Sica
31.05.07,10:21
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť a dozvedieť sa čo najviac o tom štátnom príspevku pre mladých. Myslím, či je to výhodné?! Chcem si zobrať úver na 30 rokov. Spĺňam všetky podmienky (vek, príjem, nehnuteľnosť), ale neviem, sa rozhodnúť, či zobrať radšej klasický účelový úver alebo hypotekárny úver so štátnym príspevkom pre mladých. Prosím, poraďte mi. Ďakujem.
aduliak
01.06.07,10:43
Ahoj,
my sme brali minuly rok obycajny hypotekarny uver a tento rok este k tomu aj hyp.uver pre mladych.Rozdiel medzi nimi je len v tom, ze po dobu piatch rokov maju mladi zvyhodnenu urokovu sadzbu a treba ho v kazdom pripade dokladovat (obycajny v niektorych bankach, ked splnis urcite podmienky nemusis dokladovat).Po vstupe do menovej unie sa ocakava znizenie diskontnej sadzby NBS - to znamena aj znizenie komercnych urokov na vsetky uvery (aj normalne aj pre mladych). Tak preco nevyuzit este bonusove urokove zvyhodnenie?:)
kaupke
09.09.09,08:43
Prosím, má niekto skúsenosti s HU so štátnym príspevkom pre mladých - keď mladí sú len druh a družka, idú kupovať domček (nie stavať), môžu požiadať o štátny príspevok? Alebo len ako manželia...
Peter6160
09.09.09,13:36
Môžeš požiadať aj sam/a alebo spolu, základ je mať max. 35 rokov a zarabať do bankou stanovenej sumy v hrubom. Táto suma sa meni každy štvrťrok. Teraz je 923,59 EUR brutto. Ak ste dvaja rata sa prijem oboch spolu, lepsie je sám ak sa zmestíš.
Miroslava2401
14.10.09,15:56
Dobrý deň.
ja by som odporúčala zoobrať si hypotekárny úver aj so špm

Dôvod:
1. úroková sadzba znížená o 3% ( 1% banka a 2%štát)
2. nižšia splátka
3. fixácia (nemenná splátka po dobu piatich rokov )

Samozrejme každá banka má iné podmienky a treba byť dostatočne informovaný a poriadne si zvážiť riziká.Netreba zabúdať nato, že podmienky sa menia.Napr. SLSP už ponúka od 1.10.2009 hypotekárny úver so štátnym príspevkom iba do 70% z hodnoty zabezpečenia to znamená, že na vyššiu sumu sa nedostanete.Stále to bude iba 70% a zvyšok peňazí musia byť vlastné zdroje alebo to riešiť Spotrebným úverom.Obyčajne banky ponúkaju do 85% z hodnoty zabezpečenia aj so špm, ale opakujem stále sa to mení, pretože oni si môžu určovať podmienky.
Ja pracujem v hypotekárnom centre a sme zmluvným partnerom všetkých komerčných bánk ak by ste mali záujem pošlem Vám prepočty na Vami požadovaný úver a porovnáte si to sama.
Samozrejme, že naše služby sú bezplatné, nakoľko sme platení bankami.To iba pre informáciu ľuďom ktorí tu budú písať, že nič nieje zadarmo.Podotýkam, že je, len u nás je tentoo druh poradenstva ešte v plienkach a ľudia niesu zvyknutí na takýto druh pomoci.Ak budete chcieť napíšte mi SS
Prajem pekný zvyšok večera.
svedia
30.10.09,09:21
Ahote, chcela by som sa poradiť..
Pri žiadosti v banke o hypotéku + ŠP pre mladých, ak by sme splnali podmienky príjmu, ale roky manžel 42 rokov a ja 36 rokov tak sa už nedá?? že...
Xanti
30.10.09,09:25
Ahote, chcela by som sa poradiť..
Pri žiadosti v banke o hypotéku + ŠP pre mladých, ak by sme splnali podmienky príjmu, ale roky manžel 42 rokov a ja 36 rokov tak sa už nedá?? že...
No nie,
aj ked ste stále mladý, tak nie dostatočne pre podmienky poskytnutia ŠP pre mladých.
svedia
30.10.09,09:31
..čo už??? nič.. hlavné je to, že sa tak cítime,,,že.. chi,chi..
Ďakujem za odpoveď
svedia
30.10.09,10:09
Neviem, chcem sa poradiť, máme takúto ponuku na úver.
Máme rozostavanú stavbu, geometrák hotový, znalecký : 68300€ z toho dom je 43000€ zvyšok pozemky.
Žiadame o úver 43000€ na 23 rokov, príjem postačujúci,
dali nám 5,65%, s tým, že nám možno schvália len 70% ale z tých 43000€
a potom by nám, keď to zase potiahneme stavbu tak zvýšné euráče prefinancujú...
neviem kde inde by dali menšiu úrokovú sadzbu?? už som aj pochodila banky ale stále rozmýšlam..
svedia
16.11.09,11:33
..takže nám schválili úver 43000€, jednorazovo nám to vyplatia. Som rada,, pretože ak by nám to dávali postupne, tak by sme preplatili. Je to super ale aj zaväzujúce na 23 rokov.
Ale bez tých peňazí by sme neboli schopní to zvládnuť - isť bývať.. takže čo si prajem je zdravie, práca a veľa chuti do života..
ahojte a prajem pekný deň..
ja idem zháňať nejakú poistku na živelné pohramy, že to musím mať k úveru..
pisc
03.01.10,09:19
Zdravim,

Ma niekto prehlad, kde by bolo najvyhodnejsie sa momentalne zaujimat o uver, ak si potrebujem pozicat co mozno najvecsie percento zo sumy bytu (100%)?


Dalej, kontrola prijmu sa prehodnocuje kazdorocne po dobu tych 5 rokov, alebo postacuje na zaciatku dosahovat max stanoveneho prijmu?


A este.. podla stranky SFRB:

Žiadateľovi podľa § 7 písm. a) možno poskytnúť podporu len vtedy, ak mesačný príjem žiadateľa a osôb, ktorých príjmy sa posudzujú spoločne podľa osobitného predpisu, ) neprevyšuje tri a pol násobok životného minima

by mal byt prijem zhruba do 650 Eur mesacne.

Ide o hruby prijem? Neda sa od neho odratat odvody a pod.?
Ani tu neplati nejake to uzemne rozdelenie? (650E pre Blavu nieje to iste ako 650E niekde v hornom dolnom..)
Miroslava2401
18.01.10,06:43
Napíšte mi na Vás kontaktnú mailovú adresu a pošlem Vám prepočty a podmienky.