gubee
04.06.07,14:17
Ahojte, obraciam sa na Vás o radu s nasledovnou situáciou:
známy je "kombináciou" zamestnanca so SZČO. Vytvoril som mu www stránky a on mi chce zaplatiť (napr. 1 až 2x ročne), no chce minimalizovať behanie po úradoch. Preto mi poraďte, prosím Vás, ako čo najjednoduchšie (ako pre neho, tak aj pre mňa) toto vyriešiť. Privítam každú radu.

Ďakujem a želám Vám sqelý deň ;).

gubee
Zoltán Kovács
04.06.07,12:20
Ahojte, obraciam sa na Vás o radu s nasledovnou situáciou:
známy je "kombináciou" zamestnanca so SZČO. Vytvoril som mu www stránky a on mi chce zaplatiť (napr. 1 až 2x ročne), no chce minimalizovať behanie po úradoch. Preto mi poraďte, prosím Vás, ako čo najjednoduchšie (ako pre neho, tak aj pre mňa) toto vyriešiť. Privítam každú radu.

Ďakujem a želám Vám sqelý deň ;).

gubee

Nedá sa jednoznačne odpovedať. Nakoľko nevieme v akom vzťahu si s objednávateľom, či máš živnosť, alebo ste uzavreli dohodu o vykonaní práce, zmluvu o dielo?????
gubee
04.06.07,12:29
OK. S objednávateľom mám skutočný priateľský vzťah :-) .
Ale vážne, len ma oslovil, či by som mu "nespravil" www stránky. keďže sa s ním veľmi dobre poznám, vyšiel som mu v ústrety. Nie som živnostník ale zamestnanec, nebola vyhotovená medzi nami žiadna dohoda o vykonaní práce, zmluva o dielo. Obidvaja hľadáme čo najjednoduchšie riešenie výplaty nejakej finančnej hotovosti. V prípade potreby sa spomínané formy dohody môžu vyhotoviť...
Zoltán Kovács
04.06.07,12:32
OK. S objednávateľom mám skutočný priateľský vzťah :-) .
Ale vážne, len ma oslovil, či by som mu "nespravil" www stránky. keďže sa s ním veľmi dobre poznám, vyšiel som mu v ústrety. Nie som živnostník ale zamestnanec, nebola vyhotovená medzi nami žiadna dohoda o vykonaní práce, zmluva o dielo. Obidvaja hľadáme čo najjednoduchšie riešenie výplaty nejakej finančnej hotovosti. V prípade potreby sa spomínané formy dohody môžu vyhotoviť...

V tom prípade odporúčam zmluvu o dielo. Objednávateľ (tvoj kamarát) nemusí ťa nikam prihlasovať do SP... A pre teba to bude príjem, ktorý na konci v rámci daňového priznania zdaníš.
gubee
05.06.07,04:57
Díkes. Ešte pozisťujem info ohľadne tej zmluvy o dielo, ale asi sa vyberiem touto cestou.
Ďakujem ešte raz. ;)