tinkertrain
31.05.07,09:23
Zdravim,

potrebujem takyto suhlas prilozit k ziadosti o SP. Neviete niekto co ma obsahovat a ako ma vyzerat?

Dik
zitkova
01.06.07,08:02
Ja s priateľom prerábame dom, pozemok aj dom je len na mňa. K SP sme potrebovali uzavrieť nájomnú zmluvu medzi sebou.
tinkertrain
01.06.07,08:13
V ziadosti o stavebne povolenie je uvedene:
Súhlas vlastníka pozemku na stavbu, ak stavebník má iné než vlastnícke právo k pozemku určenému na
výstavbu (súhlas vlastníka predložiť v prílohe žiadosti o SP s overeným podpisom vlastníka), alebo predložiť nájomnú zmluvu.

Radsej by som to riesil tym suhlasom ako najomnou zmluvou. Najomna zmluva sa mi zda komplikovanejsia.
Mozno som to napisal do zlej rubriky. Nejaky text som si aj napisal. Hlavne by som potreboval vediet co vsetko tam musi byt uvedene, aby to bolo platne.
Zita5
01.06.07,08:26
K tomu slúži tlačivo , ktoré dostanete na príslušnom stavebnom úrade a je súčasťou SP.
tinkertrain
01.06.07,08:35
Asi to zavisi od stavebneho uradu. Na mojom mi povedali, ze si ma nieco napisat sam.
Na ktorom stavebnom urade maju to tlacivo?
Zita5
01.06.07,08:44
VYJADRENIE vlastníka susednej nehnuteľnosti :


Účastník konania :
bytom:

vyhlasujem , že k pozemku/stavbe/ parcelného čísla/podľa evidencie nehnuteľnosti/ ....................................katastrálne územie............
mám právo ....vlastnícke
právo ososbného užívania
iné právo

a že som oboznámený s projektovou dokumnetáciou a s umiestnením stavby :
- rodinného domčeka/jeho prístavby-nadstavby/
-garáže
-inej stavby/uviesť akej/ .................................................. .......
.................................................. .........................................

môjho suseda............................................ ............................
ktorú mieni uskutočniť na pozemku parcelného čísla ....................
.........................katastrálne územie .......................................


Proti tejto realizácii stavby podľa predloženej projektovej dokumentácie:

- nemám námietky

- mám námietky/uviesť aké/.................................................. ........
.................................................. .............................................
.................................................. .............................................
.................................................. ............................................


Som si vedomý prípadných právnych následkov nepravdivého vyhlásenia, vyplývajúcich z ustanovení Stavebného zákona


V ................dňa ...................


Vlastnoručný podpis
Zita5
01.06.07,08:46
Uvedené tlačivko treba spísať a dať susedovi na podpis , je najlepšie dvojmo , jedno zostáva pre suseda a jedno na stavebný úrad . Vy si môžete spraviť aj kópiu pre svoje potreby .Sused je jeden z účastníkov konania , na to netreba zabúdať .Inak sa čudujem , že Vám neposkytli k tomu dané tlačivo .
tinkertrain
01.06.07,08:53
Tak to sme sa nepochopili. Toto je tlacivo pre suseda. Moj problem je v tom, ze na pozemku, ktory mi nepatri, chceme s manzelkou stavat a chcem byt tiez uvedeny ako stavebnik. Cize potrebujem "povolenie" manzelky, ze s nou mozem stavat.:)
Zita5
01.06.07,09:00
Tak to sme sa nepochopili. Toto je tlacivo pre suseda. Moj problem je v tom, ze na pozemku, ktory mi nepatri, chceme s manzelkou stavat a chcem byt tiez uvedeny ako stavebnik. Cize potrebujem "povolenie" manzelky, ze s nou mozem stavat.:)


Ahááá ...no neviem ako manželka nadobudla pozemok pre svadbou alebo po svadbe , či máte rozdelené BSM .........to teda neviem , ale jedno je isté dať si do poriadku vlastnícke vzťahy .........a ten podnájom vyšše navrhovaný , no neviem ...to sa mi veľmi nepáči .

A čo tak previesť vlastnícky podiel na Vás v jednej polovine ?
tinkertrain
01.06.07,09:07
Pred svadbou, cize do BSM to nepatri. Darovat by sme si mohli 1/2 podiel, bolo by to aj najkorektnejsie. Ale to by sme sa nacakali, kym to kataster spracuje. To by mohli stavbu odlozit o rok. Najomna zmluva sa mi tiez nepaci, cize ten suhlas sa mi zda z toho ako najlepsia moznost.
bulnova
03.06.07,11:28
Aj my s manželom staviame dom na pozemku, ktorý on zdedil, teda mne nepatrí žiadna časť. Pri stavebnom povolení sa nikto nepozastavoval nad tým, že je to jeho pozemok a bez problémov nam SP vydali. Pri žiadosti o úver sme zapísali rozostavanú stavbu do katastra už na oboch a tiež nikto nežiadal nejaké prehlásenia.
tinkertrain
04.06.07,05:33
Pozeral som si stavebny zakon a v nom sa naozaj pise:

Stavebník musí preukázať, že je vlastníkom pozemku alebo že má k pozemku iné právo podľa § 139 ods. 1 tohto zákona, ktoré ho oprávňuje zriadiť na ňom požadovanú stavbu.

Pravnicka vravela, ze uz ta ziadost o SP by sa dala chapat ako suhlas vlastnika, pretoze sa sme tam obaja podpisani(hoci zase podpis nie je overeny). Cize asi zavisi od cloveka na stavebnom urade. Vy ste asi ti stastnejsi.;)
Kedze ste boli stavebnici obaja, tak so zapisom do katastra nebol problem.