Netka
31.05.07,12:36
Ahojte chcela by som som sa spýtať skúsenejších na ich názor.
Podľa vás môžem zaradiť do nákladou klímu, ktorá ale nie autoklímov ale obyčajnou "bytovou", mám doklad aj k tomu že v aute bol upravený rozvod aby sa dala zapojiť a používať v časti, kde sa prepravuje tovar?m (vraj atuklíma je drahá záležitosť a toto je ideálnejšie riešenie, keďže auto je už straršie)
Môže sa to teda dať do nákladov aj do DPH?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
31.05.07,11:05
Ahojte chcela by som som sa spýtať skúsenejších na ich názor.
Podľa vás môžem zaradiť do nákladou klímu, ktorá ale nie autoklímov ale obyčajnou "bytovou", mám doklad aj k tomu že v aute bol upravený rozvod aby sa dala zapojiť a používať v časti, kde sa prepravuje tovar?m (vraj atuklíma je drahá záležitosť a toto je ideálnejšie riešenie, keďže auto je už straršie)
Môže sa to teda dať do nákladov aj do DPH?
Ďakujem.

Ak hodnota tejto úpravy prevyšuje hodnotu 30 tisíc tak ide o technické zhodnotenie dopravného prostriedku. Ak auto ešte nie je celkom odpísané, tak zostatková cena sa navýši, ak už je odpisané, tak technické zhodnotenie sa bude odpisovať ako samostatný hnuteľný majetok.
Ak úprava sa týka užitkového motorového vozidla (trieda N1) tak je nárok na uplatnenie dph.
betka
31.05.07,16:38
Osobne mám iný názor.
1. Ak táto klíma nie je zabudovaná na pevno do automobilu, nepovažovala by som to ako TZ automobilu, ak je cena vyššia ako 30 tis. Sk. Túto klímu "bytovú", môžete zo zdroja vybrať, a dať si do svojej kancelárie, ako bytovú klímu, využiť ju môžete v pri akejkoľvek činnosti v rámci svojej podnikateľskej činnosti. Zaradenie do OS a odpisujem ju ako samostatný majetok
Z pohľadu DPH mám nárok na odpočítanie DPH

2. ZA TZ automobilu by som považovala klímu, kt. je pevno zabudovaná do automobilu, kt. je jeho súčasťou, nemôžem ju odmontovať a využiť ju ako klímu do napr. kancelárie. Nie je samostatnou hnuteľnou vecou.
Z pohľadu DPH tvorí príslušenstvo, pri OA, nemám nárok na odpočítanie, pri NA mám nárok na odpočítanie DPH, ak som plátca DPH, a využívam ju na podnikanie.

Ak je cena nižšia ako 30 tis., osobne by som to zaúčtovala ako daňový výdavok.