské hormonální poruchy a potíže je čaj:
50 g kořen jehlice trnité + 50 g kořen lopuchu menš. + 100 g kontryhel-alchemilka ob.(Hb.) + 50 g brutnák + 100 g řebříček-myší chvost (Fol.) + 50 g třezalka-ľúbovník (Hb.) + 50 g zlatobýl (Hb.) + 20 g máta peprná (Fol.) + 50 g meduňka-medovka (Fol.) + 40 g květ malvy (Fl.Malvae) + 50 g kopřiva-žihlava (Fol.) + 50 g heřmánek-rumanček + 30 g květ měsíčku-nechtík lek. + 100 g kůra kondurangová (Cort.Condurango)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek před jídlem 8 až 10 dnů před mense, po přechodu při vážnějších onemocněních denně.
Dále doporučuji po pět až šest večerů 20 minutová koupel ve vývaru šalvěje, jmelí-imelo bílé a kopřivy-žihlavy – s ponořením jen po srdce!
Pokud se Vám nepodaří byliny dle receptu získat, dám Vám kontakt pro Slovensko, viz www.infoturiec.sk/dr_necas (http://www.infoturiec.sk/dr_necas) . Petr



Ahoj Petr, najskôr sa ti chcem poďakovať za radu.

Mne skoro nič nepomáha proti cystám, ale toto určite vyskúšam. Skúsim si pokupovať tieto bylinky, ak sa mi ich nepodarí zohnať, tak sa ozvem cez ss. Mimochodom , v profile máš miesto Martin. Každú chvíľku sa nachádzam v Martine aj ja.:--- Ešte raz pekne ďakujem a ešte sa spýtam, na koľko % to je účinné? Poznáš niekoho kto s tým má dobré skúsenosti? A ako dlho sa užíva bylinná receptúra a za aký čas to účinkuje?
Psycholog
01.06.07,04:23
Na otázku: ešte sa spýtam, na koľko % to je účinné? Poznáš niekoho kto s tým má dobré skúsenosti? A ako dlho sa užíva bylinná receptúra a za aký čas to účinkuje? mohu napsat, že bylinná kůra je především detoxikační a podpůrná. Nemoc vždy odráží poruchu v celkovém (duševním i fyzickém) stavu člověka. Bez vyšetření (komplexně třeba EAV) je léčba vždy dlouhodobá - minimálně několikaměsíční. Prosím je třeba vydržet. Mimochodem ze zkušeností doporučuji čaje užívat takto: 2 dny ano/ 1 den vynechat, nebo 2 měsíce denně/ 1 měsíc odpočinek na regeneraci organismu. I čaj je droga!!! Petr
kalkulka
01.06.07,05:04
Na otázku: ešte sa spýtam, na koľko % to je účinné? Poznáš niekoho kto s tým má dobré skúsenosti? A ako dlho sa užíva bylinná receptúra a za aký čas to účinkuje? mohu napsat, že bylinná kůra je především detoxikační a podpůrná. Nemoc vždy odráží poruchu v celkovém (duševním i fyzickém) stavu člověka. Bez vyšetření (komplexně třeba EAV) je léčba vždy dlouhodobá - minimálně několikaměsíční. Prosím je třeba vydržet. Mimochodem ze zkušeností doporučuji čaje užívat takto: 2 dny ano/ 1 den vynechat, nebo 2 měsíce denně/ 1 měsíc odpočinek na regeneraci organismu. I čaj je droga!!! Petr
Psycholg, si super, to si niečo také ako medinu študoval?
Psycholog
01.06.07,09:01
Díky, nejsem super, jen zkušenej. Vystudoval jsem psychologii a pedagogiku - PhDr., PaedDr., CSc. V r. 1985 jsem měl maligní nádor za okem (devitalizace v NSR) a tak jsem se začal zajímat o alternativní medicínu i regresní psychoterapii v USA a poznatky aplikoval u sebe i u lidi ochotných mi naslouchat. V 11/05 mi zjistili metastázy a dali max. měsíc života. Pár chemoterapií a mám fantastickou ženu - Slovenku z Turca a ŽIJI! To je má velká pozitivní motivace a podpora, no a jsem tady - v SR, s ní a "zdravý". Petr
kalkulka
01.06.07,09:21
Díky, nejsem super, jen zkušenej. Vystudoval jsem psychologii - PhDr., pedagogiku PaedDr., CSc. V r. 1985 jsem měl maligní nádor za okem (devitalizace v NSR) a tak jsem se začal zajímat o alternativní medicínu i psychologii (regresní terapii v USA) a poznatky aplikoval na sebe, i lidi ochotných mi naslouchat. V 11/05 mi zjistili metastázy a dali max. měsíc života. No mám fantastickou ženu - Slovenku a to je má velká životní motivace, no a jsem tady - v SR s ní a "zdravý". Petr
Tak ti želám veľa, veľa pevného zdravíčka a optimizmu do života. Psychika, ako iste vieš je určite minimálne polovica zdravia. Želám ti, aby
ti tvoja ženička bola veľkou oporou a inšpiráciou aj naďalej.
Psycholog
02.06.07,15:26
Rád se setkám v Martině, jen je třeba se domluvit telefonicky. Mé telefonní čísla jsou na mém pracovním webu - viz "moj profil" zde. Nyní bývám v SR dost často, jinak Praha a můj milovaný ostrůvek Barbados v Karibiku. Každou první středu v měsíci mám "POVÍDÁNÍ" v Martině se zajímavými lidmi. Těším se na setkání! Petr
Mackovka
04.06.07,05:49
[quote=Psycholog;472352]Ano, ke zmenšení cyst všeobecně, pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.

