vancouver
31.05.07,10:47
Zdravim, dostal som prispevok z EU soc. fonu - Urad prace
- v podnikatelskom plane mam pri vydavkoch uvedene aj dve nasledujuce polozky:
- nakup notebooku s OS 29 990 SK
- licencia Windows 10 000 SK

-problem: Chcem si kupit notebook bez OS a ten kupit zvlast.
Otazka je ci si mozem kupit aj OEM verziu OS windows alebo
len krabicovu verziu ktora nie je viazana na HW. Proste ide mi o to aby sa mi noteboook a OS nezaratavali ako celok do prvej polozky (nakup notebooku s OS 29 990 SK) pretoze by mi presiahli uvedenu sumu....
Mozne je ze sa to da aj uplne inak... Ak viete prosim poradte... diiky:)).....
Aljok
31.05.07,09:32
OEM verzia je viazaná na notebook, t.j. neprenosná a preto je súčasťou obstarávacej ceny notebooku.
duficek
31.05.07,09:50
ja len dodam, ze ak by aj bola kupovana krabicova verzia windows, tiez vstupuje do obstaravacej ceny (hlavne ak bude na jednej FA s notebookom), pretoze ten OS bude pouzivany na tom NTB a bude pouzity vyhradne na nom.

ale moze nastat aj situacia, ze na NTB bude nasadeny Linux a ten krabicovy windows bude pouzity na inom pocitaci (aj starsom, ale vedenom v majetku firmy)
Zoltán Kovács
31.05.07,09:53
Zdravim, dostal som prispevok z EU soc. fonu - Urad prace
- v podnikatelskom plane mam pri vydavkoch uvedene aj dve nasledujuce polozky:
- nakup notebooku s OS 29 990 SK
- licencia Windows 10 000 SK

-problem: Chcem si kupit notebook bez OS a ten kupit zvlast.
Otazka je ci si mozem kupit aj OEM verziu OS windows alebo
len krabicovu verziu ktora nie je viazana na HW. Proste ide mi o to aby sa mi noteboook a OS nezaratavali ako celok do prvej polozky (nakup notebooku s OS 29 990 SK) pretoze by mi presiahli uvedenu sumu....
Mozne je ze sa to da aj uplne inak... Ak viete prosim poradte... diiky:)).....

Podobne kupovala notebook moja priateľka z príspevku z ÚP spolu s OEM verziou WIN. A k tomu ešte dokúpila aj MS Office, tiež OEM verziu. Na faktúre mala rozpísané cena notebook-u, cena WIN a cena Office. Pri kontrole z ÚP to akceptovali, a nebrali to ako prekročenie ceny.
sybila3
31.05.07,09:56
Presne mám taký problém, nechcem si kupovať nejaký lacný notebook, ale zas tá cena nejako nevychádza. Povedali mi, že cena notebook+program musí byť 29.990,- maximálne...........super!!!!!!!!
vancouver
31.05.07,10:14
Podobne kupovala notebook moja priateľka z príspevku z ÚP spolu s OEM verziou WIN. A k tomu ešte dokúpila aj MS Office, tiež OEM verziu. Na faktúre mala rozpísané cena notebook-u, cena WIN a cena Office. Pri kontrole z ÚP to akceptovali, a nebrali to ako prekročenie ceny.


hm kolko stal samotny notebook cca bez softu?... ono ide presne o to ako to mam uvedene, presne z toho dovodu tam mam uvedenu aj licenciu Windows... aby sa mi to bralo osobitne...potom tam mam uvedene aj licenciu Office... len toto si nie som isty s tou OEM verziou...lebo ta je jednoznacne viazana na HW...ci sa tym nemyslela krabicova - ak by to tak bolo tak mam dalsi problem lebo XP uz tazko zohnat a Vistu tlacia za kazdu cenu ..akoze aj tak radsej pockam a zajtra im tam brnknem nech som si isty....
vancouver
31.05.07,10:17
Presne mám taký problém, nechcem si kupovať nejaký lacný notebook, ale zas tá cena nejako nevychádza. Povedali mi, že cena notebook+program musí byť 29.990,- maximálne...........super!!!!!!!!


