retriever007
02.06.07,00:48
Zoberieme zemiačiky a zásadne ich nešúpeme, iba umyjeme.

Tvárime sa akože sme pri táboráku, to je "vončo". Pokrájame iba na štvrťky a uložíme na pekáč.

Rovnako sa to dá aj s hranolkami - nefritovať!!!

Potrime olejom pierkom a zapečieme asi 20 min. Mňam!!!

Do oleja môžeme vmixovať predtým podľa fantasy bazalku, cesnak, cesnak medvedí z lesa, (medveďa z lesa ???) čo takto experiment pokvapkať medom...

Resume: zoberieme zemiačiky a po 20 minútach ich schuti "zo..." spapkáme...

Dobrú chuť!!!
Mackovka
04.06.07,06:01
Včera som piekla takto. Zemiaky vyumývané kefkou som na oboch krajoch trochu narezala (ako keď sa opekajú špekáčky). Bez oleja som ich upiekla na plechu v rúre a pred dopečením som každý zemiak nakrojila cez polovicu a vložila za lyžičku - dve bryndze. Po dopečení sme ich jedli s nakladanou kapustou. Boli diétnejšie, ale chutili.
Gabi03
04.06.07,06:09
Táto pochúťka je u nás už odnepämati na našom jedálnom lístku ako zimné, rýchle, chutné jedlo. (Zimné preto, lebo z nových zemiakov to nie je až tak dobré, a v zime to spestrí stravovanie.) My to jeme s chlebíkom, maslom abo kačacou masťou (to nie je diétne :D ), pokrájanou cibuľkou a niekto so slaninkou alebo klobáskou. ;)
rada
06.06.07,16:16
Moje zemiaky :
1. Zemiaky dobre očistím pod tekúcou vodou, vysuším a rozkrojím na polovicu. Na plech dám alobal, ktorý potriem olivovám olejom a rovnomerne posypem rascou. Reznou časťou zemiaky poukladám na plech a pečiem. Podávam s vlastne urobeným cesnakovým/rôznym dresingom.
2. Zemiaky očistím pokrájam na štvrťky, tie na polovicu a dám variť na cca 15 minút. Takto povarené rozložím na plech/misa z jenského skla pokvapkám olivovým olejom a do červena upečiem. Výborne chutnajú ako príloha k mäsku.
3. Očistené surové zemiaky pokrájam na tenučké plátky dobre vysuším a pražím na rozpálenom oleji do červena a krumkava. Používam ich ako prílohu alebo aj samotné.