petulik
03.06.07,21:58
Mam na vas otazku a budem Vam vdacny za kazdu radu - moj znamy, ktory ma v zivnosti ako predmet podnikania uvedenu aj realitnu cinnost - sprostredkovanie prenajmu nehnutelnosti, sa zacal zaoberat sprostredkovanim prenajmu apartmanov v Spanielsku, prebieha to asi tym sposobom, ze ma webovu stranku, kde ma uvedene letne apartmany a cenu prenajmu na tyzden, ked sa nejaky klient rozhodne pre apartman, on mu zasle zmluvu a klient zaplati provizu za sprostredkovanie a zvysok sumy klient zaplati na mieste priamo majitelom apartmanov. Niektori nasi spolocni znami vsak tvrdia, ze toto podnikanie sa uz stahuje pre podnikanie CK a ze vlastne on podnika nelegalne, kedze nema zivnost na prevadzkovanie CK.
Co si o tom myslite, aky je rozdiel medzi sprostredkovanim prenajmu nehnutelnosti cez realitnu kancelariu a zabezpecenia ubytovania cez CK?
misomiso
03.06.07,20:04
Ja by som sa tym netrapil. Pre mna CK znamena kancelaria o cestovani. Pokial nezabezpecuje cestovanie ( v zmysle premiestnovania sa) teda neobjednava letenky, autobusy a pod, tak to musi byt v poriadku. Ved ked si ja u neho objednam apartman, to je podobne, ako ked si v autopozicovni na letisku prenajmem auto. To by potom aj ta pozicovna musela mat zivnost ako CK?
misomiso
03.06.07,20:07
Este dodavam, ze taki "znami" vedia byt niekedy velmi mudri, hlavne ked nepodnikaju, ale vedia ako by vsetko malo spravne byt.