spacer
31.05.07,07:18
Ahojte,
vie niekto, ako je to s platenim dane pri predaji auta? Konkretne: pouzival som auto ako zivnostnik (zaregistrovane na ico). Zivnost som si potom pozastavil, auto prepisal na seba (rodne cislo) a nakoniec predal. Znamena to ze musim zaplatit 19% dan z predajnej ceny? Ak tu uz taka otazka padla, prosim link. Dakujem
vikinka
31.05.07,05:28
Príjem z predaja hnuteľ.veci,ktorá bola zaradená do majetku,je oslobodený až po 5.rokoch od vyradeniaz majetku.
emgeton
31.05.07,06:35
Ahojte,
vie niekto, ako je to s platenim dane pri predaji auta? Konkretne: pouzival som auto ako zivnostnik (zaregistrovane na ico). Zivnost som si potom pozastavil, auto prepisal na seba (rodne cislo) a nakoniec predal. Znamena to ze musim zaplatit 19% dan z predajnej ceny? Ak tu uz taka otazka padla, prosim link. Dakujem

Ešte doplním predchádzajúci príspevok.

Daň sa zaplatí z rozdielu medzi predajnou cenou a zostatkovou cenou vozidla ( ak nejaká je ).
Vladimír Ozimý
31.05.07,06:54
ja som chcel povedať že súhlasím hehe...ja som tu napísal úryvok k DPH lebo som si myslel že som v DPH oddelení tak teda je to päť rokov a daň sa platí z rozdielu medzi predajnou cenou a zostatkovou cenou vozidla evidovanou v podnikaní...
daniela1109
31.05.07,07:24
Aj ja by som mala otázočku:

Moj šef ma pozastavenú živnosť a na nej má napísané auto, ktorému minulý rok skončil leasing. Ako sa ho má zbavit a čo pri konkretnom príklade musí zaplatit?

Chcel by ho asi predat? Zostatková hodnota 0.
Alebo prepísať na seba ako na fyzickú osobu?

Lenže nevie čo sa mu oplati a za akú cenu.
vikinka
31.05.07,08:53
Vyradiť najprv po ukončení leasingu z majetku,potom platí podmienka 5.rokov od vyradenia,odhlásiť z dani z MV.Ak ho predá do 5.rokov zdaňuje celú predajnú cenu auta ak zostatková je 0.Alebo ,ak auto niekomu daruje neplatí nič.
Vladimír Ozimý
31.05.07,08:54
inak väčšinou sa to tak robí že sa to podaruje na manželku a manželka pri predaji je oslobodená keďže auto nepoužívala na podnikanie...môže to byť aj napadnuteľné aleeee kde je napísané že nemôžte nič darovať niekomu že..
Jana Acsová
31.05.07,09:14
inak väčšinou sa to tak robí že sa to podaruje na manželku a manželka pri predaji je oslobodená keďže auto nepoužívala na podnikanie...môže to byť aj napadnuteľné aleeee kde je napísané že nemôžte nič darovať niekomu že..
Už na túto tému bolo napísané veľa a podrobnejšie, tak len podotknem. Ak je auto v bezpodielovom spoluvlastníctve, tak podľa môjho názoru nemôže jeden zo spoluvlastníkov darovať vec druhému spoluvlastníkovi. On ho už vlastní a nebude to "novoobstaranie darom".
Zoltán Kovács
31.05.07,09:17
Už na túto tému bolo napísané veľa a podrobnejšie, tak len podotknem. Ak je auto v bezpodielovom spoluvlastníctve, tak podľa môjho názoru nemôže jeden zo spoluvlastníkov darovať vec druhému spoluvlastníkovi. On ho už vlastní a nebude to "novoobstaranie darom".

Jedine ak by mali zrušené BSM, teda to auto patrilo iba do obchodného majetku firmy manžela.
Vladimír Ozimý
31.05.07,09:41
Už na túto tému bolo napísané veľa a podrobnejšie, tak len podotknem. Ak je auto v bezpodielovom spoluvlastníctve, tak podľa môjho názoru nemôže jeden zo spoluvlastníkov darovať vec druhému spoluvlastníkovi. On ho už vlastní a nebude to "novoobstaranie darom".

plne súhlasím ale ak to nadobudol ako majetok firmy na to sa predsa nevzťahuje bezpodielové vlastníctvo či?
Zoltán Kovács
31.05.07,09:44
plne súhlasím ale ak to nadobudol ako majetok firmy na to sa predsa nevzťahuje bezpodielové vlastníctvo či?

Vzťahuje sa veru. Všetko čo počas manželstva nadobudol patrí do BSM, aj keĎ to nadobudol ako podnikateľ. Preto čoraz častejšie sa zrušuje BSM pri podnikaní jedného z manželov, a to z toho praktického dôvodu, aby keď nastali finančné problémy neprišli o všetko. Po lopate všetko sa napíše na člena, ktorý nepodniká. Tak potom podnikateľ nemá čím ručiť za svoje dlhy.
daniela1109
31.05.07,10:52
môže ho teda darovať niekomu inému? nebude platit dan?
vikinka
31.05.07,10:58
môže ho teda darovať niekomu inému? nebude platit dan?
Áno,može pokiaľ to nebude manželka.
daniela1109
31.05.07,11:05
a to ze má pozastavenú zivnosť natom nic nemení?
môze darovať? nikde to nehlási ze sa zbavil majetku?
Vladimír Ozimý
31.05.07,11:19
no hlasíte to akurát manželke :)
daniela1109
01.06.07,05:46
Tak ho idem potesit a povedat mu nech si nachystá darovaciu zmluvu a hlasí stav majetku manželke :-)
Mikolajova
12.01.12,12:52
Prosim Vas SZCO chce darovat s.r.o. auto, kt. mali na leasing, je to jedna a ta ista osoba, uplatnovali si z neho dph, moze ho bez toho, aby nieco platila alebo odvadzala DPH?
Mikolajova
13.01.12,09:13
Prosim Vas SZCO chce darovat s.r.o. auto v 0 zostatkovej hodnote leasing skoncil v 11/2011, je to jedna a ta ista osoba, uplatnovali si z neho dph, moze ho bez toho, aby nieco platila alebo odvadzala DPH? Prosím Vás neviete poradiť?