Katarína STR
02.06.07,10:09
Ahojte, chcela by som poradiť poraďákom, ktorí robia mzdy v Money a majú, alebo mali rovnaký problém ako teraz ja.
A je to ten problém, keď u vás skončí zamestnanec pracovný pomer a po nejakej dobe znova ku vám nastúpi.
Vystaviť, či nevystaviť pre neho novú kartu zamestnanca ?

Ja som to vyriešila takto.
Nevystavila som novú kartu zamestnanca a ani som mu nedala prerušenie pracovného pomeru.

Urobila som to takto :

Najskôr som si vytlačila všetky potrebné zostavy a potvrdenia za jeho prvý pracovný pomer.
Potom som si otvorila tu kartu zamestnanca a dole do poznámky som si napísala od kedy - do kedy bol prvý pracovný pomer.
Potom som išla do MZDY a Údaje platné od : a tu som zadala aktuálny mesiac a rok, v ktorom znova zamestnanec nastúpil do našej firmy.

Hneď som mu nahodila aj nový nárok na dovolenku.
A taktiež do Nástupu som napísala nový dátum nástupu do zamestnania.
Teda nebude uvedený žiadny predchádzajúci nástup, či výstup.

Nerobí to žiadné problémy. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde vytlačí pekne za celý rok 2007 /zatiaľ samozrejme len do mája/ s tým, že tam mám uvedené len tie mesiace, ktoré u nás robil. Napríklad 1,2,5

Takže nebude žiadny problém vydať mu toto potvrdenie za celý rok, alebo urobiť ročné zúčtovanie dane.

Ak by boli dve karty zamestnanca, muselo by sa tlačiť všetko dvakrát.

Ale zápočtový list vytlačí len za nové obdobie pracovného pomeru, teda za ten druhý pracovný pomer.

Snáď to niekomu pomohlo. ;)
ahojte