Mackovka
04.06.07,08:34
V minulosti som využila liečenie na diaľku - prostredníctvom biopoľa človeka na základe dátumu narodenia - išlo o zvýšenie energie a o testovanie aké druhy minerálov mi chýbajú, aké druhy homeopatík a doplnkov výživy (s presným dávkovaním) môžu pomôcť. Využila som takéto služby jednej lekárky, ktorá sa tým, okrem iného, zaoberá. V príleve energie som cítila zlepšenie, dala mi aj komplexnejšie rady o tom, čo mi nepriaznivo vplýva na organizmus. Neviem o akú metódu ide. Myslíte, že tento spôsob - umožnenie prístupu do biopoľa pacienta, môže byť aj škodlivý? Ak áno, dá sa následne eliminovať, a ako? Možno by to bola aj otázka pre Psychológa Petra. Vďaka.
durisovad
04.06.07,08:33
Ja si myslim, ze liecenie "na dialku" je podla metody "viera tvoja ta uzdravila".
Ak niekto velmi veri, tak mu to pomoze, ak si namysli, ze mu to moze aj uskodit, tak skutocne uskodit moze. Niektori ludia maju velmi vnimave podvedomie a tak to moze aj fungovat. A koniec-koncov, su veci medzi nebol a zemou.
Ja sama by som takuto metodu nepouzila, nie som presvedcena o jej ucinnosti.
Psycholog
04.06.07,09:23
Je to hozená rukavice! Nechci a nebudu pojmenovávat žádnou technologii a metodu!
Takže při vzniku věcí „nadpřirozených“ a šíření informací o nich hraje důležitou úlohu sugesce a sugestibilita. O energiích dotýkajících se člověka, jeho nejbližšího okolí i z oblasti přírody či kosmu bylo již hodně napsáno a mnozí lidé i vědci tyto informace řadí do oblasti pohádek i strašidel.
Sugesce je navodění určitého duševního stavu, ovlivnění, přemluvení, bez něhož by jsme změnu vnímání nepřijali. Sugestibilita je schopnost podléhat sugesci. Tuto schopnost má každý z nás jinak silnou – dle svých životních zkušeností, výchovy, filosofie a hlavně dle své motivace co tím chce dosáhnout.
Když jsem před léty začínal s psychoterapií v USA, vůbec jsem tomu, co mi lidé v sugestivním rozpoložení (ne v hypnóze) sdělovali nevěřil, ale bylo pro mne důležité, že si ONI s mojí pomocí vyřeší své problémy. Dnes vím, že sugestibilita a schopnost poddat se, je pro vyřešení psychologických problémů člověka velmi důležitá. Je jen otázkou etiky toho, kdo vykonává analytickou funkci, aby nezneužil informací a sugesce k manipulaci s daným klientem. Toto bohužel dělají některé sekty – církve, ale i léčitelé, bez ohledu na jejich faktické vzdělání. Každý kdo pracuje s energií – svojí ku prospěchu „toho druhého“ vám řekne, že on s nikým nemanipuluje! Já tvrdím, že pokud své vědomí klient neovládá plně – pak ano, může manipulovat a pokud mu jde o finanční zisk, pak manipuluje zcela záměrně a pro klienta může být škodlivé, velmi škodlivé. Já specielní psychoterapii – viz příloha, vykonávám od r. 1991 a podotýkám, že souhlas na terapii musí dát nejen klient, ale i já. Mám za sebou 198 realizovaných, ale cca 300 odmítnutých klientů. Je to eticky náročná práce pro obě strany. Ochrana vlastního biopole před negativní energií existuje, zejména silnou vlastní pozitivní energií a schopností nepřijmout jakoukoliv negativní informaci – energii. Každý z nás by to měl umět, ale je to v našem životním prostředí náročné – nejsme v klášterní klauzuli. Žijeme zde a proto je až 98% obyvatelstva manipulovatelnými – viz reklamy v TV!
Léčba na dálku existuje a lze úspěšně na dálku ovlivnit člověka nejrůznějším způsobem – pokud jde o pozitivní výsledek, hovoříme o bílé magii. Lze uškodit člověku i zvířeti „jen“ přenosem energie a i usmrtit – pak je to tzv. černá magie. Nechci zde hovořit o současných technologiích woodoo, šamanismu a uctívání ďábla, zombie, sabatu a čarodějnických procesech v minulosti.
Přes všechny objevy, přes stále se prohlubující poznání přírody mnoho lidí, často i s mohutným intelektem myslí magicky, jsou pověrčiví, utíkají k magickým praktikám a rádi věří tomu co ukojuje jejich filozofickou žízeň po ….?. Když trpí, hledají smysl svého utrpení a různí terapeuti jim nabízejí své metody. Proto na mých webových stránkách najdete text: Všechny informace a rady na těchto stránkách nepředstavují návod pro samoléčení, nenahrazují lékařské vyšetření a výkony. Jakákoliv aplikace rad a skutečností vyplývajících z těchto stránek je věcí úvahy čtenáře a děje se na jeho odpovědnost. Prosím, konzultujte vše ještě se svým ošetřujícím lékařem. Třeba se dozvíte i zajímavé věci!
Ne není to alibismus, jen NIKDO nemůže nést zodpovědnost za VAŠE ROZHODNUTÍ! Petr
učtovníčka
04.06.07,15:42
Otvorili ste zaujímavú tému. mám rešpekt pred ľuďmi s "inými" schopnosťami ako máme my obyčajní ľudia.
najag
05.06.07,11:12
"Ine" schopnosti ma velmi vela ludi, iba o nich nevie.Samozrejme, ze je mozne posobit na dialku na ineho cloveka pozitivnou energiou, ale aj negativnou energiou. O tom je predsa "biela", alebo "cierna" magia. Pozitivnemu posobeniu energie na dialku sa obavat nemusime, obrana proti negativnemu posobeniu energie na dialku uz taka jednoducha nie je, ani pre cloveka, ktory vie, o co ide. Ak ma niekto zaujem o blizsie zoznamenie s problematikou, tak mu odporucam napr. Jana Hnilicu : Psychoenergeticke pusobeni na dalku 1992, alebo Souradnice zdravi 1992 od toho isteho autora. Ti, ktori su doma v tejto oblasti, vedia o dalsich autoroch, najma z 20 rokov minuleho storocia.
Olice
05.06.07,11:23
Narábanie s negatívnou energiou je vždy veľmi nebezpečné a preto patrí môj obdiv a vďaka dispozičným prognostikom.
Môžte nahliadnuť na priloženej stránke je o tom viac.
http://www.noetis.cz/
cowboyka
25.04.11,17:02
téma je síce stará, ale chcela by som sa poinformovať, či má niekto skúsenosti s bielou mágiou a s počarovaním ??? ďakujem