vikkiko
31.05.07,10:38
Pekny den.vie mi niekto skusenejsi ako ja poradit?chcem kupit hrubu 116m2 stavbu uz zo zaloz.pl.oknami.kolko ma asi bude stat dokoncenie domu.napr.-co ma bude stat kurenie,voda,obklady a.p.dakujem za vsetky odpovede.
endrju
31.05.07,08:43
Pekny den.vie mi niekto skusenejsi ako ja poradit?chcem kupit hrubu 116m2 stavbu uz zo zaloz.pl.oknami.kolko ma asi bude stat dokoncenie domu.napr.-co ma bude stat kurenie,voda,obklady a.p.dakujem za vsetky odpovede.

Iná cena je za jednopodlažnú stavbu a iná je za mrakodrap.
Iná cena je za palác v štýle "podnikateľské baroko" na Manhattane a iná je za svojpomocne postavený domček "na konci sveta".

:)
vikkiko
31.05.07,08:47
dik.Andrej.dom bude poschodovy,dole58m2 hore 58 m2.nechcem ziaden luxus len pekny utulny domcek
endrju
31.05.07,08:57
Aj pri najväčšej skromnosti náklady na 1 meter štvorcový asi nebudú nižšie ako 10 tisíc Sk.

Tvoje informácie sú mimoriadne stručné. Bez poznania konkrétnych podmienok sa dá iba teoretizovať.

Tých 10 tisíc zahŕňa de facto iba materiál potrebný na "finalizáciu". Vôbec nie je jasné v akom stave tá hrubá stavba je (okrem osadenia plastových okien).
aduliak
01.06.07,11:55
Ahoj VIKKIKO,
my mame tiez momentalne postavenu hrubu stavbu a mozem ti vypisat, co nas vyjde dokoncovanie...nas dom je trosku vacsi, cca 160 m2.
vnutorne omietky strojom robota+material cca 250 Sk/m2
vonkajsie omietky cca 280 Sk/m2
kurenie: kotol plynovy cca 35 000,-
kondenzacny cca 65 000,-
radiatory priemerne cca 3500 Sk jeden (fakt priemer, odvija sa od
velkosti)

dohromady nas kurenie aj s rurami aj s robotou aj s kotlom (budeme mat plynovy) a radiatormi (budeme ich mat 11) vyjde na cca 110 000,-

elektrina nas vysla na cely dom cca 20 000,-
obklady ak chces priemer tak rataj aj so sparovkami a robotou cca 350 Sk/m2
dlazby cca 450 Sk/m2
plyn cca 40 000,-
bleskozvod cca 35 000,-

tolko to vyjde nas priblizne....
voda (rury + robota) cca 40 000,-


Neviem, ci som ti pomohla, keby si este nieco chcel vediet, pytaj sa...:)))
vikkiko
01.06.07,16:00
Dakujeme velmi pekne Aduliak, velmi si nam pomohla. Elektrika vas vysla iba na 20 tis.?Zda sa nam to lacne,robili ste si to sami?Pisala si ze kurenie vas vyslo na 110.tis. a dole bolo este zvlast napisane plyn 40.tis. k comu to patri?
Lion Topoľčany
01.06.07,18:19
dik.Andrej.dom bude poschodovy,dole58m2 hore 58 m2.nechcem ziaden luxus len pekny utulny domcek

