rainbow676
01.06.07,00:51
Dobrý deň,

Mám nasledovný problém. V roku 1997 som bol figuroval v istej spoločnosti (s. r. o.) ako spoločník. Avšak rozhodol som sa odísť. Zvolalo sa Valné zhromaždenie na ktorom mi bol vrátený môj vklad a podpísal som listinu na základe, ktorej som mal byť vymazaný z obchodného registra. Keďže boli v spoločnosti nezhody tak som na Valnom zhromaždení iba podpísal listinu a prevzal si svoj vklad, keďže som nemal záujem sa stretnúť s istými ľuďmi v spoločnosti a danú listinu som tam nechal im na podpis (moja chyba), čiže nemám osobne žiadny doklad o tom ,že som bol z tejto spoločnosti odišiel. Teraz je desať rokov po a ja stále v danej spoločnosti figurujem. Adresoval som mnohé listy konateľom spoločnosti, aby ma vymazali z obchodného registra, ale bezvýsledne. Kópie listov konateľom spoločnosti som posielal aj s potvrdením o ich doručení obchodnému registru, ale taktiež bez výsledku. Konatelia firmy sa vyhovárali sa, že dané dokumenty už nie sú k dispozícií, napr. že právnik, ktorý mal dané dokumenty v úschove vraj bol opilec a dané dokumenty postrácal atď. Podľa mojich informácii je daná spoločnosť “mŕtva“, čiže nevykonáva žiadne aktivity.
Moja otázka je aké mám možnosti?

A, Mám žiadať o zrušenie spoločnosti?

Mám sa riadiť podľa:
Podľa ust. § 68 ods. 6 Obchodného zákonníka súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak
a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 3,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe.

Podľa internetového výpisu z obchodného registra, nemá daná spoločnosť v zbierke listín uloženená žiadne dokumenty (účtovné závierky atď), je to dôvod na zánik, však

B, Existuje nejaká relevantná možnosť, že by som bol vymazaný z obchodného registra bez danej listiny z Valného zhromaždenia.....


P.S. Ešte by s som chcel podotknúť, že som bol simultálne odvolaný aj z inej spoločnosti ( kde figurovali tí istí ľudia), a z tej som bol vymazaný ihneď po Valnom zhromaždení.

Ďakujem vopred za všetky odpovede
josh
01.06.07,03:27
budes musiet podat zalobu na sud, aby rozhodol o zruseni tvojej ucasti v tejto spolocnosti