ataner
04.02.05,10:34
prosím o radu, ako by sa dalo kúpiť väčšie množstvo CZK od fyzickej osoby a zaúčtovať v PU v s.r.o. Touto kúpou je pre firmu výhodnejší kurz.
Ďakujem, pekný dník
Danuska
04.02.05,09:53
kurz NBS stred, na výdavkový Sk pokladne + príjmový pokladňa czk
ale ty máš asi problém, že nebudeš mať doklad, aj ja prijímam czk od FO a tiež nemám žiaden bločik, ak neporušujeme devízový zákon, tak účtovný isto nie
pekný deň
ataner
04.02.05,12:42
Danuška mám to chápať lopatisticky, príde ja mu za czk vyplatím sk zaúčtujem a je to v pohode?
ataner
04.02.05,13:18
danuska mám to chápať tak, že dotycný príde prinesie czk, ja mu dám sk a je to vybavené?!
Danuska
04.02.05,14:41
Poslala som ti zprávu, lebo nie si pripojený, no mám taký pocit, že nedorazí, tak si to tu nájdeš:
valutová pokl. príjem na meno človeka, ak je cudzí, tak aj OP?-asi by nebolo od veci, naúčtuješ to na záväzky voči človeku, alebo pôžičku, alebo jednoducho 261-ku, a vyrovnáš to Sk pokladni. Ale beriem si devízový zákon, tak do neho nakuknem
ricij
04.02.05,18:22
1. Ja by som z toho takú vedu nerobil. Zaúčtuj to cez 261 a hotovo. Ale pozor, pri nákupe alebo predaji valút nevzniká kurzový rozdiel, takže kurzom nákupu CZK. Doklad zo zmenárne šéf asi stratil. No čo už.
2. šéf vloží do spoločnosti peniaze CZK. Zvýšili sa mu, keď bol naposledy na dovolenke.
Danuska
07.02.05,07:24
Pozrela som ti ten devízový zákon a opatrenie nbs o kupovaní peňažných prostriedkov v cudzej mene tuzemcom je už zrušené, takže ok, len nezabudni na rozdiel, ktorý ti vznikne pri prepočte czk a výplatou za dohodnutý kurz, budeš mať zisk
ataner
07.02.05,08:59
ďakujem všetkým čo sa snažili mi pomôcť ste moc zlatý tak vrelý dík, príjemný deň čauko