rickman
03.06.07,12:02
Mam znameho, ktory sa zaobera zhromazdovanim penazi pre detske domovy. Je vsak bezradny. Skusil uz skoro vsetko a dostavil sa len minimalny efekt.

Ak niekto vie poradit, kde najst ludi ochotnych pomoct, napiste. Dakujem.
Lion Topoľčany
03.06.07,10:48
Celkom nerozumiem otázke, pravdepodobne narážaš na to, že tie peniaze nemôže zohnať. No ono to nie je také jednoduché. Zoberme to z opačného pohľadu/ak to budem úplne ironizovať/ : ak vidím na ulici človeka, čo sa tvári,
že robí zbierku pre deti-bežný človek si povie-to by mohol povedať každý...
Bohužiaľ, to je prax. Ale niečo na to aj je, napr. projekt "HODINA DEŤOM", ak si dobre pamätám, cca len 30% všetkých vyzbieraných peňazí išlo skutočne
deťom /ostatné pohltila reklama, herci, čo nahovorili šoty apod./ Prečo aj herci, televízia a ďalší ostatní, čo sa na tom priživili, nerobili to zadarmo ?
Veď deti v detských domovoch a ústavoch-prenesene povedané-to sú naše deti, celej spoločnosti. O ďalších projektoch ani nehovoriac. Ale, aby som neodbočila od témy: ja by som sa skúsila spojiť s nejakým výrobcom /najlepšie veci dennej spotreby...napr.mlieko/ a bolo by fajn, keby na každom mlieku bolo veľkými písmenami:KÚPOU VÝROBKU PODPORÍTE JEDNOU KORUNOU taký a taký DETSKÝ DOMOV.
rickman
03.06.07,11:22
Tak to je fakt.. Tvrdit moze hocikto hocico.. Len keby ostalo u kazdeho len pri tvrdeniach, tak by sa nespravilo absolutne nic.
Dik za napad Lion.
Leila2006
04.06.07,07:15
Bohužiaľ, to je prax. Ale niečo na to aj je, napr. projekt "HODINA DEŤOM", ak si dobre pamätám, cca len 30% všetkých vyzbieraných peňazí išlo skutočne
deťom /ostatné pohltila reklama, herci, čo nahovorili šoty apod./ Prečo aj herci, televízia a ďalší ostatní, čo sa na tom priživili, nerobili to zadarmo ?
Veď deti v detských domovoch a ústavoch-prenesene povedané-to sú naše deti, celej spoločnosti. .

Tak to je teda dobrá hanba, ak len 30% z tých prostriedkov išlo deťom. Keby som to bola vedela, nedám na ten projekt ani korunu.
rickman
05.06.07,06:17
Tak im asi usliel pojem "charita" alebo "dobrocinnost"..
Mozno aj nezistnost :)