a.n.d.y.
05.06.07,07:28
ked u zamestnavatela vznikne prac.uraz kto je povinny v prvom rade spisat uraz a okolnosti urazu? zamestnavatel, priamy nadriadeny zamestnanca alebo prislusny zastupca zamestnancov pre bezpecnost?
vdaka andy
vikinka
05.06.07,05:51
Zamestnávateľ je povinný vnútorným predpisom určiť, komu a akým spôsobom sa oznamuje pracovný úraz,takže podľa toho poverená osoba spisuje záznam o prac.úraze.
Dana2
05.06.07,06:24
V zmysle zák. č. 124/2006 o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, § 17, tam máš uvedené povinnosti zamestnávateľa aj zamestnanca pri pracovnom úraze.
Martina12345
05.06.07,10:18
je tam nové tlačivko- záznam o registrovanom pracovnom úraze. Ja som ho nevedela nikde kúpiť, tak som si ho stiahla z internetu.
Kolenčík
05.06.07,16:36
Pokiaľ ide o PÚ, záznam o úraze musí spísať prvý nadriadený pracovník nakoľko on musí vedieť o tom či tam zraneného poslal, či vykonával pracovné povinnosti na príkaz nadriadeného, alebo niečo vykonával svojvoľne. Či teda ide o PÚ to musí posúdiť zamestnávateľ, o tom či ide o úraz bežný, alebo o závažný PÚ, to musí posúdiť lekár /je na to tlačivo/. Ak sa úraz stal na vašom pracovisku pracovníkovi inej organizácie, je vašou povinnosťou spísať záznam o úraze, vyšetriť príčiny a prijať opatrenia na zamedzeniu podobných udalosti.
Ak ide o závažný PÚ /PN viac ako 42 dní/ je potrebné k šetreniu prizvať autorizovaného BT.
marienka-m
17.10.07,12:46
Kde nájdem tlačivo-záznam o pracovnom úraze?
Ďakujem
ľudka
18.10.07,04:56