sybila3
04.06.07,12:03
Ahojte, chcela by som sa opýtať, čo musí byť všetko na razítku-meno, adresa, IČO a DIČ? Idem si dať robiť razítko, tak aby som ho mala dobré, dík.
DanielaSL
04.06.07,10:07
Stačí ti len meno a adresa , ale rozhodne praktickejšie je razítko aj s IČO a DIČ. Len keď si pomyslím, kde všade to treba uvádzať a málokto si to naspamäť pamätá, je to dobré, keď to nájdu všetko na razítku. Dokonca sú aj razítka s telefónom a číslom bankového účtu. Ale to IČO a DIČ by som ti odporúčala určite tam dať.
emgeton
04.06.07,10:13
Doplnil by som tam aj číslo obchodného, resp. živnostenského registra. To si tiež nepamätám a treba ho uvádzať na "obchodných" dokumentoch.
Gabi03
04.06.07,10:14
Dosť veľa razítiek som už vydela aj s info o zápise v obchodnom, živnostenskom registry.
sybila3
04.06.07,10:17
No na to telefonne číslo som celkom zabudla, dík
sybila3
09.08.07,06:19
Chcela som si dať na razítko aj číslo živn.registra, ale neviem ktoré. Lebo na ŽL mám iné a potom som mala zmenu a na úradnom zápise mám iné číslo, ktoré by malo byť na razítku, alebo ho tam radšej nedám?
Gabi03
09.08.07,06:20
Chcela som si dať na razítko aj číslo živn.registra, ale neviem ktoré. Lebo na ŽL mám iné a potom som mala zmenu a na úradnom zápise mám iné číslo, ktoré by malo byť na razítku, alebo ho tam radšej nedám?

Daj sa vyhľadať podľa mena na www stránke a tam ti už nejaké to číslo vyhodí. :rolleyes: :)
Johanka
09.08.07,08:05
Na zopakovanie Obchodný zákonník:
§ 3a
(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.

Živnostník si číslo zápisu môže vyhľadať na www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk).

O pečiatkach: pečiatka
sybila3
04.10.07,08:08
Chcela by som vedieť, či na faktúre musím uvádzať, že nie som platca dph? ďakujem
Aljok
04.10.07,08:10
Uvedieš, že nie si platiteľom DPH.;)
ronel
04.10.07,08:30
Na razitku nemusis mat DIC, to sa uvadza len v komunikacii s danovym uradom, len IC DPH : neplatitel/neplatca DPH.
bui
12.10.07,16:50
Takze ak zivnostnik na fakture ktoru nam poslal nedal svoje razitko, len s podisal,tak nic neporusil.Nie je teda povinnostou orazit faktury. Staci ak je hore uvedeny odberatel, dodavatel....a ich udaje...Razitko byt nemusi...

Nechapem len preco vsetci razitka pouzivaju aj ked vsetky udaje maju napisane..priamo zadane na fakturach...
Monika Kováčová
12.10.07,16:54
prečo razítko??? prečo nie pečiatka? :)
Používanie pečiatky naozaj nie je povinnosť.
Avšak chápem, prečo ju každý používa: preukazuje akúsi pravosť faktúry, načarbať podpis a vytlačiť faktúru s identifikačnými údajmi nieje vôbec problém pre troška gramotného človeka. Použiť originál pečiatku subjektu však problém môže byť...
bui
03.03.08,22:53
a podpis je na fakture povinny? Lebo niektore firmy poslu fakturu mailom a postou sa uz neunuvaju...
Stava sa mi to napr. pri kupe letenky...
Alebo aj nas pravnik nie je schpony inak ako e-mailom dorucit fakturu...pekne podpisanu a orazenu...
A ja neviem na zaklade coho ma od neho ziadat nech fakturu posle aj postou...