misomiso
01.06.07,19:08
Dobry den,

skusali ste niekto pripojit notebook na TV? Ja mam v notebooku konektor S - video (je pri nom dokonca ikonka televizorika) a v TV mam tiez vstup na S-video. Kupil som kabel, ale spojenie nefunguje, televizor ten signal nevie najst (alebo ze by cez kabel ziaden ani nesiel?)

Na telke sa daju prepinat okrem programov aj vstupy zpredu (front), je tam S video konektor a vedla este nejake chinchove zasuvky, ale ked navolim FRONT, nejde to.

Uz ste niekto skusali pouzivat TV ako monitor notebooku?

Diky
bepo
02.06.07,08:46
Najskôr treba mať zapnutý a prepojený TV a až potom zapínať notebook, väčšinou si to sám detekuje a ide to.
misomiso
02.06.07,08:51
Tak zistil som, ze z kamery mi ide signal, asibude chyba v notebboku. Ale skusim este raz tak, ako hovoris. Ak nie, tak zostava iba s notebookom do servisu.
Braňo
02.06.07,17:26
Nájdi si na internete program TV Tool, tam dokonale nastavíš všetky parametre.
misomiso
02.06.07,17:28
Nájdi si na internete program TV Tool, tam dokonale nastavíš všetky parametre.

Predpokladam, ze notebook je vadny, idem do servisu. Ked som zapojil kameru, islo to hned a notebook sa nechyta.
imino
02.06.07,18:09
Nemusi to byt chyba notebooku. Ja som pred par dnami prvy krat skusal toto iste a tiez som najskor cumel, preco to nejde. Ale potom som vpravo dole (Tray ikony) klikol na ikonu Graphics Media Accelerator Driver, dal Nastavenia grafiky a potom som dal vystup NB+TV (mozes dat aj solo TV) a obraz sa objavil aj na TV. NAJSKOR som ale pripojil S-Video kabel doTV, potom do NB. A teraz takto pustam drobcom rozpravky z DVD. :)
imino
02.06.07,18:20
Urcite zalezi na konkretnom type NB a grafickej karty, ako sa spravia detailne tie nastavenia, ale v principe by to mohlo byt takto. A este, TV som pripojil cez scart konektor.
misomiso
02.06.07,18:45
Teraz nerozumiem - k comu si pripojil TV s tym SCART?
imino
02.06.07,18:55
Televizory mavaju rozne konektory, najnovsie aj 5-6 druhov - moznosti pripojenia roznych zariadeni. Nas TV ma uz asi 8-9r. a ma vzadu iba scart, takze NB s TV som prepojil kablom S-Video>Scart. ;) S-Video koncovka v NB (zvukova koncovka tohto kabla do konektora pre sluchadla, aby zvuk siel do TV, ale mozes si napojit hocijake repraky cez ten 3,5mm jack, ak chces mat "lepsi" zvuk) a scart koncovka do TV. aby som nezabudol, TV som prepol na "kanal" VCR. Ten sa mi zobrazuje, len ked mam pripojeny NB (prip. ine ext. zar.).
kochones
02.06.07,20:33
notebook s najvacsou pravdepodobnostou vadny nebude, problem bude s ovladacmi grafickej karty v notebooku. Normalne to funguje tak ze po pripojeni notebooku k TV nastavite vo Win ako zobrazovaci adapter TV. Aku graficku kartu mate v notebooku ?
misomiso
03.06.07,05:01
Tak uz som to rozchodil, ale iba bez zvuku. Zeby S video kabel neprenasal zvuk?
imino
03.06.07,05:37
A nemas na tom kabli zvlast konektory (vacsinou byvaju dva Cinch) na pripojenie zvuku??? Mas len S-Video koncovku na nom??? To sa mi nezda..... V jednom z minulych prispevkov som pisal, ze konektory na zvuk idu do sluchadloveho vystupu. Samozrejme cez redukciu (2xCinch > 3,5 Jack). alebo si napoj externe repraky... ;)
imino
03.06.07,08:40
Ja to mam napr. takto:

