via carpathia
04.06.07,12:43
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť: Slovenská s.r.o. plátca DPH,ide na výstavu do zahraničia (EU), tam zaplatí za prenájom výstavnej plochy, dostane doklad od zahraničného plátcu DPH,- bez dane a podlieha to samozdaneniu na Slovensku?, alebo s daňou a musí si nárokovať vrátenie od štátu v ktorom sa výstava konala? Nebude to malá suma a chcem sa vopred pripraviť na varianty, ktoré by sa dali využiť, nap. čo ak je v tom štáte vyššia DPH ako u nás? Je potrebné sa v danom štáte nejako registrovať aby nám tú DPH vrátili?
Ďakujem.

" Kto sa opýta je hlúpy 5 min., kto sa neopýta je hlúpy celý život." :rolleyes:
Mila
04.06.07,13:38
treba sa určite registrovať v štate výstavy - mali sme to iste v Nemecku a na DU nám poradili takto.V tom inom štáte sa zaregistrujete, dostanete doklad s dph a nárokujete si to tam. Mám skúsenosť že to trvalo asi 3 mesiace, ale prislo nam to na udaný účet.
Vladimír Ozimý
04.06.07,13:41
ide o prenájom nehnuteľnosti nie? to jest služba je poskytnutá podľa paragrafu 15 ods 2...to jest miestom dodania je miesto kde sa nehntuteľnosť nachádza takže by Vám to mali vystaviť z DPH
via carpathia
04.06.07,14:01
Ďakujem za odpoveď,
čiže nie je možné aby nám to vyfakturovali bez dane a ja by som si to zdanila v SR ?
To ale bude dosť náročné najskôr zaplatiť celú sumu s DPH a čakať 3 mes. na vrátenie.

Ale aj tak vďaka;)
ALBO
04.06.07,15:14
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť: Slovenská s.r.o. plátca DPH,ide na výstavu do zahraničia (EU), tam zaplatí za prenájom výstavnej plochy, dostane doklad od zahraničného plátcu DPH,- bez dane a podlieha to samozdaneniu na Slovensku?, alebo s daňou a musí si nárokovať vrátenie od štátu v ktorom sa výstava konala? Nebude to malá suma a chcem sa vopred pripraviť na varianty, ktoré by sa dali využiť, nap. čo ak je v tom štáte vyššia DPH ako u nás? Je potrebné sa v danom štáte nejako registrovať aby nám tú DPH vrátili?
Ďakujem.


" Kto sa opýta je hlúpy 5 min., kto sa neopýta je hlúpy celý život." :rolleyes:

Pri prenájme nehnuteľnosti je miesto dodania krajina, kde sa nehnuteľnosť nachádza§15, takže dodavateľ zdaní nájom podla pravidiel svojho štátu (ak by mal zákon ako my v súvislosti s nájmom §38, tak by nájom oslobodil). Takže nech príde Fa s ich DPH alebo aj bez DPH, vy nedodaňujete nič.Celé to zaúčtujete do nákladov.
Ak by náhodou prišla s DPH (že by sa oni mohli rozhodnúť a zdaníť nájom do EU) tak potom by ste ešte mohli využiť ustanovenie § 56 o vrátení dane ale samozrejme podľa ich zákona. No a keď vám ten štát daň vráti tak ju zaúčtujete do výnosov.

Registrovať sa tam nemusíte len požiadať o vrátenie DPH
via carpathia
05.06.07,09:02
Ešte by ma zaujímalo pokiaľ tento prenájom budem spolu s inými službami prefakturovávať inej slovenskej spoločnosti, ako budem postupovať? Budem prefakturovávať presne ako mám faktúru, alebo tiež môžem bez DPH podľa našej 38, ale keď sa nehnuteľnosť nachádza v zahraničí, a fakturuje sa to slovenskej spoločnosti?:(
jabko
26.05.08,12:00
Ešte by ma zaujímalo pokiaľ tento prenájom budem spolu s inými službami prefakturovávať inej slovenskej spoločnosti, ako budem postupovať? Budem prefakturovávať presne ako mám faktúru, alebo tiež môžem bez DPH podľa našej 38, ale keď sa nehnuteľnosť nachádza v zahraničí, a fakturuje sa to slovenskej spoločnosti?:(

