zuzulkalv
01.06.07,19:47
Prosím o radu. Môj problém - hovorí nejaký zákon do koľkých dní od doručenia ročného vyúčtovania mi správca má vrátiť preplatok? Minulý rok nám vyúčtovanie doručili koncom mája a preplatok nám poslali 2.8.2006. Vďaka vyšším zálohový platbám, preplatok činil skoro 3 mesačné platby. Jedná sa o bývalý štátny byt, niekoľko rokov v osobnom vlastníctve. Ďakujem za odpovede
lubica_02
02.06.07,19:25
myslím,že do 30 dní- možno sa mýlim,kto vie nch ma opraví.
najag
05.06.07,10:53
Mne nie je znamy pravny predpis, ktory by to riesil. Skor je to v rovine slusnosti.
Jozef I
05.06.07,11:00
Treba sa pozrieť do zmluvy o výkone správy, ktorú ste podpísali s vaším správcom a v ktorej by to malo byť ošetrené. Určite tam bude do kedy ste povinný uhradiť nedoplatok a kedy sa má vrátiť preplatok.
Elena Navrátilová
05.06.07,11:58
Pokiaľ mám znalosť ja, na formulári vyúčtovania /neviem ako to nazvať, ale je na ňom vytlačené práve vyúčtovanie/ býva poučenie dokedy treba reklamáciu uplatniť. Po ukončení reklamačného obdobia sa zvyčajne začne vyplácať preplatok zo zálohových platieb, ale na predmetnom "formulári" býva aj uvedené od akého dátumu, resp. po koľkých dňoch sa budú preplatky vyplácať. A ak to nie je priamo na "formulári" uvedené, treba sa priamo opýtať správcu.