viktoria
04.02.05,11:55
Už ste robili aktualizáciu na 10 010? Všetko prebehlo v poriadku, alebo vyskytli sa nejaké problémy?
Socha
04.02.05,11:54
Ja som si robila práve teraz a všetko mi zatiaľ ide OK.
Iveta
07.02.05,07:35
Aktualizácia mi išla O.K., ale dúfam, že bude čoskoro ďalšia, pretože len tak námatkovo som zistila, že:
– napr. nové DPH od 1.1.2005 - r. 15 už je r. 14 (členenie DPH má byť nové)
– v mzdách je platba DDP zamestnanca odpočítateľnou položkou až v ročnom zúčtovaní daní - nie mesačne (pripočítalo mi to medzi poistné, ktoré znižuje základ dane)
– výkazy zdravotných poisťovní a SP
Chápem, že bolo nadľudské sily urobiť všetky zmeny (pretože všetky tlačivá a usmernenia sú na svete „v hodine dvanástej) a preto sa teším na ďalšiu aktualizáciu.
S21
07.02.05,11:44
Ahojte, ja som zaspala dobu, zial. Moja posledna verzia je 9,099A. Ako sa prosim Vas dostanem dalej? Na ich stranke som uz nenasla upgrady. Vie mi niekto pomoct? Aktualizacie nemam predplatene.
Jara
09.02.05,06:26
Pracujem s novou verziou, ale tie mzdy sú veľmi slabo urobené, naozaj to nestihli ešte upraviť. Chýbajú tam odvody do zdrav. pois. u invalidných zamestnancov za zamestnanca nedáva 2% len za zamestnavateľa. Musela som to robiť ručne a výkazy absolútne nerobí podľa nových predtlačí zdravotných poisťovní. Volala som tam tak do dvoch mesiacov to vraj bude OK. Dosť ma to naštvalo, pretože to už možno bude nejake opatrenie nové a opäť sa to bude aktualizovať. S tými mzdami naozaj niesom spokojná, ale máme zahraničný projekt a už to nechcem meniť, je ťažké to vysvetľovať zahraničiu tak to ešte vydržím do augusta keď nám končí. O rok prejdem na niečo iné, pretože som počula od viacerých, že účtovníctvo robia v Money, ale mzdy nie.
Sin
09.02.05,10:22
Súhlasím a podporujem Tvoj názor Jara. A najviac ma poburuje prístup pracovníkov obchodného odd. v tejto firme. Po neustálom telefonickom upozorňovaní na výstupy v mzdách sa mi zdá, že absolutne vo firme Cígler nepoznajú zákony, ktoré sa týkajú daní zo závislej činnosti a odvodoch do poisťovní. O výkazoch ani nehovorím.
ivetas
09.02.05,10:56
neviem ake je many na mzdy ale na uctovanie je fakt dobre, asi mam stastie ze mzdy tam robit nemusim
Jara
09.02.05,11:17
neviem ake je many na mzdy ale na uctovanie je fakt dobre, asi mam stastie ze mzdy tam robit nemusimporaď čp je dobré na mzdy a rýchlo nabehnuteľné?