ahojte mám tento istý problém a prefaktúrovavala som to s dph slovenským firmám 3 firmy to zobrali v poriadku a 1 žiada o opravy (prefakturovať bez dane). viete mi s tým poradiť?
azla
26.05.08,14:46
ahojte mám tento istý problém a prefaktúrovavala som to s dph slovenským firmám 3 firmy to zobrali v poriadku a 1 žiada o opravy (prefakturovať bez dane). viete mi s tým poradiť?
Podľa môjho názoru, miesto zdaniteľného plnenia sa určí podľa §15/ost.2 - ako píše ALBO v prísp. č.5.
Ak prijatú službu ďalej refakturujete, postupujete podľa §9 odst. 4 (akoby ste službu sami prijali a sami dodali.)
Ak je tá nehnuteľnosť mimo Slovenska (nie je to predmetom slovenskej dane), fakturujete bez Dph.
anka1
05.08.08,08:54
Podľa môjho názoru, miesto zdaniteľného plnenia sa určí podľa §15/ost.2 - ako píše ALBO v prísp. č.5.
Ak prijatú službu ďalej refakturujete, postupujete podľa §9 odst. 4 (akoby ste službu sami prijali a sami dodali.)
Ak je tá nehnuteľnosť mimo Slovenska (nie je to predmetom slovenskej dane), fakturujete bez Dph.

My máme podobný problém. V ČR máme prenajatý byt od fyzickej osoby, neplatcu DPH. Platíme mesačný nájom. Chceli by sme tento byt ďalej prenajímať slovenským subjektom. Budeme túto službu faktúrovať taktiež bez DPH? Budeme musieť prepočítavať koeficient? Ďakujem za odpovede.
Jana Acsová
05.08.08,09:01
My máme podobný problém. V ČR máme prenajatý byt od fyzickej osoby, neplatcu DPH. Platíme mesačný nájom. Chceli by sme tento byt ďalej prenajímať slovenským subjektom. Budeme túto službu faktúrovať taktiež bez DPH? Budeme musieť prepočítavať koeficient? Ďakujem za odpovede.Spadáte pod český zákon o DPH. Všetky povinnosti pre Vás vyplývajú len z tohto predpisu - podnikáte na území ČR. Slovenský zákon sa Vás v tejto veci netýka. Prenájom nebudete premietať v slovenskom daňovom priznaní.
anka1
05.08.08,09:54
Spadáte pod český zákon o DPH. Všetky povinnosti pre Vás vyplývajú len z tohto predpisu - podnikáte na území ČR. Slovenský zákon sa Vás v tejto veci netýka. Prenájom nebudete premietať v slovenskom daňovom priznaní.

Ďakujem za odpoveď. Takže sa budeme musieť zaregistrovať v ČR?
Ing. Pavol Zúber
05.08.08,10:46
podnikateľ zaoberajúci sa predajom ojazdených vozidiel doviezol z Nemecka od neplatcu DPH auto , nie staršie ako 6 mesiacov, na Slovensku ho ide predať, má faktúrovať s DPH al. má postupovať :
DPH len zo zisku ?
Ing. Pavol Zúber
05.08.08,12:52
podnikateľ zaoberajúci sa predajom ojazdených vozidiel doviezol z Nemecka od neplatcu DPH auto, nie staršie ako 6 mes., teraz keď ho ide predať má postupovať : DPH len zo zisku ? al. má faktúru vystaviť aj s DPH?
grammatika
01.02.13,18:16
Ahojte,
mám zložitejší prípad:
Slovenská firma, registrovaná podľa § 4 zákona o DPH plánuje si prenajať halu v Chorvátsku a doviezť a predať tam tovar.
Zaujímalo by ma, čo všetko musí splniť, resp. kebyže ma odvoláte na nejaké §.
Faktúry za predaný tovar môže vystavovať v EUR, alebo fakturovať so slovenskou DPH (to je podľa mňa asi blud :) )
Stretol sa niekto s takýmto niečím? Poradíte prosím?
JanaKop
05.02.13,17:57
Chcem Vás poprosiť o radu.
S.r.o. platca dph má uzatvorenú Zmluva s českou firmou o zabezpečení reklamy na golfovom turnaji, ktorý sa koná na Slovensku. Na základe akého paragrafu mám fakturovať za poskytnuté služby a mám fakturovať s dph alebo bez.
grammatika
06.02.13,08:41
Ahojte,
mám zložitejší prípad:
Slovenská firma, registrovaná podľa § 4 zákona o DPH plánuje si prenajať halu v Chorvátsku a doviezť a predať tam tovar.
Zaujímalo by ma, čo všetko musí splniť, resp. kebyže ma odvoláte na nejaké §.
Faktúry za predaný tovar môže vystavovať v EUR, alebo fakturovať so slovenskou DPH (to je podľa mňa asi blud :) )
Stretol sa niekto s takýmto niečím? Poradíte prosím?
posúvam