jennyka
31.05.07,23:11
Robím učto pre živnostníka, ktorý pri práci občas používa elektrocentrálu, do ktorej na pohon používa benzín. No ja nijako neviem vyrátať spotrebu (asi nie som dosť technicky typ), podľa ktorej by som mala rozúčtovať nakúpený benzín. Musím sa priznať, že vyčítať to z návodu je pre mňa "španielská dedina". Je tam údaj, čo si myslím, že by som mala z neho vychádzať, a to je spotreba 0,9l/hod. Na DÚ mi povedali iba toľko, že musí mať vypracovanú čosi podobné ako napr. knihu jázd pri autách, aby bol spotrebovaný benzín podložený. Vedel by mi niekto s tým pohnúť, alebo ma nasmerovať? Vrela vďaka za každý pokus.
misomiso
31.05.07,21:16
A je to problem? Napisat do zosita ze v pondelok isla centrala 4 hodiny (robilo sa to a to), v stredu osem a vo stvrtok hodinu? Potom to vynasobit 0,9 a mas spotrebu benzinu. Pokial si to chete liat niekam inam, tak potom Pondelok az Piatok 24 hod. :)
jennyka
31.05.07,21:23
No vidím, že si robím vedu z niečoho, čo žiadna veda nie je. Strááášne dlho som študovala tú príručku, tak mi z toho už začalo harašiť. Asi ma len bolo treba trošku naštartovať (ako tú elektrocentrálu) a zrazu to nič nie je. Veľké díky.