0br.:
23b - toto je moj S-Video kabel (tych je vsak, ako aj inych, vela konkretnych typov) s redukciou 2 x Cinch > 3,5 Jack, ktoru som si dokupil,
24b - pripojenie zvukovych konektorov cez redukciu do sluchadloveho vystupu,
25b - pripojenie externych repracikov,
26b - S-Video koncovka v notebooku,
27b - celkovy pohlad, vpravo S-Video koncovka, vlavo v pozadi zvukove koncovky v sluchadlovom vystupe (cez redukciu). Blizko S-Video koncovky (od nej trochu vlavo) vidiet aj VGA vystup na monitor pocitaca, to na notebooku mas mozno tiez.
misomiso
03.06.07,19:01
Uz to beha - diky. Clovek tu na Porade zazije kopu stresov (ked cita o tych vsetkych legislativnych povinnostiach). ale v podstate na taketo prakticke rady je to dobra stranka...:)
LubosP
04.06.07,06:15
Tak uz som to rozchodil, ale iba bez zvuku. Zeby S video kabel neprenasal zvuk?

spravne S video je len cisto obrazovy kabel, zvuk treba riesit vzdy zvlast :)
imino
04.06.07,15:42
spravne S video je len cisto obrazovy kabel, zvuk treba riesit vzdy zvlast :)A naco zvlast, ked sa za "par" korun predavaju kable obsahujuce obe prepojenia (obraz aj zvuk), vid napr. ten moj (jeden z mnohych). Je uz len na mne, ci zvuk pojde cez tento kabel do TV, alebo ho napojim na ine repraky rozlozene v miestnosti. Myslim si, ze to netreba komplikovat dvoma samostatnymi kablami. Ak mas napr. kvalitny TV so stereo reprakmi tak ich asi vyuzijes a nemusis maturovat nad samostatnym pripojenim zvuku. ;) To je moj nazor. ;) ;) ;) :) :) :)
Chobot
05.06.07,06:29
A naco zvlast, ked sa za "par" korun predavaju kable obsahujuce obe prepojenia (obraz aj zvuk), vid napr. ten moj (jeden z mnohych). Je uz len na mne, ci zvuk pojde cez tento kabel do TV, alebo ho napojim na ine repraky rozlozene v miestnosti. Myslim si, ze to netreba komplikovat dvoma samostatnymi kablami. Ak mas napr. kvalitny TV so stereo reprakmi tak ich asi vyuzijes a nemusis maturovat nad samostatnym pripojenim zvuku. ;) To je moj nazor. ;) ;) ;) :) :) :)

Išlo o to, že S-video kábel neprenáša zvuk. Áno, existujú zväzky káblov, ktoré majú aj S-video aj zvukový konektor, ale ten konektor potrebuješ vždy samostatný (buď 3,5 mm jack na PC alebo optical output a na druhej strane buď CINCH alebo 3,5 mm jack alebo niečo iné - do reprákov alebo do telky). Podstatou je, že samotný S-video nestačí.
imino
05.06.07,13:29
Išlo o to, že S-video kábel neprenáša zvuk. Áno, existujú zväzky káblov, ktoré majú aj S-video aj zvukový konektor, ale ten konektor potrebuješ vždy samostatný (buď 3,5 mm jack na PC alebo optical output a na druhej strane buď CINCH alebo 3,5 mm jack alebo niečo iné - do reprákov alebo do telky). Podstatou je, že samotný S-video nestačí.JJ, v tomto mas pravdu. ;) :) :) :) :) ;)
csabakolozsi
23.01.08,18:50
Čavte! Chcem spojiť notebook dell c 640 s televízorom...zvuk mi už ide, ale video vobec nie. Mam z notebook-u 7 pinový s-video výstup a chcem ho napojiť na TV cez scart. Je to to isté ako so 4 pinovým?Za odpoveď ďakujem.
Chobot
23.01.08,22:47
Čavte! Chcem spojiť notebook dell c 640 s televízorom...zvuk mi už ide, ale video vobec nie. Mam z notebook-u 7 pinový s-video výstup a chcem ho napojiť na TV cez scart. Je to to isté ako so 4 pinovým?Za odpoveď ďakujem.

Samotný s-video signál potrebuje 4 konektory. Preto klasickým s-video konektorom je 4 PINový DIM konektor:

http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video

Rozdiel medzi 7 a 4 pinovým konektorom je len ten, že z toho 7 pinového sú 4 piny s-video a 2 kompozitný signál. Jeden pin je nezapojený - nevyužítý.

Takže potrebuješ kábel s redukciou 7pin na jednej strane a 4PINový s-video (alebo kompozit) na druhej strane. Niečo takéto podobné:
http://www.protovision-online.de/catalog/popup_image.php?pID=109&osCsid=1e4f95e6448beb9445a6f99ac4e369c8'

resp. tento na ľavo:

http://zoznam.sk/picture?url=http%3A%2F%2Fwww.pcstats.com%2Farticle images%2F200601%2FmsiRX1800512_cable.jpg