ucpam
04.06.07,14:09
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu, pripadne skusenosti osoby ktora sa uz s podobnym problemom stretla.Ide o nasledujucu vec- Kupil som auto v roku 2001 na lizing. V roku 2007 mi auto ukradli(po splaceni lizingu a uplatneni odpisov). Kedze bolo auto v ramci havarijnej poistky poistene aj proti kradezi, ma byt vyplatena suma od poistovne. Otazka pre mna je ale co s touto nahradou? Ma sa dat automaticky do prijmov a tym mi zvysit danovy zaklad co by sa dost negativne odzrkadlilo najme v plateni odvodov v nasledujucom roku, alebo nieco mozem dat aj do vydavkov?Napriklad poistovna mi urci aktualnu hodnotu auta na 200 000 sk a z toho mi nahradi 70 %, t.j. 140 000 sk.To znamena ze prijem by bol 140 000 sk,t.j nahrada od poistovne a 200 000 sk vydavok(t.j. danovy zaklad by sa mi nezvysil)?Alebo su to len zbytocne spekulacie,kedze ide o normalny prijem,taky isty ako keby som auto predal a teda danovy zaklad sa mi zvysi?Za pomoc vopred velmi pekne dakujem.
betka
04.06.07,15:59
Tu sa asi nedá špekulovať. Ak máte auto zahrnuté do OM, vyplatenie PP od poistovne je mojim príjmom, kt. mi zvýši ZD.
Ako som si v priebehu trvania leasingu uplatňovala dańové výdavky, tak si musím uplatniť do príjmov aj tieto peniaze od poisťovne.