lacobe
02.06.07,19:08
K mojej činnosti potrebujem vždy ťahať obytný príves za os.vozidlom.O koľko percent sa dá navýšiť spotreba PHL ? Musím viesť knihu jázd i k prívesu, alebo stačí uviesť poznámku v knihe jázd os .auta?Daň mám zaplatenú i na príves.Používam ALFU.Ďakujem.
misomiso
02.06.07,19:23
Podla toho, co som cital na STK na vyveske, musis si auto (s privesom) dat testovat do SLOVDEKRA pre zistenie skutocnej spotreby za specifickych podmienok. Papier od nich potom plati ako doklad, ktory uznava DU. To iste plati napr, ak by si mal zvysenu spotrebu z dovodu pouzivania klimy, ci inych pridavnych zariadeni. Samozrejme takyto test nie je zadarmo a treba zvazit, ci nevyjde lacnejsie doplacanie paliva za vlastneho vrecka.
svojar
03.06.07,12:57
Myslím si, že tu by sa dalo skôr využiť ustanovenie Zákona 283/2002 § 7 ods.2 .... Pri použití prívesu k osobnému cestnému motorovému vozidlu sa základná náhrada zvýši o 15%.
V súčasnej dobe je zákl. náhrada 6,20 Sk/km . 15% = 0,93 Sk/km. Teda jazda s prívesom =
6,20+0,93 = 7,13 Sk/km
lacobe
03.06.07,16:29
Ďakujem,už mi to je jasnejšie
Žabinka
03.06.07,19:15
A keď nepoužívam základnú náhradu?
svojar
04.06.07,06:57
Potom je asi vozidlo zaradené v majetku firmy a tak postupuj podľa príspevku 2 od misomiso.