no hej ale xces ho kupit z prispevku UP??..lebo tam sa to bere troxu inak... da sa to obist s tym ze si kupis NTB do tyx 29.990- a soft mimo toho.... len to musis mat uvedene v podnikatelskom plane vo vydavkoch... no ale tazko sa z toho vysomarit.. neviem to nikde najst...budem im musiet brnknut a popripade zajta to tu napisem...dneska nemaju strankovy den
Zoltán Kovács
31.05.07,10:18
no hej ale xces ho kupit z prispevku UP??..lebo tam sa to bere troxu inak... da sa to obist s tym ze si kupis NTB do tyx 29.990- a soft mimo toho.... len to musis mat uvedene v podnikatelskom plane vo vydavkoch... no ale tazko sa z toho vysomarit.. neviem to nikde najst...budem im musiet brnknut a popripade zajta to tu napisem...dneska nemaju strankovy den

Spolu to bolo cca. 48 tisíc. Z toho notebook do 30 tisíc, ostatok boli WIN a Office
vancouver
31.05.07,10:22
Spolu to bolo cca. 48 tisíc. Z toho notebook do 30 tisíc, ostatok boli WIN a Office


hm a mala tie softy rozpisane vo vydavkoch v podnikatelskom plane?
myslim konkretne 1. Windows .. 2. Office... atd
Zoltán Kovács
31.05.07,10:24
hm a mala tie softy rozpisane vo vydavkoch v podnikatelskom plane?
myslim konkretne 1. Windows .. 2. Office... atd

Ano samozrejme. Bez OS počítač nefunguje. A Office mala ako užívateľký program, nakoľko robí administratívne práce (prepisovanie textov, rôzne tabulky a štat.výkazy v execli).
sybila3
31.05.07,17:51
Ja mám uvedené v podnik. zámere: počítač 30.000,- a softvér zvlášť 20.000,-, takže by to asi mohlo byť, nie? Ešte sa opýtam, ozaj nepísali ste niekto žiadosť na daň.úrad, že nie ste platci dph, odomňa to pýtajú na úrade práce a neviem ako to má vyzerať.....keby niekto vedel, díky........
vancouver
01.06.07,08:49
No dnes som si celu tu zalezitost overil na UP. Ak si idete kupit NTB, na to aby bol funkncy musi mat OS, cize ak chcete aby sa Vam OS Win nezapocital do hodnoty NTB (29.990,-) ale ako samostatna polozka (do 49.999,-) musite mat na fakture NTB uvedeny spolu s nejakym OS napriklad Linux (ktory Vam tam uvedu bez problemov pretoze je zadarmo), tym padom je NTB plne funkcny a pripadny dalsi OS ktory si dokupite napriklad Windows sa uctuje samostatne.... Cize na fakture budete mat uvedenu polozku 1. NTB + OS Linux
(do 29.990,- SK), kedze je Linux zadarmo celu sumu mozte pouzit na nakup lepsieho NTB 2. OS Win XP (do
49.999,- SK)
Takymto sposobom sa Vam hodnota NTB nenavysi o hodnotu OS Windows....
vancouver
01.06.07,08:51
samozrejme ak sa jedna o prispevok z EU ako tomu je v mojom pripade musite mat uvedene tieto vydavky v podnikatelskom plane, ako som uviedol na zaciatku temy...
Erika 1982
15.11.07,09:08
Ja by som sa rada opýtala kôli licencii:
chcem kúpiť NTB (notebook) s WIN, manžel pracuje v PC-firme a ak je faktúra na neho, je NTB lacnejší. Ja ten NTB budem požívať na podnikanie.
Ak príde dajaká "licenčná kontrola" alebo ako sa to volá... bude s tým problém? Aj čo sa týka registrácie WIN cez internet?
arsko
04.08.08,08:00
vancouer, windows sice budes mat v softveri, ale nic ti to nepomoze.

ide totiz o prostriedky eu a v ramci hodnotenia ziadosti alebo projektu ti ten druhy softver hodnotitel alebo posudzovatel automaticky vyhodi ako neopodstatneny naklad. je to totiz neefektivne a nehospodarne mat dva operacne systemy, takze necha ti tam len linux a windows ti vyskrtne ako neopravneny naklad - viem to z vlastnej skusenosti. a je uplne jedno, ci to mas v podnikatelskom plane alebo nie.
arsko
04.08.08,08:13
to sybila3

"nechcem si kupovat nejaky lacny notebook" - ludia, precitajte si este raz otazku. ide o pocitace financovane z prostriedkov eu. ide o pomoc, tj. aby ste mali nejaky pocitac a mohli na nom pracovat, nie na to, aby ste mali super vybavenie - ak chces drahy notebook a super vybavenie, kup si ho, ale za vlastne peniaze, nie za peniaze nas vsetkych. co sa vam zda na tom take divne a nepochopitelne???