Hofffka
31.05.07,15:00
Ahojte poradaci,

chcela by som sa vas opytat na Vas nazor ohladne :
Firma ma sidlo v Bratislave I. od roku 2004 a od roku 2006 ma kancelariu na inej adrese, avsak sidlo ma stale take iste ako pred stahovanim. Zjednodusene povedane, firma ma ine sidlo a inu korespondencnu adresu.
Danovy urad BA I. ma k tomu od dnes obrovske vyhrady, chcu prist na danovu miestnu kontrolu, strasne prudia a mam pocit, ze pani z DU, ktora ma nas na storosti je z toho na praskoch ... no hruza. Chcu od nas podpisat ( od konatela) nejaky papier, ze je neznaly zakona 511 Z.Z. o sprave dani a poplatkov, tvrdila, ze sme pofiderna firma, ze na adrese sidla nie je ani noha ( pritom o tom oni vedia ) ..... Pride mi to naozaj chore.

Viete mi niekto poradit, ci to naozaj nie je zakonne mat inu adresu sidla a inu adresu, kde spolocnost naozaj ma kancelariu? BTW pridavam, ze DU bol oboznameny so vsetkymi tymito skutocnostiami hned ako sme sa prestahovali na inu adresu.

Dakujem velmi pekne za pomoc a cenne rady
janka.janka
31.05.07,15:27
uradnicky vedia byt niekedy naozaj neprijemne.. ale myslim si, ze nemusi ta absolutne trapit, ked si nejaka pani potrebuje riesit iste problemy nevhodnym sposobom a to tym, ze bude urazat vasu firmu, ze je pofiderna a podobne.. radsej sa nad tym ani nezamyslaj a neries to..

my mame tiez inu adresu sidla spolocnosti a korenspondencnu adresu mame ako P.O.BOX. Co sa tyka tych priestorov, tak zrejme to mate ako prevadzku predpokladam?

ono vela krat aj zalezi co konkretna firma robi, v sucasnosti je vela aktivit, kde naozaj priestory ani nie su potrebne, pretoze s klientmi sa komunikuje len cez internet... a to aj napriek tomu, ze niektorym ludom sa to moze zdat "pofiderne" :eek:
Johanka
31.05.07,15:35
Dámy na DÚ BA I. sú kapitola sama o sebe, oni sa totiž tvária, že sú iný level :rolleyes: .
misomiso
31.05.07,15:38
A Danovy urad ked prijma zamestnancov nerobi nejake psychologicke testy?
janka.janka
31.05.07,15:45
A Danovy urad ked prijma zamestnancov nerobi nejake psychologicke testy?

hej, take specialne testy.. niektore tie uradnicky akoby si z oka vypadli! :---
Hofffka
31.05.07,16:06
:--- ono,ja si z toho hlavu nerobim, len som chcela vediet, ci mam byt na pozore pred niciacimi telefonatmi z DU, alebo ci je to v poho, ze funguje s dvoma adresami :-)

A hlavne, co mam milej nositelke nobelovej ceny z DU povedat v pondelok, ked sa stretneme, nakolko ma ubespecila, ze ona mi ziadny zakon citovat nebude, ze ona ho naspamat nevie, a ze si mam dostudovat nezrovnalosti, ktore mam zo zakona..... :mad:
Johanka
31.05.07,16:08
... asi mala PMS :--- .
Lion Topoľčany
31.05.07,16:29
... asi mala PMS :--- .


Čo je skratka PMS /manžel si myslí, že Príliš Málo Sexu-má pravdu?/
Johanka
31.05.07,16:36
mimotemy :--- :D to ma ani nenapadlo...odborná skratka pre predmenštruačný syndróm...
Monika Kováčová
31.05.07,17:35
Johanka, bola to iste kombinácia.

Ale Hoffka, tu máš tú citáciu zo zákona:

Zákon o správe daní a poplatkov:

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov


(6) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt povinný oznámiť svoje plné meno alebo názov, trvalý pobyt, miesto podnikania alebo sídlo, rodné číslo alebo identifikačné číslo organizácie, ako i údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, ako aj čísla všetkých účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti. Ak daňový subjekt, ktorým je fyzická osoba, pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvedie niekoľko miest podnikania, je povinný vyznačiť, ktoré miesto podnikania je miestom, na ktoré sa majú doručovať písomnosti. Ďalej uvedie údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhov daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky, a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať. Právnická osoba uvedie tiež svoj štatutárny orgán a prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené rokovať. Ak ide o daňový subjekt so sídlom v zahraničí, uvedie vždy svojho splnomocnenca v tuzemsku pre doručovanie, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak je so začatím činnosti spojená i povinnosť platiť preddavky na daň, uvedie údaje potrebné pre určenie týchto preddavkov.