Chcem sa opýtať, či tento recept by mohol byť účinný aj na tukové hrčky, ktoré sa robia pod kožou na tele. Alebo je to o inom? Vďaka
Psycholog
04.06.07,15:56
Chcem sa opýtať, či tento recept by mohol byť účinný aj na tukové hrčky, ktoré sa robia pod kožou na tele. Alebo je to o inom? Vďaka
Tukové bulky - Lipom je benigní - nezhoubný nádor mezenchymového původu vycházející z tukové tkáně. Jeho tvar je nejčastěji kulovitý nebo mírně protáhlý. Můžeme jej nalézt všude, kde je tuková tkáň, nejčastěji v kůži, což je předpokládám i Váš případ. Dají se snadno chirurgicky odstranit. Nejsem zastánce jakéhokoliv zásahu do lidského těla, mimo první pomoci a zubaře, a tak prosím zkuste bulky dva dny večer vysušovat potíráním propolisovou tinkturou a následně jeden den večer natřít měsíčkovou / nechtíkovou mastí z obchodu. Je to bez záruky, zatím vždy zvítězil chirurg.
Ke zmenšení cyst všeobecně, jako doplněk pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Držím palce, Petr
Mackovka
05.06.07,06:26
Srdečná vďaka, Petr. Pekný deň. Mackovka
domacnost
07.06.07,12:17
Ano, ke zmenšení cyst všeobecně, pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Je třeba si uvědomit, že cysta je dutina ve tkáni, která má vlastní vystélku. Tím se liší od pseudocysty. Velikost cyst bývá různá, od mikroskopických až po cysty obrovských rozměrů, které obsahují velké množství tekutiny.
Podle původu dělíme cysty na retenční, implantační, hyperplastické - hormonální, fetální, parazitární a nádorové.
Hormonální cysty se objevují v děložní sliznici, v mléčné žláze nebo ve vaječníku. Jejich příčinou jsou hormonální poruchy – diagnózu stanoví lékař!
Na ženské hormonální poruchy a potíže je čaj:
50 g kořen jehlice trnité + 50 g kořen lopuchu menš. + 100 g kontryhel-alchemilka ob.(Hb.) + 50 g brutnák + 100 g řebříček-myší chvost (Fol.) + 50 g třezalka-ľúbovník (Hb.) + 50 g zlatobýl (Hb.) + 20 g máta peprná (Fol.) + 50 g meduňka-medovka (Fol.) + 40 g květ malvy (Fl.Malvae) + 50 g kopřiva-žihlava (Fol.) + 50 g heřmánek-rumanček + 30 g květ měsíčku-nechtík lek. + 100 g kůra kondurangová (Cort.Condurango)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek před jídlem 8 až 10 dnů před mense, po přechodu při vážnějších onemocněních denně.
Dále doporučuji po pět až šest večerů 20 minutová koupel ve vývaru šalvěje, jmelí-imelo bílé a kopřivy-žihlavy – s ponořením jen po srdce!
Pokud se Vám nepodaří byliny dle receptu získat, dám Vám kontakt pro Slovensko, ozvěte se na mail v "môj profil".Petr


Dobrý deň pán Petr.

