ZDENIELA
05.06.07,08:34
Študovala som poradu, žiaľ nenašla, tak sa pýtam.
Zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru dňa 5. marca 2007. Dňa 6. marca 2007 sa mu stal pracovný úraz, následkom čoho je PN zatiaľ až dodnes.:o
Potrebujem poradiť, aký je jeho vymerivací základ na výpočet náhrady príjmu pri PN-ke a z akého vymeriavacieho základu počíta Soc. poisťovňa nemocenské po 11. dni.
My sme počítali VZ nasledovne: odpracoval 1 deň, 8 hodín, mzda Sk 60,--/ hod. VZ = 60 x 8,-- = 480,-- / 1, čiže jeho denný VZ je Sk 480,--.
Náhrada príjmu = Sk 480,-- x 25% = 120,-- x 3 dni
Sk 480,-- x 55% = 264,-- x 7 dní
__________________________________________________ _______________
Ešte mi nejde do hlavičky: Sociálna poisťovňa mu poslala za mesiac apríl Sk 3.600,-- MÁLO NIE?
Tweety
05.06.07,06:36
Áno, jeho VZ je mzda za odpracovaný ten jeden deň pred vznikom DPN.
ZDENIELA
05.06.07,06:38
A čo tých Sk 3600,-- zo Sociálky za celý mesiac PN - konkrétne apríl?
Jana Motyčková
05.06.07,08:16
A čo tých Sk 3600,-- zo Sociálky za celý mesiac PN - konkrétne apríl?
To je asi len úrazový prílatok za apríl - 25% (od 4.dňa PN) x 480 x 30 dní = 3600 Sk.
JAJA11
05.06.07,08:19
To je asi len úrazový prílatok za apríl - 25% (od 4.dňa PN) x 480 x 30 dní = 3600 Sk.

Každý poistenec dostane doporučeným listom oznámenie o výške PN, úrazového príplatku. Ak nesúhlasí s výškou, môže sa odvolať. :rolleyes:
ZDENIELA
14.06.07,05:33
Tak tomuto neuveríte, problém sa vyriešil :D :D :D

Tri hodiny som sedela nad jeho papiermi, počítala, kotrolovala, či sme niečo nezanedbali, keďže dostával len tých 3600,-- Sk, čo bol skutočne len ten úrazový príplatok a PN-ka nikde. :(
Potom som navštívila Soc. poisť. so zúfalým výrazom na tvári, pretože ma to fakt mrzelo, keď rodina s deťmi zostane s takýmto príjmom, a to nehovoriac o tom, že otcovi rodiny, keďže utrpel úraz treba platiť lieky, voziť ho po lekároch ... no hrôza :mee:
A tu čuduj sa svete, teta na poisťovni kukla do PC a zahlásila, že on dostáva okrem spomínaného príplatku, ktorý mu chodil poštou v hotovosti aj riadnu PN-ku ale tú posielali na účet v banke, pretože z predchádzajúceho zamestnania mal na poisťovni nahlásený aj svoj účet :eek: :eek: :eek: A rodina zamestnanca účet nekontrolovala.
Poviem Vám pre takúto somarinu stratiť 3 hodiny nad papiermi, pochybovať o svojej vlastnej robote, trápne sa cítiť pred celou rodinou zamestnanca, musieť znášať šéfove vyčítave pohľady a komentáre .... no škoda sponínať :mad: :mad: :mad:
Hlavne že to malo happy end. A druhý raz najprv pochybovať o ostatných a nakoniec až o sebe :cool: :cool: :cool:
Tweety
14.06.07,05:41
Zo všetkého, aj z toho vyplynulo jedno ponaučenie do života, takže to nebolo márne.:)