janaGT
05.06.07,07:56
mne ako platiteľovi DPH prišla fa bez DPH od neplátcu, ktorú potrebujem ďalej prefakturovať plátcovi DPH. S DPH či bez DPH????
janaGT
05.06.07,08:16
Prosím, veľmi súrne to potrebujem!
iva80
05.06.07,08:18
Ahoj,
ak si platca musis fakturovat s DPH.
janaGT
05.06.07,08:23
áno, to viem, len mne prišla fa 53 000,- bez DPH. A keď ju chcem prefakturovať plátcovi, tak to bude 63 070, alebo 53 000 vrátane DPH.
To neviem.
emgeton
05.06.07,08:35
áno, to viem, len mne prišla fa 53 000,- bez DPH. A keď ju chcem prefakturovať plátcovi, tak to bude 63 070, alebo 53 000 vrátane DPH.
To neviem.


53000,- + 19% DPH
janaGT
05.06.07,08:39
ja som si to tiež myslela, len som si nebola 100% istá.
Ďakujem.
A vieš mi povedať aj odvolávku na § ?
ALBO
05.06.07,08:45
áno, to viem, len mne prišla fa 53 000,- bez DPH. A keď ju chcem prefakturovať plátcovi, tak to bude 63 070, alebo 53 000 vrátane DPH.
To neviem.
Ak je to voči platiteľovi tak DPH môže isť navrch.
Ak je to voči neplatcovi, tak mu to predražíte a treba si uvedomiť, že už ten pôvodný dodavateľ v cene DPH má (ak by išlo o nejaký výrobok), takže tam je to vec dohody , lepšie sa je vyhnúť takýmto refakturáciám.

doplnené:
A vieš mi povedať aj odvolávku na § ?

Na to neni § , §22 hovorí, že základom dane je dohodnutá cena bez dane, takže môžete sa rozhodnúť akokolvek.

Toto neplatí, lebo som si nevšimla, že je to voči plátcovi