Chcem sa ešte spýtať na tieto bylinkové recepty. Popri vytváraniu cýst na vaječníku sa musí používať okrem receptu na cysty aj recept na hormonál.poruchu a zároveň aj kúpel s pripravených byliniek? Teda naraz všetky 3 recepty, ktoré ste tu napísal?
U mňa sa vyskytujú cysty folikulárne z neprasknutého folikulu. Jedná sa o cysty hormonálne? Ďakujem za skorú odpoveď a samozrejme aj za ochotu pomôcť.

Doplnenie:
čo znamená " 50 g koreň lopucha menš.", to znamená, že mám odtrhnúť obyčajný lopúch s menším koreňom?
a ešte mám jednu otázku tiež ku koreňu jehlice trnité. Neviete ako sa po slovensky povie "jehlica trnitá"? Nikto to nepozná pod týmto názvom.
Psycholog
07.06.07,13:35
Základní čaj je ten na zmenšení cysty, pokud chcete ještě pít čaj 8-10 dnů před menzesem na ženské hormonální poruchy, tak po ty dny vynecháte čaj na cysty. U mých klentů to rozepisuji na karty. Ty koupele si dávejte první dny po menzes, ať v tom nemáte guláš. Je třeba opravdu sledovat svůj stav.
Ještě označení kořenu jehlice trnité je slovensky koreň ihlice trnisté, latinsky Rad. Ononidis.
Kořen lopuchu menšího, (většího, či plstnatého) - slovensky koreň lopúchu menšího (väčšího, či plstnatého), latinsky Rad. Badanae. Jedná se vždy o jinou bylinu, ne menšího či většího vzrůstu. Byliny nakupujte prosím u odborníka, nesbírejte a nesušte je doma, pokud přesně nevíte technologii. Znám dobře trh v ČR a tam jsou jen tři skuteční bylinkáři, kteří dokáží zdravě a neškodně nakládat s bylinami. Zde v SR nakupuji od jednoho bylinkáře z Turca - Kláštora pod Znievom. Bylinky pak oni znají a ručí za kvalitu. I bylinky jsou droga!!! Petr
heket
07.06.07,20:21
Nedá mi nenapísať, resp. nespýtať sa,na túto tému. Mne zistili na krku v pravej priúšnej žľaze viackomorový cystický útvar s primerom 12 mm.Nazvali ho Whartinov tumor. Idú my ho vyberať.Aká liečba by bola dobrá potom na dobré a rýchle zahojenie? Ďakujem.
Solitaire
03.11.08,08:15
Zdravím Vás. Otcovi našli na pečeni cysty, tak by som mu rád pomohol takýmto spôsobom. Vedeli by ste mi dať kontakt na lekáreň ( internetovú ak možno, nakoľko som z Košíc), kde by som mohol nakúpiť všetky potrebné ingrediencie na tento čaj..? Ďakujem.

Ke zmenšení cysty, včetně lékařské péče!!! pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Bionda
03.11.08,09:11
Pri sono mi zistili cystu na pečeni o veľkosti asi 2,5 cm. Je to niečo nebezpečné, ako na to? A taktiež splenomegáliu, teda zvetšenie sleziny. Kto mi poradí či sú to nebezbečné zistenia .
format, nuž ťažko ti čosi prognostikovať(trochu oneskorene- téme zadaná už skôr)) , dôvod tvojich výsledkov musia určiť. Nejaká príčina tam musí byť. Mňa vždy zaráža, že tu na porade niektorí akoby očakávali kompletnú diagnostiku a odporučenie liečby- nič v zlom, veď ak nenajdeme odpovede tam kde by mali byť- u lekára v ambulancii- hľadáme ich inde. Ale úprimne je to veľmi smutné, že ešte stále nie je lekár ten, kto nás informuje !!! Každý predsa máme právo vedieť ako na tom sme, čo nám je a čo nás čaká!