Veď práve-pekný, malý a útulný domček. Aj my máme taký, len komplet nová strecha /t.j.škridľa, strešné okná, zateplenie atď/ nás stála 250.000!
A kde sú ďalšie veci. Na stavbe je krásne to /pokiaľ ste normálny smrtelník, čo sa týka financií/, že je to záležitosť na celý život. Skutočná "srdcovka". Nikdy neviete dopredu určiť, čo to bude stáť /aj keď exstujú nejaké výpočty/ a neviete, kedy tú stavbu dokončíte. Je tam hrozne veľa faktorov. Napr. vymýšľavá ženská ... ako ja. Počas budovania domu sme niektoré veci aj prerábali, napriek tomu, že boli 1 mesiac staré. A dôvod ?
Niečo si predstavíte, dáte to na papier, urobíte rozpočet, pustíte sa do toho, a nakoniec zistíte, že to nie je to pravé orechové, že v reále to vyzerá trochu /alebo/celkom ináč. My sme takto prerábali krb, kúpeľňu..
No, božská trpezlivosť manžela. Ale napriek tomu sme šťastní, stále sa máme čím zaoberať a je nám fajn.
A ešte jeden dôležitý faktor-pracovná sila, jednak ide o cenu, o termín ako rýchlo sa Vám robotník prispôsobí a či robí kvalitne. Nám sa napr. stalo, že murár urobil stenu úplne nakrivo, tak sme ho museli vypoklonkovať von. Lenže tá stena sa nedala opraviť len tak-čo tam ten murár za 2 dni "nafigu" nacápal, potom to musel môj muž dávať dole, a to je 3-násobne ťažšia robota. A toto sú tie zdržiavačky. Veru máne za sebou už všeličo. Na každý pád-držíme palce.! !
220870
01.06.07,20:52
Hrubá stavba to je asi 30-40% doknčenej stavby.
misomiso
01.06.07,22:14
Ahoj VIKKIKO,

bleskozvod cca 35 000,-

...:)))

Ozaj Vy tu chodite aj rozni stavebni experti - ako je to z bezkozvodom? Ja som raz cakal na chodbe na bytovom druzstve a tam mali nastenku nejaki poziarnici ci co, skratka bola tam oficialna statistika poziarov na Slovensku (uz neviem, za aky rok). Pocet poziarov domov zapricineny bleskom - 4, z toho stavby bez bleskozvodu - 2, s bleskozvosom - 2. To ma celkom pobavilo.
endrju
02.06.07,05:44
Nie som stavebný expert. Z vlastnej skúsenosti viem, že novostavbu rodinného domu bez bleskozvodu neskolauduješ.

O ostatných súvislostiach na túto tému - no comment.
vikkiko
02.06.07,12:02
caute a dakujem vsetkym.aduliak napis co si myslis kolko ta bude stat dokonc.hr.stavby ak nepocitas okna a vch.dvere.len tak pribl.
vikkiko
02.06.07,16:32
dakujem vsetkym.Aduliak len tak priblizne asi kolko potrebujes celkovo na dokoncenie hr.stavby okrem okien a vch.dveri.
aduliak
04.06.07,06:52
Ahoj Vikkiko, nemala som pristup na net cez vikend...elektrika...muz aj svokor je elektrikar, takze nas vysla aj so zasuvkami a vypinacmi a kablami a rurkami len asi 6000 ( + 1500 pojde revizakovi s peciatkou:)...tych 20 000 by to stalo s robotou....
plyn - tam som ratala aj zapojenie na hodiny a povolenie z plynarni + nejake rozvody ( tak plynu sa vobec nerozumiem:))
len tak priblizne potrebujeme okrem dveri a okien a strechy (ta nas vysla 300 000) este priblizne 500 - 600 000. nebudeme mat ziadne luxusne vybavenie (ako napr. obkladacky za 1000 sk m2:))
akurat som si davala robit ponuku na kuchynsku linku ta nas vyjde bez spotrebicov okolo 50 000:)
kludne sa pytaj dalej, ak si este na nieco zvedavy....:))))))))
Zoltán Kovács
04.06.07,07:05
PRáve dokončujem svoj dom. Mám nasledovné čísla:

Plynová prípojka: 14.500,-
Voda aj s čerpadlom: 22.000,-
Kúrenie (podľahové + kotol kondenzačný): 220.000,-
Omietka (mám sádrokartón): 25.000,-
Elektrika (zásuvky+vypínače+bleskozvod+revízia): 40.000,-
Kúpelňa: 40.000,-
WC: 10.000,-
Zateplenie strechy (sklenená vata): 47.000,-
Tatranský profil: 27.000,-
vikkiko
04.06.07,12:20
dakujem velmi pekne Aduliak.ty mi toho poradis velmi vela.este raz velke DIK.Aj mi pocitame s tym ze sa zmestime do 600tis.mozno trosku viac.este napis co vas stalo zateplenie strechy z vnutra.
vikkiko
04.06.07,12:25
cau smith.a dakujem tych 40tis-kupelna.je so vsetkym co v kupelni je?a kurenie napis co ta co stalo.zda sa mi to dost vela alebo?
aduliak
04.06.07,13:26
Som rada,ked pomozem:)zateplenie strechy - robili sme zateplenie ISOVER 16 cm + 6 cm (2 vrstvy), dohromady to mame okolo 120 m2 + UD profily (znizujeme strop + na zachytenie sadrokartonu) + sadrokarton 60 000 material + 30 000 robota.
kupelna:
rohova vana: 7000 (v akcii:))
umyvadlo so sifonom + bateria: cca 3500
kachlicky podla toho, kolko m2 mas my cca 25 m2 uz mam aj vybrane po 250 Sk/m2
WC: cca 2500Sk
rohovy sprchovy kut + zastena: cca 6000 Sk
podlahove kurenie + kondenzacny kotol su drahsie ako radiatory + plynovy kotol (porovnaj mna a Smitha:))
Zoltán Kovács
04.06.07,13:28
cau smith.a dakujem tych 40tis-kupelna.je so vsetkym co v kupelni je?a kurenie napis co ta co stalo.zda sa mi to dost vela alebo?

V kúpelni je vaňa (nie rohová), sprchový kút so stenami, umývadlo a obklady a dlažba.

Kúrenie:

Kotol 75.000,-
Materiál na kúrenie (rury, rozvodová skriňa) 120.000,-
Práca 35.000,-
vikkiko
05.06.07,10:49
pekny den,vsetkym.-
--smith preco je lepsi kondenz.kotol ako klas.plynovy?
-Aduliak aky kotol bubete mat?--
dakujem :) :) :) .
aduliak
05.06.07,11:54
Ahoj...
my budeme mat plynovy so zabudovanym zasobnikom vody turbo (nemusi byt napojeny na komin) ...
kondenzacny sa uvadza ako viac ucinny (ja ako ekonom ti podstatu nevysvetlim:), ale uz sme na Porade pisali o kotloch, radili mi, ze kondenzacny + klasicke radiatory sa neodporuca....
vikkiko
05.06.07,12:05
vikkiko
05.06.07,12:17
aduliak ,uz som si nasiel to ,kde ste pisali o kotloch,http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifje tam doho dost.super.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Zoltán Kovács
05.06.07,12:28
pekny den,vsetkym.-
--smith preco je lepsi kondenz.kotol ako klas.plynovy?
-Aduliak aky kotol bubete mat?--
dakujem :) :) :) .

