ivab
31.05.07,07:13
Ahojte český platca DPH nám fakturuje poštovné a balné v jednej sume. Sme platcami DPH v SR. Čo s tým, samozdaňujú sa tieto služby (výstup+vstup)?
koňo
31.05.07,07:37
Predpokladám, že český platiteľ fakturuje tieto položky spolu s dodaným tovarom ako súvisiace služby. Ak je to tak, potom sú tieto služby súčasťou ocenenia obstaraného tovaru a samozdaňujú sa spolu s obstaraným tovarom ako jedna zložka jeho celkového ocenenia.
Pozri § 23 ods. 1 zákona o DPH.
ivab
01.06.07,06:17
A ak to tak nie je? Práveže faktúra je vystavená len na služby poštovné a balné.
Vladimír Ozimý
01.06.07,06:57
ale týka sa to dodávky nejakého tovaru nie? ide o dofakturáciu...podľa mňa je to stále súčasťou ocenenia toho tovaru takže bez DPH...
emgeton
01.06.07,07:19
A ak to tak nie je? Práveže faktúra je vystavená len na služby poštovné a balné.

poštovné-predpokladám, že tovar vám bol zaslaný poštou - považujem to za prepravné služby - §16/1
balné - doplnková služba pri preprave tovaru -- §16/3

Ste povinní urobiť samozdanenie.