aňuša
04.06.07,20:09
Ahojte poraďáci,
dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH. Prezerala som si nejaké príspevky , ktoré sa tomu venovali, ale sú z roku 2005 tak neviem, či nenastali nejaké zmeny. Teraz chce klient odo mňa vedieť, či sa to vôbec dá a ak niečo zbabral, ako to teraz napraviť. Vopred všetkým za odpovede ďakujem.
rickman
05.06.07,06:27
Tak po mojich predoslych zalozenych temach, pri ktorych som sa pytal na podobne veci si trufnem na zaklade rad poradakov odpovedat :).

Odpocitat DPH si nemoze ak to zaraduje do majetku firmy. Cize to musi samozdanit - kedze je to evidentne osobne vozidlo - 7 miestne. Patri tym padom do kategorie M1.
Ak by bolo 5-miestne s mriezkou a v kategorii N1 priamo od vyrobcu, tak mam pocit, ze su tam este nejake specialne podmienky a potom by to slo :).
Ale podla najnovsich zakonov sa po dodatocnom pridani mriezky neda odpocitat DPH - auto musi byt takto vybavene od vyrobcu.

Mmm teraz uz len pockat na odbornikov, aby posudili/opravili/doplnili.
;) :)
Jana Acsová
05.06.07,06:30
Ahojte poraďáci,
dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH. Prezerala som si nejaké príspevky , ktoré sa tomu venovali, ale sú z roku 2005 tak neviem, či nenastali nejaké zmeny.V tejto oblasti. Nie. A veľa príspevkov je z roku 2006 ... a v roku 2007 sa zmenil zákon viacnemenej iba so zreteľom na zníženú sadzbu dane a to sa Vás netýka.

Nemusíte sa báť. Keby bola zmena, na Porade by sme to už vedeli.
Jana Acsová
05.06.07,06:32
Ahojte poraďáci,
dnes ma môj klient postavil pred hotovú vec, a to, že si kúpil ( kúpno-predajná zmluva) v Nemecku ojazdené auto, ktoré si chce zaradiť do majetku firmy a zároveň si odpočítať DPH.No a na to, aby sme mohli odpovedať ste zadali veľmi málo informácií.

Skúste si vyhľadať príspevky, ktoré som riešila ... nedávno aj auto z Nemecka.