ks1katus
02.06.07,21:02
Chcem živnost na poistneho poradcu a tiez na poradcu stavebneho sporenia, no na zivnostenskom mi povedali ze na tuto cinnost nemozem mat živnostensky list. Prosim poradte ako postupovat . Totiž niekde na Slovensku sa to dá vybavit, inde nie! Ako to je mozne. Prosim odpoved co najskôr . Diky moc.
rada
03.06.07,13:37
Chcem živnost na poistneho poradcu a tiez na poradcu stavebneho sporenia, no na zivnostenskom mi povedali ze na tuto cinnost nemozem mat živnostensky list. Prosim poradte ako postupovat . Totiž niekde na Slovensku sa to dá vybavit, inde nie! Ako to je mozne. Prosim odpoved co najskôr . Diky moc.
Pre všeobecný rozhľad ma zaujala táto otázka a tak po určitej námahe som sa dopátrala ku skutočnostiam, ktoré pre veľké množstvo radšej prikladám v dokumente ako prílohu. Uvedené som našla na stránke NBS, ktorá vlastne nahradila výkon dohľadu nad poisťovníctvom Úrad pre finančný trh (bol zrušený). Z uvedeného vyplýva, že predmetná činnosť skutočne nie je živnosťou .
anklar
05.06.07,11:34
Chcem živnost na poistneho poradcu a tiez na poradcu stavebneho sporenia, no na zivnostenskom mi povedali ze na tuto cinnost nemozem mat živnostensky list. Prosim poradte ako postupovat . Totiž niekde na Slovensku sa to dá vybavit, inde nie! Ako to je mozne. Prosim odpoved co najskôr . Diky moc.
Ahoj! Ťažko určiť, kde na Slovensku sa to dá vybaviť, ak to konkrétne uviesť nemôžeš. Nepredpokladám, že na ktoromkoľvek živnostenskom úrade by si mohol dostať ŽL (živnost. list) na činnosť poradcu pre poistenie a stavebné sporenie. Totiž, je to výkon za províziu, ktorú dostaneš buď od poisťovne alebo stavebnej sporiteľne, pre ktorú budeš pracovať ako poradca. Poisťovne a stav.sporiteľne od takýchto spolupracovníkov žiadajú, aby mali ŽL. Môžeš ho však mať na čokoľvek. Ide im o to, aby peniaze-províziu mohli poukazovať na Tvoj podnikateľský účet. Ty si potom budeš musieť plniť svoju daňovú povinnosť (a ostatné, zo živnostníčenia vyplývajúce povinnosti). Čiže, ak chceš vykonávať tieto činnosti, vybav si ŽL na akúkoľvek činnosť. Pozor, dobre si rozmysli, akú, keďže podľa novely živnosten. zákona, ktorá by mala nadobudnúť účinnosť od 1.9. t.r. budeš môcť mať na jeden ŽL iba jeden predmet podnikania.