Kondenzačný kotol zužitkuje aj odpadové teplo. Kým z klasického kotla ide teplý dym, z kondenzačného "studený". Preto sa hovorí, že majú účinnosť vyššiu ako 100%.
aduliak
05.06.07,12:28
:)
tak ako si sa rozhodol... ides do tej stavby?:)
vikkiko
07.06.07,12:35
napisem hned.
vikkiko
07.06.07,12:40
ahoj ADULIAK.v utorok sa rozhodne ci kupujeme alebo nie.ale na 90% asi ano,je to hruba stavba s oknami a vch. dverami.ale vela ludi ma odhovara za tam budem potrebovat este viac ako milion.http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gifale vdaka tebe ideme asi do toho.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
aduliak
07.06.07,12:48
Caves...vdaka mne?:)
Ak budete rozumne hospodarit s peniazmi a nepotrebujete extra luxus tak az milion nepotrebujete:)
a...kolko davate za tu hrubu stavbu ak sa smiem spytat?:)
vikkiko
09.06.07,12:04
cau ADULIAK pozemok stoji 800tis.a stavba 1.4mil.takze spolu 2,2mil.co ti na to?
aduliak
11.06.07,07:02
Ahoj...a kde sa ta stavba nachadza?my sme z Trencina, a tieto sumy,co si pisal su uzasne!v Trencine by si tak nekupil:))))
TanjaJamnicka
12.06.07,12:24
Aj mna by to zaujimalo. My sme kupili v Trnave, iba pozemok 20x36m za 1.6mil. Kolko asi budeme potrebovat na polozenie zakladov (134m2 zastavanej plochy-pivnice nerobime) s prvou dekou, viete mi poradit??
tinkertrain
12.06.07,13:50
Ak mas vypracovany projekt, tak by si v nom mala mat aj rozpocet a z neho sa to dozvies.
TanjaJamnicka
12.06.07,14:48
katalogovy projekt mame vybraty, ale este sme ho nezakupili. V rozpise prac su len uvedene zemne prace atd. a to aj vratane pivnic, ktore my nechceme.
Ale aj tak dik.
endrju
12.06.07,18:35
Kolko asi budeme potrebovat na polozenie zakladov (134m2 zastavanej plochy-pivnice nerobime) s prvou dekou, viete mi poradit??
Hm, ešte aj v časoch, keď "osminka" masla stála vo všetkých obchodoch rovnakých 5 Kčs, na takto sformulovanú otázku existovala iba veľmi približná odpoveď "s rozpätím" od - do. Pritom minimálna suma mohla predstavovať zlomok maximálnej.
V súčasnosti asi ani nemá význam odpovedať na takto sformulovanú otázku bez poznania detailov konkrétnej stavby.
Z vlastnej skúsenosti viem, že už na dvoch susedných pozemkoch s rovnakou výmerou zastavanej plochy sa sumy môžu odlišovať aj o 100%.
TanjaJamnicka
12.06.07,18:50
Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.
endrju
12.06.07,19:08
Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.

