rommy
31.05.07,07:39
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Prenajímame si garáž a v roku 2006 sme tento prenájom platili mesačne, na základe došlej faktúrky vrátane DPH. Tento rok nám poslali rozpis mesačných platieb a vyúčtovanie bude na konci roka, ale k týmto mesačným platbám nám neposielajú daňové doklady. Môže to tak byť? Ešte som sa s tým nestretla... ďakujem za každý názor.
Tweety
31.05.07,07:41
Pri opakovaných službách si môžete uplatniť odpočet podľa splátk. kalendára.§19 odst.3 Zákon o dph.
rommy
31.05.07,07:44
Ale na splátkovom kalendári nieje rozpis DPH...
Tweety
31.05.07,07:48
Ak tam nie je rozpis dph a celkovo ten doklad nesplňa náležitosti spomínaného zákona, nárok na odpočet nevzniká. V prípade zaplatenia vzniká dodáv. povinnosť vystaviť fa z prijatého preddavku do 15 dní od prijatia platby až na základe tejto fa si môžete uplatniť odpočet dph.
emgeton
31.05.07,07:49
Ale na splátkovom kalendári nieje rozpis DPH...

Upozornite ich na to. V prípade, že sú platiteľmi DPH sú povinní vystaviť daňový doklad k prijatej platbe (pokiaľ splátkový kalendár nespĺňa náležitosti )
rommy
31.05.07,07:49
A je to tak správne?
emgeton
31.05.07,07:51
A je to tak správne?

K čomu patrí táto otázka?
rommy
31.05.07,08:50
K čomu patrí táto otázka?

Patrila k príspevku č. 4 lebo sa mi nezobrazil celý...
Zoltán Kovács
31.05.07,11:05
Patrila k príspevku č. 4 lebo sa mi nezobrazil celý...

Áno je to pravda. Ak splátkový kalendár nesplňa náležitosti daňového dokladu, tak nie je nárok na odpočet. V tom prípade je potrebné žiadať fa-daňový doklad ku každej úhrade (splátke). Alebo si žiadaj prepracovanie splátkového kalendára.