ondrejvla
03.06.07,13:20
Nakoľko aj téma, ktorej sa to dotýka a o ktorej chcem hovoriť je založená
v okruhu tém - Domácnosť, pridávam po zvažovaní aj ja novú tému, i keď priznám sa, viac by mi "sadla" do tém - Etiketa.

Výroky detí - veľmi rada som sa často prišla odreagovať do tejto témy, veľmi rada som chodievala na Poradu, či si prišla vyliečiť boliestky na tele či na duši.
Občas sa mi stalo, že som niekde našla presne citované myšlienky, alebo slová, ktoré na tejto stránke "vyrozprával" niekto z nás, považovala som to skôr za náhodu, ale takú zvláštnu.
Dnes náhodou sa mi dostal do rúk dnešný denník Nový čas - plátok, ktorý priniesla dcéra a priznám sa, už nepociťujem takú potrebu ísť tam, kde som predtým rada prispievala, jednoducho preto, že považujem za neetické ak redaktor nejakého plátku vykráda myšlienky iných a bez akejkoľvek etiky ich uverejní a vydá za svoje! Etiku dostáva každý z nás do vienka, alebo mu ju rodičia "naočkujú" do duše, ale nie u každého sa ujme. Škoda, potom by sa nemalo stávať to, čo dokáže ten, ktorý sa za Poraďáka pasuje, ale ním nie je. Mám pocit, že niekto úmyselne pozýva do týchto našich "večerníčkov" ďalších s jasným cieľom, možno na tom zarobím, ale možno sa aj mýlim, a preto som sa rozhodla, odteraz city mimo Poradu! Nie je príjemné ich nájsť
v žiadnom periodiku, zvlášť, keď viete, že sú iba moje.
Zita5
03.06.07,11:26
Vlasti , ja myslím , že by si mala napísať konkrétne o čo ide , myslím že by to zaujímalo viac ľudí tejto stránky .Ďakujem .
ondrejvla
03.06.07,11:43
Vlasti , ja myslím , že by si mala napísať konkrétne o čo ide , myslím že by to zaujímalo viac ľudí tejto stránky .Ďakujem .

Zitka, napísala som konkrétne - dnešný Nový čas Nedeľa 3.6.2007, strany 16 - 17, názov článku : Deti: Čím nás rozosmejú.
Lenže v tomto plátku redaktori zásadne neuvádzajú svoje mená, tak sa nečudujme, že sú medzi nami a možno sa "tvária" ako priatelia. Keby som tu nenašla presne výrok, ktorý som pridala do témy ja, opäť si myslím, je to niečo len podobné... Ale výroky, ktoré povedia deti v nečakaných situáciach sú výnimočné a jedinečné, preto som ten svoj aj poznala. Až na to, že "priateľ redaktor-ka" dal dievčatku meno - Zuzka, preto opravujem, nie Zuzka, ale Tánička...
Jozef Mihál
03.06.07,11:54
Súhlas, je to hanba a pri úrovni citovaného plátku sa nečudujem, že jeho redaktori používajú ako pracovnú metódu vykrádanie cudzích zdrojov, pod pláštikom anonymity novinára a "samozrejme" bez citovania zdroja.

Osobne sa ma ešte viac dotýka, že značne renomovanejšie, tzv. mienkotvorné noviny používajú Poradu, prípadne dokonca DRAK-a ako nevyčerpateľný zdroj pre svoje články zamerané na oblasť mzdového účtovníctva.

Na ďalšie vaše otázky, o aké noviny ide, vopred odpovedám, že tým nemyslím SME.
betka
03.06.07,16:44
Vlasti, ja si vždy poviem: "Na každdú opicu má Pan Boh palicu" .
Dotyčnému (čnej) sa to raz vypomstí, ked niekto klame, podvádza, otočí sa to protinemu niekoľkokrát.
Ked som bola niekedy zúfalá, a stalo sa mi, že ma niekto ťahal za nos, alebo niekto podvádzal a bolo mi to proti srsti, mrzelo ma to, ale nie dlho, dotyčnému sa to vypomstilo. ;) Takže príde rad aj na tohto "dobráka", čo si niečo Tvoje privlastnil :) .
ondrejvla
03.06.07,17:15
Vlasti, ja si vždy poviem: "Na každdú opicu má Pan Boh palicu" .
Dotyčnému (čnej) sa to raz vypomstí, ked niekto klame, podvádza, otočí sa to protinemu niekoľkokrát.
Ked som bola niekedy zúfalá, a stalo sa mi, že ma niekto ťahal za nos, alebo niekto podvádzal a bolo mi to proti srsti, mrzelo ma to, ale nie dlho, dotyčnému sa to vypomstilo. ;) Takže príde rad aj na tohto "dobráka", čo si niečo Tvoje privlastnil :) .