Určujúce je to, čo na tých základoch bude stáť (mrakodrap / činžiak / štandardný rodinný barák / plechová búda). Zastavaná plocha je údaj, ktorý má relatívne malú vypovedaciu hodnotu.
Nie je vôbec jasné, či netreba, napríklad, z pozemku odstrániť pôvodné stavby, smetisko, porasty zavadzajúce stavbe, vybudovať prístup na pozemok a ešte "milión" iných okolností, z ktorých každá ovplyvňuje výslednú cenu ....
No a samozrejme potom to závisí od lokality ("koniec sveta" / okresné mestečko / Bratislava / New York), zvolených pracovných postupov (bager / lopata), dodávateľov ("tunely, s.r.o." / sused Jožko Mrkvička / vlastné ruky), zvolených materiálov ("pozlatený"/ "obyčajný") a ....
Napríklad, v niektorých oblastiach kvôli monopolnému vlastníkovi betonáriek sa dá betón kúpiť iba za cenu a za podmienok nadiktovaných dodávateľom...
TanjaJamnicka
12.06.07,20:00
Bude tam stat standartny rodinny
barak, pozemok je v o oblasti, kde sa momentalne kona vystavba rodinnych domov (Trnava), zarasteny travou, nie smetami a momentalne sa buduje pristupova komunikacia s pripojkami, takze pristup bez problemov. Zaklady hadam s bagrom a obycajnym material (na zlato nemame :-)
tinkertrain
13.06.07,14:39
Endrju ma sice pravdu, ale existuju statisticke ceny, ktore sa kazdy rok menia a podla nich sa da priblizne odhadnut celkova cena. Cize ked, sa do rozpisu prac nahadzu tieto ceny, tak vyjde nejaka suma, od ktorej sa stavitel moze odrazit. Samozrejme, ak si niekto namiesto obycajnych kachliciek da zlate, dak ho to vyjde podstatne viac. Ja osobne by som bez aspon zakladneho rozpoctu nezacal stavat. Aby sa mi nestalo, ze v polovici zistim, ze na to nemam.
anet
14.06.07,08:26
No ked to tak citam, niekto je tu z lacneho kraja.
Mame rozostavany standardny RD 160 m2. V podstate dokoncujeme strechu , este nam chybaju hrebene.
Zaujalo ma vsak to kurenie. Mam kombinovane prizemie podlahove, poschodie radiatory. Rozpocet z 01/2006 nan je 256 846,- Sk bez DPH.
Iba kotol stoji cca 100 000,- navrhnuty mam Geminox THRi duo 120-kond.-zás.120 l ponuku mam aj na Siemens - kond. stoji o cosi viac. Uvazovala som aj nad Buderusom, vraj je to "mercedes" medzi kotlami.?
Spominany tu bol kotol kondenzacny za 65 000,- pri kombi kureni,aky je to kotol?
A mam este jednu otazku, je mozne osadit podlahove kurenie aby sme mohli "zaliat" podlahu a az potom aby mi robili zvysok, rury v stenach, montovanie kotla, dymovodu atd.?
1/ Susedovi ukradli uz 2 x kotol a tak by sme ho chceli dat montovat az tesne pred nastahovanim sa do domu.
2/ Chceme dat osadit okna a dvere, ide hlavne o dvere + terasove, ale nevieme do akej vysky. V projekte mam sice ze podlahove ide do poteru 20 cm ale kurenar povedal, ze je to tak-tak, mozno to bude viac 1-2 cm.
Za kazdu radu dakujem.
bepo
14.06.07,08:43
Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.
Začnite stavať čo najskôr lebo nikto nevie kto kedy zdvihne cenu čoho a ani pri dovozových materiaálov sa napriek posilňovaniu koruny nezlacňuje.
aduliak
14.06.07,09:55
No ked to tak citam, niekto je tu z lacneho kraja.
Mame rozostavany standardny RD 160 m2. V podstate dokoncujeme strechu , este nam chybaju hrebene.
Zaujalo ma vsak to kurenie. Mam kombinovane prizemie podlahove, poschodie radiatory. Rozpocet z 01/2006 nan je 256 846,- Sk bez DPH.
Iba kotol stoji cca 100 000,- navrhnuty mam Geminox THRi duo 120-kond.-zás.120 l ponuku mam aj na Siemens - kond. stoji o cosi viac. Uvazovala som aj nad Buderusom, vraj je to "mercedes" medzi kotlami.?
Spominany tu bol kotol kondenzacny za 65 000,- pri kombi kureni,aky je to kotol?
A mam este jednu otazku, je mozne osadit podlahove kurenie aby sme mohli "zaliat" podlahu a az potom aby mi robili zvysok, rury v stenach, montovanie kotla, dymovodu atd.?
1/ Susedovi ukradli uz 2 x kotol a tak by sme ho chceli dat montovat az tesne pred nastahovanim sa do domu.
2/ Chceme dat osadit okna a dvere, ide hlavne o dvere + terasove, ale nevieme do akej vysky. V projekte mam sice ze podlahove ide do poteru 20 cm ale kurenar povedal, ze je to tak-tak, mozno to bude viac 1-2 cm.
Za kazdu radu dakujem.


Ahojte,
neviem, ci sme z lacneho kraja (len mimochodom Trencin:)) a skutocne nas vyjde kurenie 100 000....:)mame obycajny kotol Protherm (nie kondenzacny), obycajne radiatory (v kupelniach rebrikove)....my dokoncujeme elektrinu a hned sa vrhame na ostatne rozvody...:)))
vikkiko
18.06.07,11:21
cau aduliak.bol som dlho prec.takze tu hr.stavbu sme nekupili ale kupili sme pozemok a ideme stavat vsetko od zac...pekny maly bungalov 110 m2.
ucetni_fantozzi
18.06.07,11:54
su drahe riesenia a su lacne riesenia. a samozrejme su aj dobre riesenia a zle riesenia.

ja som za kurenie 4 izieb (cca 90m2) dal okolo 70 tis. Sk pred tromi rokmi...
aduliak
19.06.07,10:16
cau aduliak.bol som dlho prec.takze tu hr.stavbu sme nekupili ale kupili sme pozemok a ideme stavat vsetko od zac...pekny maly bungalov 110 m2.

Vazne?no pani....aspon si to spravite po svojom....keby si potreboval s niecim pomoct, kluden sa ozvi....a ohladom stavby je dobra strasnka aj www.e-filip.sk (http://www.e-filip.sk). Idete stavat svojpomocne alebo firma?