Stanka
04.02.05,09:23
Ludkovia poradte ako sa pripravit na danovu kontrolu teraz mi volali a teta bola husta. Takze sa tesime.
Luna
04.02.05,08:27
Neboj všetko bude OK!!!!!!!!!!!!! Daj si kus čokolady,vraj to pomáha.Na čo kontrolu na DPH,DP,cestnú daň?
Hana Horváthová
04.02.05,08:56
Nebude to len nejaká prepadovka kvôli dákej fyzickej osobe, ktorej ste niečo vyplatili? Prípadne krížová kontrola dokladov. Nám zatiaľ len v týchto dvoch prípadoch zavolali a hneď aj prišli. Ale vždy sa mi podarilo ešte v telefóne zistiť, s odvolaním že doklady sú tam a tam, čo treba prichystať. Na hlbšiu kontrolu nám zatiaľ vždy poslali papier.
Želám pevné nervy a odvahu!
Vera
04.02.05,08:56
Na kontrolu DPH (som Stankina kolegyna) :-) Kupovali sme stroj z Nemecka za mastnú cenu - tak asi kvoli samozdaneniu, či to bolo OK.

Táto firma existuje len od 10 mesiaca, takže nie je tam toho veľa. A na bonzákov sme tam nikoho nemali...
Mám akurát obavy z Tesco bločkov, kupovalo sa kopec materiálu v Tescu...:-(
ZuzanaP
04.02.05,10:03
A prečo z Tesco bločkov, veď je to bloček ako každý iný. Veď ty si môžeš vybrať, kde chceš nakupovať, sloboda rozhodnutia!!!

Aj naša firma mala daňovú kontrolu, lebo sme mali odpočet nejakých 250tis. Kupovali sme nejaké nové stroje, ktoré boli drahé, tak si hneď prišli na nás "zgustnúť".

Doslova sa niekedy pýtajú, či môžu nájsť niečo do Sk 500,--, asi sa nemá z čoho plniť ŠR.

Držím palce a želám pevné nervy.
ajacik
04.02.05,10:11
K tým bločkom z tesca: lebo tam nie je vyčíslená základ pre DPH. Nemali ste s tým problém?? (na túto tému tu bola už dávnejšie debata).
janaGT
04.02.05,10:12
ZuzkaP - z Tesco bločkov preto, lebo nespĺňali - možno ešte aj nespĺňajú všetky náležitosti
Vera
04.02.05,11:19
Veď práve, čítala som príspevky tých, ktorí majú negatívne skúsenosti ohľadom bločkov.

No uvidíme...
zuzana1500
04.02.05,11:44
My sme mali kontrolu na DPH a vsetko prebehlo v uplnom poriadku,aj TESCO blocky uznali, a kontrolorka bola uplne v pohode,sedela som vedla nej a kontrolovali sme spolu.Trvalo to cca pol hodiny.
Vera
04.02.05,11:55
Hm, to by bolo ideálne....

Len my tam máme jeden problém. Vystavili sme faktúru, to by bolo OK, lenže podali sme daňové priznanie a potom prišla kolegynka, že to má ísť do roku 2005, takže bolo treba spraviť dodatočné, no a na to už je neskoro.

Jediné, čo ma trochu upokojuje je, že je do daňová povinnosť a tak sme si vlastne zmenšili nadmerný odpočet. Je to cca 3700 SK na dani.

Môže robiť problémy??
ZuzanaP
04.02.05,12:48
Ale človek nemôže za to, čo je na bločku. A keby nemal inú možnosť, kde kúpiť tovar, je to tvrdenie proti tvrdeniu.

Už som sa stretla aj s tým, že jedna pani, asi nejaká ekonómka, chcela po známej, čo robí v papiernictve, aby prepísala údaj na bločku.

To nie sú bločky len z Tesca. My máme také bločky aj z iných firiem a zatial nám ich žiadna kontrola nevytýkala.
Vera
04.02.05,14:14
Tak ste ma upokojili. Dúfam, že to bude všetko až na tú jednu faktúru OK.