Betka, neprivlastnil si len moje, ale naše, všetky výroky detí, ktoré uviedol sú z tejto témy! Je mi z toho dosť smutno. Taktiež súhlasím s pánom Mihálom, tiež som sa stretla s jeho citáciou v "serióznom" periodiku. Asi stačilo len : CTRL C a CTRL V...
willma
03.06.07,17:23
ono je to veľmi jednoduché a novinárska etiketa už dávno vzala za své.
LubicaN
03.06.07,17:30
...Vlasti, je mi smutno.

Práve som sem prišla, chcela som trošku "vypnúť" a nasať energiu, nebudem písať prečo... Veru dnes som tie noviny držala v ruke, ale nekúpila som ich, ani neprelistovala (a teraz ma to ohromne mrzí)...v poslednej dobe nestíham čítať, tak by aj tak skončili v zbere neprečítané tak načo zbytočne vyhadzovať korunky... Vzhľadom na to, že spomínanú tému som založila ja, že do nej pravidelne prispievam, cítim sa, akoby ma obarili. Neviem či mám byť rada, že som mala dobrý nápad, či mám byť smutná, že sa to, o čo som sa podelila s Vami ktosi možno zneužil, speňažil, privlastnil si... je mi čudne...
Orsz
03.06.07,17:50
...Vlasti, je mi smutno.

Práve som sem prišla, chcela som trošku "vypnúť" a nasať energiu, nebudem písať prečo... Veru dnes som tie noviny držala v ruke, ale nekúpila som ich, ani neprelistovala (a teraz ma to ohromne mrzí)...v poslednej dobe nestíham čítať, tak by aj tak skončili v zbere neprečítané tak načo zbytočne vyhadzovať korunky... Vzhľadom na to, že spomínanú tému som založila ja, že do nej pravidelne prispievam, cítim sa, akoby ma obarili. Neviem či mám byť rada, že som mala dobrý nápad, či mám byť smutná, že sa to, o čo som sa podelila s Vami ktosi možno zneužil, speňažil, privlastnil si... je mi čudne...

Nemáš si čo vyčítať, tvoj zámer bol perfektný - i ja som tam pridala pár výrokov mojich detí, a veľmi som sa na tej stránke bavila. Sú ľudia bez špiku úcty, ktorí sa dokážu bez pocitu viny chváliť cudzím perím - asi v tomto svete proti nim nič nezmôžeme. Je to ich neschopnosť vyprodukovať svoje vlastné dielo.
durisovad
03.06.07,17:51
Dnesny NOVY CAS priniesol aj moj manzel a vyroky deti mi hned boli podozrive. Ale rozculovat sa nad tym asi nema vyznam, tento dennik uz malo ludi berie vazne. Jedovat sa ma vyznam len nad tym, co mozeme zmenit. A redaktorov Noveho casu asi nie je v nasej moci vymenit ani vychovat. Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok. Ale vela ludi ma rado prave tie ich "pikosky".
lenkak
03.06.07,17:57
Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok.

veru, ja nekupujem.
Nika
03.06.07,18:08
Dnesny NOVY CAS priniesol aj moj manzel a vyroky deti mi hned boli podozrive. Ale rozculovat sa nad tym asi nema vyznam, tento dennik uz malo ludi berie vazne. Jedovat sa ma vyznam len nad tym, co mozeme zmenit. A redaktorov Noveho casu asi nie je v nasej moci vymenit ani vychovat. Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok. Ale vela ludi ma rado prave tie ich "pikosky".


Tisíckrát súhlasím..........
Jozef Mihál
03.06.07,18:08
Je to ich neschopnosť vyprodukovať svoje vlastné dielo.

Jedna vec je neschopnosť novinára (čo je na poľutovanie), druhá vec je, že ide o krádež. A kradnúť sa nemá.
Jozef I
03.06.07,18:51
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.
ondrejvla
03.06.07,18:59
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.

Keby som vedela, ako nájsť ich stránku, určite by som tam pripla ako otvorený list túto tému. Je mi ľúto, ak niekto zneužíva skupinu ľudí vo svoj prospech, nakoľko nie je v jeho schopnostiach aby "porodil" vlastné články.
lenkak
03.06.07,19:01
www.bleskovky.sk
lenkak
03.06.07,19:03
Elenka predbiehame sa? Aspoň vidím, že viacerí máme rovnaké myšlienky.
Orsz
03.06.07,19:03
Keby som vedela, ako nájsť ich stránku, určite by som tam pripla ako otvorený list túto tému. Je mi ľúto, ak niekto zneužíva skupinu ľudí vo svoj prospech, nakoľko nie je v jeho schopnostiach aby "porodil" vlastné články.

Vlasta - máš možnosť vyjadriť sa na www.bleskovky.sk - to je stránka Nového času, je tam aj možnosť diskusií na ich články.
Orsz
03.06.07,19:03
Elenka predbiehame sa? Aspoň vidím, že viacerí máme rovnaké myšlienky.