T.j. právnickej osobe nedovoľuje zákon doručovať písomnosti na inú adresu ako na adresu sídla sp0oločnosti.001
Hofffka
01.06.07,07:28
Ermon, ale ja tam nevidim nikdy, ze by pravnicka osoba nemohla mat sidlo a korespondencu adresu inu :

- povinný oznámiť svoje plné meno alebo názov, trvalý pobyt, miesto podnikania alebo sídlo, - to sme oznamili, nadalej sme evidovany na adresu v OR, na korespondecnu adresu nam nikdy nic aj tak neposlali. Ale nikde nie je uvedene ze pravnicka osoba nesmie mat inu adresu sidla a inu adresu podnikania ( alebo teda kancelariu, v kt. naozaj sidli ). Ci som nieco prehliadla?????
janka.janka
05.06.07,08:02
no tak teda ani mne nie je uplne jasne, ako sa doslo na zaklade citovaneho ustanovenia k zaveru, ze pravnickej osobe je mozne dorucovat pisomnosti len na adresu sidla.. :eek:
Monika Kováčová
05.06.07,09:01
pretože: § 16 zákona 511 - Doručovanie

(10) Ak nemožno doručiť písomnosť určenú do vlastných rúk právnickej osobe na adresu jej sídla, ktorú nahlásila správcovi dane pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti alebo ktorú správca dane eviduje na základe registrácie z úradnej moci (§ 31) alebo podľa osobitného zákona 1b), písomnosť sa považuje za doručenú adresátovi po troch dňoch od vrátenia nedoručenej písomnosti správcovi dane, a to aj vtedy, ak sa ten, kto je oprávnený konať za právnickú osobu, o tom nedozvie.

Takže je tu náväznosť.

Postupovala by som nasledovne: Konateľ vystaví zamestnancovi plnú moc na zastupovanie v daňovom konaní, potom sa písomnosť doručuje splnomocnencovi.
Zoltán Kovács
05.06.07,09:12
Ja napríklad mám sídlo svojej sro u mojích rodičov (zatiaľ nemám vlastnú nehnuteľnosť). Samozrejme, že spoločnosť funguje inde. Mám nahlásenú prevádzku (inšpekčná kniha), ktorú som aj na DÚ nahlásil a listy chodia tam bez problémov, a aj na kontrolu chodia do prevádzky a nie k mojím rodičom do bytu.:D
Leila2006
05.06.07,10:00
Ja napríklad mám sídlo svojej sro u mojích rodičov (zatiaľ nemám vlastnú nehnuteľnosť). Samozrejme, že spoločnosť funguje inde. Mám nahlásenú prevádzku (inšpekčná kniha), ktorú som aj na DÚ nahlásil a listy chodia tam bez problémov, a aj na kontrolu chodia do prevádzky a nie k mojím rodičom do bytu.:D

Tak v tomto prípade DÚ nepostupuje správne.:(
JarkaL
05.06.07,10:08
Kamarát si zriadil prevádzku na inej adrese ako je sídlo a požiadal poštu o preposielanie všetkých zásielok na adresu prevádzky. Fungovalo mu to u všetkých zásielok okrem zásielok z daňového úradu - na pošte sa dozvedel, že tieto sa NESMÚ preposielať.
janka.janka
05.06.07,13:39
[quote=ermon;475154]pretože: § 16 zákona 511 - Doručovanie

(10) Ak nemožno doručiť písomnosť určenú do vlastných rúk právnickej osobe na adresu jej sídla, ktorú nahlásila správcovi dane pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti alebo ktorú správca dane eviduje na základe registrácie z úradnej moci (§ 31) alebo podľa osobitného zákona 1b), písomnosť sa považuje za doručenú adresátovi po troch dňoch od vrátenia nedoručenej písomnosti správcovi dane, a to aj vtedy, ak sa ten, kto je oprávnený konať za právnickú osobu, o tom nedozvie.

tak toto je uz ina rec :cool: