48912
31.05.07,15:37
Mam fakturu za opravu auta, ktoré bolo poškodené dopravnou nehodou. Je to poistná udalosť. Môžem si z faktury uplatniť DPH??? Myslim ze nie, ale nie som si ista.
Jana Acsová
31.05.07,15:40
Mam fakturu za opravu auta, ktoré bolo poškodené dopravnou nehodou. Je to poistná udalosť. Môžem si z faktury uplatniť DPH??? Myslim ze nie, ale nie som si ista.Nie je to slogan? "Nie si istý? Poisti!"
Dobre, že sa istíte. Právo na odpočítanie dane máte.
48912
31.05.07,15:46
Este ze som sa opytala. Dakujem velmi pekne. A viete mi napísať § ?
Johanka
31.05.07,15:52
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
...

Nie je mi dosť jasné, čo Ťa spochybnilo ? Oprava havarovaného auta je poskytnutá služba ... keď dostaneš lajstro z poisťovne, zistíš, že túto DPH Ti poisťovňa nepreplatí ...
48912
31.05.07,15:57
OK, dakujem. Nemavam casto poistne udalosti tak som si to radsej chcela preverit.