Je nás viac ;) .
misomiso
03.06.07,19:04
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.

Budete im iba na smiech, tieto noviny maju celkom jasnu koncepciu a metody prace a sefredaktor presne vie, co robia a ako to robia.
Orsz
03.06.07,19:06
Misomiso, prečo to tak hneď vzdávať?
Jozef I
03.06.07,19:08
Budete im iba na smiech, tieto noviny maju celkom jasnu koncepciu a metody prace a sefredaktor presne vie, co robia a ako to robia.
Podľa mňa, za pokus to stojí ...
Elena Navrátilová
03.06.07,19:09
Budete im iba na smiech, tieto noviny maju celkom jasnu koncepciu a metody prace a sefredaktor presne vie, co robia a ako to robia.
Ja súhlasím...im možno. Ale dať to do konkurenčných novín... myslím, že by to len spochybnilo "zaručené pravdivé informácie" z tohto denníka... samozrejme patrične podložené. Ale zas, v takomto biznise platí, že aj antireklama je reklama. ;)
ondrejvla
03.06.07,19:11
Hm, no ak budem vedieť, ako to urobiť... Ale čo, zajtra poprosím niektorého
z vnukov, myslím, že mi poradia.
misomiso
03.06.07,19:21
Hovorim Vam, mozete si usetrit namahu. Redaktori tychto novin (a podobnych v Cesku) pouzivaju aj ovela horsie praktiky. Napr. pri ziadosti o rozhovor zataja svoju identitu, klamu, ze su z nejakeho ineho - seriozneho - periodika. Potom spravia akoze rozhovor, nejaku fotku a do toho platku uverejnia aj tak to, co uznaju za vhodne, nie co dotycny povedal. Uz sa s nimi aj par ludi sudilo, no nie kazdemu to stoji za namahu, lebo vysledok je aj tak neisty.

Dat tuto informaciu do konkurencnych novin nema zmysel, pretoze aj tak vsetci vedia, akym sposobom su do NC ziskavane informacie, ludi to vobec nedoradi, oni vedia, ze necitaju realnu publicistiku, ale bludy a napriek tomu to kupuju. Myslim ze je zbytocnym mrhanim energie nieco na tom menit. To je, ako keby st eteraz chceli vsetkym vykricat, nech sa uz preboha poucia a v ziadnom pripade nenaletia nejakej podvodnej firme ako napr. Autoreklama. Na jesen tu bude nova firma a s nou aj novi podvedeni...
Danila
03.06.07,19:21
Budete im iba na smiech, tieto noviny maju celkom jasnu koncepciu a metody prace a sefredaktor presne vie, co robia a ako to robia.misomiso, ja teraz s Tebou veľmi súhlasím. Nekupujem ten plátok. A som hrdá na to, že novinári vedia, kde je múdrosť. Oni za prachy prídu uchmatnúť to, čo Poraďáci odovzdávajú nezištne, od srdca. Ale veď aj o tom je Porada. :)
P.S. Vlastička, Tvoja múdrosť a láskavosť vyjadrená v tom, čo píšeš, je pre nás často balzamom. Nechajme ich teda kráčať cestou, ktorú si zvolili. A želajme im, nech sa nepotknú. Lebo kto čím hreší, tým trestaný býva.:)
misomiso
03.06.07,19:49
Bohuzial snaha zaplnit priestor v mediach za 0.- Sk je uplne bezne rozsireny na Slovensku. Vcera bola u nas na navsteve znama - Slovenka, ale 20 rokov zije v Nemecku. Bola uplne zhrozena z vecernych televiznych sprav. Hovori - ved to nie su spravy, to je vzdy prva sprava ze niekde padlo prasa do zumpy, druha co rozkradli cigani a potom maximalne nejaka dopravna nehoda. Zo sveta nic, z politiky nic. Ono to ma svoje dovody. Poslat redaktora do Iraku alebo do Bolivie stoji peniaze. Takto staci, ze uverejnia tel. cislo do redakcie "ste spolutvorcami sprav" a cakat, ze niekto zavola, ze sa niekto niekde v Ciferi v krcme bije. Potom iba zaplatia vyjazd - to je 2 x 30 km a tri minuty z hlavneho vysielacieho casu spravodajstva su v suchu. Ludia u nas si na to tak navykli, ze to uz povazuju za spravy.

Dlho som hucal do svojej najstarsej dcery, ktora bude na rok maturovat, aby citala noviny a pozerala spravy. Ma velke ambicie, uz bola v zahranici a chce ist na nejaku kvalitnu VS - asi do zahranicia. Hovorim jej - to chces ist na skusky bez toho, aby si mala vseobecny prehlad? Ona pozrela so mnou jedny spravy a hovori: a toto mam naco pozerat - a naco? No - nemohol som jej na to nic povedat...
Nika
03.06.07,20:03
Hmm ...na Slovensku vychádza mnoho novín a časopisov, ale tie bez bulváru sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky..... A TV sa už tiež nedajú pozerať .....
tanmat
04.06.07,03:01
Moj manzel ma vzdy ucil: Nezveruj sa zbytocne nikde, to co raz napises, zostane napisane,a ak sa zveris mediu ako je internet, musis pocitat s tym, ze sa k Tvojim slovam, myslienkam a ku vsetkemu dostane hocikto bez zaruky.
judita1971
04.06.07,03:21
je to smutné, lebo aj ja som prispela, ale takéto spôsoby bulváry majú, takže ma to neprekvapuje, možno o niekoľko dní niekto vydá knihu receptov, a pritom si to niekto stiahne z PORADY a nebude sa pýtať či môže alebo nie. V dnešnom svete počítačov stačí naozaj ctrl c a ctrl v.
a hoci ma zaujíma, ktoré sú tam citáty, nekúpim si ich, nedám im zarobiť ani korunu navyše.
Mackovka
04.06.07,04:23
Je to obraz o Slovensku. Len jedno ma mrzí, že toľkým Slovákom ten bulvárny Nový čas vyhovuje a kupujú ho.
bepo
04.06.07,04:36
Nuž stačí si len tie bulvárne plátky nekupovať a TV nepozerať ale si vyberať.Na šéfredaktora skôr ako sto tisíc listov zapôsobí prepad tržieb o sto tisíc Sk a o tom rozhodujú tí ktorí to kupujú. Ale keď 80% Slovákov si radšej pozrie v správach ako kôň padne do žumpy miesto toho aby si aspoň preplo na ČT alebo satelit tak to je potom ťažko.
Zita5
04.06.07,04:57
Zitka, napísala som konkrétne - dnešný Nový čas Nedeľa 3.6.2007, strany 16 - 17, názov článku : Deti: Čím nás rozosmejú.
Lenže v tomto plátku redaktori zásadne neuvádzajú svoje mená, tak sa nečudujme, že sú medzi nami a možno sa "tvária" ako priatelia. Keby som tu nenašla presne výrok, ktorý som pridala do témy ja, opäť si myslím, je to niečo len podobné... Ale výroky, ktoré povedia deti v nečakaných situáciach sú výnimočné a jedinečné, preto som ten svoj aj poznala. Až na to, že "priateľ redaktor-ka" dal dievčatku meno - Zuzka, preto opravujem, nie Zuzka, ale Tánička...

Vlasti stačí cez vyhľadávač google zadať názov " Výroky detí " . Téma je druhá v poradí .A potom už len CTRL C a CTRL V .
Leila2006
04.06.07,06:53
Ak sa niekto cíti dotknutý, podľa mňa vôbec nie je problém kontaktovať napr. emailom šéfredaktora a upozorniť ho na to. Neviem, ako je to s copyrightom na príspevky uverejnené na porade, ale minimálne mohol autor článku uviesť zdroj, aspoň internet. Mal by sa ozvať niekto z administrátorov porady. Strkať hlavu do piesku nie je riešenie.
AlaNR
04.06.07,07:32
Dá sa ten článok pozrieť aj na nete? Ak áno, pridajte, prosím, link.
Na obyčajnych Bleskovkach to nie je.
Diky
ALDA
04.06.07,08:22
Moj manzel ma vzdy ucil: Nezveruj sa zbytocne nikde, to co raz napises, zostane napisane,a ak sa zveris mediu ako je internet, musis pocitat s tym, ze sa k Tvojim slovam, myslienkam a ku vsetkemu dostane hocikto bez zaruky.

Ano plne súhlasím, ale pri písaní príspevkou do Porady si to človek vôbec neuvedomuje, pretože je to spontánne a úprimné.
A tiež ma učili, že podľa seba súdim teba...takže nepredpokladám, že to niekto zneužije, alebo využije.
Jozef Mihál
04.06.07,09:27
Ano plne súhlasím, ale pri písaní príspevkou do Porady si to človek vôbec neuvedomuje, pretože je to spontánne a úprimné.
A tiež ma učili, že podľa seba súdim teba...takže nepredpokladám, že to niekto zneužije, alebo využije.
Heli, predpokladám, že rady do Porady píšeš preto, aby ich naozaj niekto využil - minimálne ten, komu v Porade odpovedáš a radíš. Ale to je len hra so slovíčkami.

Ale k veci.

Dovolil som si upozorniť pána Gabriela Šipoša z inštitútu INEKO, ktorý sa na svojom blogu (http://spw.blog.sme.sk/) zaoberá kvalitou a etikou práce novinárov, na tento preberaný problém. Uvidíme, či v niektorom zo svojich článkov zareaguje.
ondrejvla
04.06.07,20:15
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli do tejto témy svojimi názormi. Po zvažovaní a prečítaní odpovedí, som sa rozhodla podľa rady Misomiso, že skutočne šéfredaktor tohoto plátku určite vie, akým spôsobom získavajú jeho redaktori informácie. Myslím si a mám návrh, že každý nový člen by mal povinne po zaregistrovaní prečítať Etiketu poradu a až potom by mohol vstúpiť na túto stránku. Lenže, to je o nových členoch, ale toto sa stalo už s existujúcimi...
Viem, je to len a len o človeku a nejde tu o život... ale boli tu aj naše city a myšlienky, bola tu práca pána Mihála v DRAK-ovi, dokonca na platenej stránke, takže to nebol len niekto, čo náhodou "zakopol" o túto stránku.
Myslíte, že ten, kto prevezme odmenu za prácu, ktorú získal takouto "poctivosťou" má z toho skutočnú radosť? Ale, čo sa vôbec čudujem, peniaze city nepoznajú, tu ide etiketa bokom! Človek sa celý život učí...
Melnick
04.06.07,20:23
Človek sa celý život učí...
Len škoda,že niekedy to učenie aj zabolí. :mee:
Jozef Mihál
04.06.07,20:37
šéfredaktor tohoto plátku určite vie, akým spôsobom získavajú jeho redaktori informácie.

Ak aj pán šéfredaktor nevie, tak sa už dnes dozvedel, akým spôsobom pripravuje jeden z jeho ľudí články, uvidíme, čo bude ďalej. Iné seriózne (slovenské!) noviny na základe takýchto zistení už zopár novinárov poslali k vode.
ZEvina
05.06.07,13:26
Súhlasím so všetkým, čo ste tu napísali o nečestnosti osoby, ktorá kradla naše príspevky. Ja by som dodala len toľko, že zasa na druhej strane v tých novinách aspoň raz bolo niečo pekné a pravdivé (teda ak dodržali ctrl c + ctrl v pri našich príspevkoch).
Gabi03
05.06.07,13:28
Súhlasím so všetkým, čo ste tu napísali o nečestnosti osoby, ktorá kradla naše príspevky. Ja by som dodala len toľko, že zasa na druhej strane v tých novinách aspoň raz bolo niečo pekné a pravdivé (teda ak dodržali ctrl c + ctrl v pri našich príspevkoch).

Tiež ma to napadlo. Pre tých optimistov: aspoň sa môžu tešiť aj iný ľudia. :o
Jozef Mihál
05.06.07,13:36
Takže malá aférka z toho predsa len bude, sledujte blog pána Gabriela Šipoša, www.spw.blog.sme.sk
ondrejvla
05.06.07,18:53
Takže malá aférka z toho predsa len bude, sledujte blog pána Gabriela Šipoša, www.spw.blog.sme.sk (http://www.spw.blog.sme.sk)

Pán Mihál, pozrela som blog pána Šipoša. Ďakujem za všetkých, trošku táto neférovosť menej bolí.
Richard
05.06.07,19:53
Vlasti, vedela by si mi poslať oscanovaný článok?
Napíšem im do redakcie. Keby to bolo v ohlasoch, zareagoval by som skôr...
Netreba to nechať len tak. Každý jeden prípad budeme riešiť! Ak niečo nájdete, prosím upozornite ma, ja osobne takéto "noviny" nečítam...

Nielen Nový čas, ale aj odborné mesačníky tu chodia na rady... Autori tu samozrejme čerpajú inšpirácie na svoje články.
Dokonca chceli používať komplet celé príspevky (síce s uverejnením zdroja) v jednom z týchto mesačníkov, čo som odmietol.

Momentálne oslovujeme autorov na podvojné účtovníctvo pre pripravovaného DRAKA na podv.účto a nájdu sa aj takí, ktorí nemajú záujem prispievať do takého "ľudového" média ako je Porada.sk, ale zato z nej neváhajú čerpať obsah a predávať ho do "svojich odborných časopisov"...
abel
05.06.07,20:06
Ja som si dovolila z toho článku tiež kúštik ukradnúť a urobila som ctrl c a ctrl v , ale asi som to mala zaradiť do témy srandičky:
... pretoze sa takyto postup prieci nasim zasadam... :rolleyes: :rolleyes:
ondrejvla
06.06.07,06:55
Richard,
keď príde syn večer domov poprosím ho o oscanovanie a odpošlem. Ja nemám scaner.
ondrejvla
06.06.07,18:09
Dúfam, že sa mi to podarí a bude sa dať príloha otvoriť. ale asi nie, je to obmedzené veľkosťou...
ondrejvla
06.06.07,18:11
Podarilo sa, Uf!
LubicaN
07.06.07,04:20
...Vlasti, no to je sila! Nie všetko sa dalo dobre prečítať, ale podstatné som videla - nie všetky mená boli zmenené...a za to dostal redaktor zaplatené?!?

Takže - síce predpokladám, že niekto bude "natoľko rozumný" aby z jednej témy nekopíroval znovu, ale...viac do nej neprispejem... Ale je tu kopa iných "dobre speňažiteľných" tém - Perličky..., Ak sa cítiš... To si mám zakázať samej sebe Poradu? NIE! Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...

*Ľubica
tiny77
07.06.07,04:41
nemam slov :(
abel
07.06.07,06:44
Vlastička, teraz keď si to tam prilepila, som si to mohla pozrieť aj ja a myslím, že tá novinárka nič neporušila. Veď sa pozri, čo je hneď navrchu: CELEBRITY. No a ona si chúďa myslela, že keď máš v profile CCCC, že si dvojnásobná celebrita. Už len čakať, kedy ťa pozvú na Filipíny. A čo už je tá finančná odmena tých úbožiakov pisálkov v Novom Čase oproti pobytu medzi skutočnými celebritami... a možno tam bude aj Erik z vyvolených, lebo ten mi medzi tými celebritami skutočne chýbal.
Georeo, to ma mrzí, že už nechceš do témy Výroky detí prispievať. Na Tvoje výroky tých tvojich detí v tejto téme som sa vždy tešila - spomínali sme ich aj na stretku v Liptove. A kvôli blbosti iných sa ochudobníme o takéto perličky? To už z nás budú ozaj len účtovnícke sucháre? Ľudská blbosť bola, je a bude.
Leila2006
07.06.07,06:57
[quote=georeo;476537 Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...
[/quote]

Som jednoznačne proti takýmto praktikám "šikovných" novinárov. Bohužiaľ, článok sa mi nedá dobre pozrieť, takže tam skoro nič nevidím, čiže obsah ani formu nemôžem posúdiť. Ale zverovanie sa internetu takéto riziká prináša, je to tu verejné pre každého, nikdy nevieš, aké indivíduum si niečo prečíta a môže zneužiť oveľa horším spôsobom, ako bol tento. Takže na zverejńovanie príliš osobných vecí by som si dávala predsa len pozor...
Dav
07.06.07,06:59
A kde zostalo pozitívne myslenie? Nadhľad? Že vďaka Novému času sa aj ostatní ľudia dozvedia, čo povedali naše deti a čím si dobíjame energiu, pre prípad, že by ich napadlo, koľko je tu tém do ich plátku ?! V Novom čase si pojmy ako serióznosť, etika, musia redaktori nájsť v slovníku cudzích slov.
"Ľudská blbosť bola, je a bude"- a je to neliečiteľná choroba...
Nika
07.06.07,07:52
"Ľudská blbosť bola, je a bude"- a je to neliečiteľná choroba...

......alebo " Aj hlúposť je dar boží ".........
hermiona
07.06.07,07:52
Je to obraz o Slovensku. Len jedno ma mrzí, že toľkým Slovákom ten bulvárny Nový čas vyhovuje a kupujú ho.

Chcem si dovoliť len malú poznámku, že to nie je obraz len o Slovensku.
Konkrétne tento rok písala moja neter diplomovku na Univerzite vo Viedni
u učiteľa,ktorý jej robí neskutočné problémy, diplomovku jej ešte ani neohodnotil, ale zato použil jej krvopotne vypracované tabuľky a grafy vo svojej publikácii a nedal si ani tú námahu aby ich prekreslil. /proste systémom ctrl C-ctrl V./ Takže ľudia bez charakteru nie sú len na Slovensku!
abel
07.06.07,08:52
...Vlasti, no to je sila! Nie všetko sa dalo dobre prečítať, ale podstatné som videla - nie všetky mená boli zmenené...a za to dostal redaktor zaplatené?!?

Takže - síce predpokladám, že niekto bude "natoľko rozumný" aby z jednej témy nekopíroval znovu, ale...viac do nej neprispejem... Ale je tu kopa iných "dobre speňažiteľných" tém - Perličky..., Ak sa cítiš... To si mám zakázať samej sebe Poradu? NIE! Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...

*Ľubica
O takéto perličky by som nechcela prísť http://www.porada.sk/showpost.php?p=456960&postcount=441
Ja som si úplne predstavovala tú tvoju ratolesť, ako je vylezená na stoličke, vyťahuje nákup a komentuje. Len "pe škečky piiny" som nepochopila, až keď som si to povedala nahlas. A potom som už len leštila monitor.
LubicaN
07.06.07,10:16
Vlastička, teraz keď si to tam prilepila, som si to mohla pozrieť aj ja a myslím, že tá novinárka nič neporušila. Veď sa pozri, čo je hneď navrchu: CELEBRITY. No a ona si chúďa myslela, že keď máš v profile CCCC, že si dvojnásobná celebrita. Už len čakať, kedy ťa pozvú na Filipíny. A čo už je tá finančná odmena tých úbožiakov pisálkov v Novom Čase oproti pobytu medzi skutočnými celebritami... a možno tam bude aj Erik z vyvolených, lebo ten mi medzi tými celebritami skutočne chýbal.
Georeo, to ma mrzí, že už nechceš do témy Výroky detí prispievať. Na Tvoje výroky tých tvojich detí v tejto téme som sa vždy tešila - spomínali sme ich aj na stretku v Liptove. A kvôli blbosti iných sa ochudobníme o takéto perličky? To už z nás budú ozaj len účtovnícke sucháre? Ľudská blbosť bola, je a bude.

...ale Elenka! Vlastička a dvojnásobná celebrita? Počítaj pozorne: CCCC - to sú štyri C - teda štvornásobná celebritka - presne ako ja :D ...
LubicaN
07.06.07,10:19
[i]

Som jednoznačne proti takýmto praktikám "šikovných" novinárov. Bohužiaľ, článok sa mi nedá dobre pozrieť, takže tam skoro nič nevidím, čiže obsah ani formu nemôžem posúdiť. Ale zverovanie sa internetu takéto riziká prináša, je to tu verejné pre každého, nikdy nevieš, aké indivíduum si niečo prečíta a môže zneužiť oveľa horším spôsobom, ako bol tento. Takže na zverejńovanie príliš osobných vecí by som si dávala predsa len pozor...

...ak to chceš vidieť, tak na obrázok klikni opačným myšítkom :cool: (Po slovensky pravým tlačidlom myši) a daj si to otvoriť v novom okne. Budeš mať väčší obrázok - a potom keď prejdeš myškou do pravého dolného roku sa ti zobrazí možnosť zväčšiť obrázok - tak je to relatívne čitateľné - aspoň ja som tak "moje Dory" našla...
abel
07.06.07,10:24
Ľubka, veď mne je to úplne jasné, čo CCCC znamená. Ale vccccuccccla som sa do mozgu tej novinárky, ktorá pozná len skraku CC a hnedˇza tým videla dvojnásobnú CC.
A prosím ťa, neurážaj sa prívlastkom celebrita, to ty ani Vlastička určite nie ste.
Richard
08.06.07,09:02
Tu je odpoveď od šéfredaktora Nového Času:



Pan Bachan,
v najblizsom cisle uvedieme informaciu, ze sme niektore vyroky k clanku cerpali z diskusie na uvedenej stranke. Povazujem to za dostatocnu satisfakciu pre Vas aj Vasich prispievatelov vo verejnej a neuzatvorenej diskusii.
S pozdravom
Jan Bednaric,
Novy Cas

Uvidíme, v akej forme to bude napísané...
Bude to OK Vlasti?
brm
08.06.07,09:30
to som zvedavá, koľko nových ľudí sa prihlási na Poradu po uverejnení toho oznamu...bude nás viac jak odborárov...len tých na rozdiel od nás ešte stále vládne panstvo rešpektuje...dúfam, že to dlho nepotrvá a budú sa raz aj nás pýtať na naše názory pri tvorbe nových zákonov...:D
Lion Topoľčany
08.06.07,10:48
Ľubka, veď mne je to úplne jasné, čo CCCC znamená. Ale vccccuccccla som sa do mozgu tej novinárky, ktorá pozná len skraku CC a hnedˇza tým videla dvojnásobnú CC.
A prosím ťa, neurážaj sa prívlastkom celebrita, to ty ani Vlastička určite nie ste.

Dievčatá, buďte tak dobré, ja som tu relatívne nová, vôbec sa nechytám, čo to CCCC znamená !
LubicaN
08.06.07,11:28
CCCC - vzniklo v téme Ak sa cítiš zle. Šantia tam samé "sedemnástky"... Je to, dalo by sa povedať balzam na dušu. Ja som tam zavítala niekedy v novembri... a už som tam veeeľmi dlho nebola (za čo sa všetkým CCCC ospravedlňujem). Ak máš nejaký problém, alebo sa len chceš vyrozprávať alebo potešiť obrázkami či vľúdnym slovom, je tu pre Teba CCCC, tam ťa nikto neokríkne, že ty sem nepatríš alebo že nikoho tvoje trápenie nezaujíma. Ja som tam vtedy prišla so smútkom - nedarilo sa mi pri pečení na narodeninovú oslavu dcérky...a hneď sa našli kočky, ktoré mi zdvihli náladu, sebavedomie...a svet bol hneď krajší...

CCCC je skratka, ktorú si môže každý vysvetliť po svojom - v prvom rade to znamená Cool Clen Cool Clubu, ale kľudne si za tie Céčka doplň čo len budeš chcieť´- aj tak budeš naša...

...ak som niečo pozabudla - Crásne Cocky z Clubu doplňte...

petovsan
08.06.07,11:40
mimotemy heurekááááááá, konečne ste ukojili aj moju zvedavosť, čoho to CCCC vlastne skratka je.
Mária hrušková
08.06.07,11:52
je to trošku od témy,ale spýtam sa,nemáte pocit,že už nemáme poriadne ani čas vnímať jednoduché veci okolo nás.Dnes ráno som si privstala a vypila kávu na balkone a zistila som,že na našich stromoch žijú straky a hrdličky.
Marianna01
08.06.07,16:46
...Vlasti, no to je sila! Nie všetko sa dalo dobre prečítať, ale podstatné som videla - nie všetky mená boli zmenené...a za to dostal redaktor zaplatené?!?

Takže - síce predpokladám, že niekto bude "natoľko rozumný" aby z jednej témy nekopíroval znovu, ale...viac do nej neprispejem... Ale je tu kopa iných "dobre speňažiteľných" tém - Perličky..., Ak sa cítiš... To si mám zakázať samej sebe Poradu? NIE! Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...

*Ľubica
...redaktori dostávajú občas zaplatené aj za oveľa menšie a horšie výplody, čiže tzv. výpotky mozgu. To môže byť časť Slovenska, čítajúca Nemenovaný Čdenník, naozaj rada, že tam majú takého progresívneho, internet zvládajúceho redaktora/ku, ktorý zvládol Poradu, našiel tam to najlepšie, čo sa na Porade nájsť dá - a nech si tam každý domyslí aj ten ironický podtón, keď človek, ktorý príde na Poradu, má potrebu citovať práve výroky detí (dosť úbohé, ale vzhľadom na úroveň daného periodika sa vôbec nečudujem), a teda tá časť Slovenska si mohla prečítať naozaj hodnotné výroky.
V každom prípade mňa to neodradí písať o mojich hlavičkách, som na ne hrdá, nech už povedia čokoľvek, urobia čokoľvek a som rada, že prinášajú radosť aj iným. Ak by si niekto skopíroval hoc aj celú tému do súkromného mailu a kolovalo by to v pošte po internete, čo by sme s tým robili? ASvoj postoj som aj "demonštrovala" - prispela som novým príspevkom do výrokov. Viete, ja sa tak dobre zasmejem, keď si spomeniem na tie situácie, keď to deti povedali, rovnako dobre sa bavím aj na ostatných detičkách - prosím, nedajte sa jedným ................. znechutiť a odopriať si radosť o naše "spoločné deti"
ondrejvla
08.06.07,20:42
Tu je odpoveď od šéfredaktora Nového Času:




Uvidíme, v akej forme to bude napísané...
Bude to OK Vlasti?

Richard, myslím, že tu nešlo len o mňa, ale o nás. A mňa sa dosť dotýka, keď tejto stránke niekto chce ublížiť. Ale inak, myslím si, že OK.
Melnick
08.06.07,21:45
Výňatok z bleskoviek.

Chlebíček vysokohorských nosičov: Pätnásť halierov za krok!


No ak sa táto práca predsa len dá nejako vyčísliť a oceniť, sumy možno prekvapia: za jedno nosené kilo dostanú päť korún a ich jeden krok púte na Zamkovského chatu sa cení na štvrť koruny!

Čo Vy na takýto prepočet istého periodika,ktoré vykráda poradu?:D
abel
09.06.07,05:09
Výňatok z bleskoviek.

Chlebíček vysokohorských nosičov: Pätnásť halierov za krok!


No ak sa táto práca predsa len dá nejako vyčísliť a oceniť, sumy možno prekvapia: za jedno nosené kilo dostanú päť korún a ich jeden krok púte na Zamkovského chatu sa cení na štvrť koruny!

Čo Vy na takýto prepočet istého periodika,ktoré vykráda poradu?:D
To bude čas, ktorý musíš prepočítať aktuálnym kurzom na koruny a pripočítať DPH.
Richard
11.06.07,07:04
Vlasti ja som mu písal, aj v tvojom mene aj v mene Porady.

Kúpil si niekto včera NČ na Nedeľu? Bez mučenia sa priznám, že som si ešte nikdy NČ nekúpil...
Len jedna vec by ma zaujímala - ako dodržali slovo...
JarkaL
11.06.07,07:53
Bolo tam toto:
" Spresnenie k článku
V článku Čím nás deti rozosmejú z minulého čísla autorka citovala niekoľko výrokov detí bez uvedenia zdroja. Čerpala ich z internetovej stránky www.porada.sk. (red) "

Mohlo tam byť aspoň maličké prepáčte.
ondrejvla
17.06.07,18:45
Vlasti ja som mu písal, aj v tvojom mene aj v mene Porady.

Kúpil si niekto včera NČ na Nedeľu? Bez mučenia sa priznám, že som si ešte nikdy NČ nekúpil...
Len jedna vec by ma zaujímala - ako dodržali slovo...

Ani ja ho nekupujem, občas ho prinesie dcéra, ale už má prísny zákaz priniesť ho, aj keby bol zadarmo!

Ale aj toto je pre mňa ponaučenie, city bokom od odteraz. Len v súkromí - tam, kam patria.