fepeter
05.06.07,08:49
dobry den,
chcel by som sa opytat na par veci:

dohodol som sa s UK vyrobcom sportebneho tovaru o jeho zastupeni v SR. mam novu s.r.o., ako postupovat dalej?

-ako mam od neho nakupovat tovar (ma mi fakturovat vyrobky s UK DPH alebo bez a DPH potom zauctujem u nas?) - tieto veci mi vobec niesu jasne.. poradite prosim?:confused:
- pokial si zakupim "demo" vyrobky urcene na prezentaciu, musim taktiet platit dph?

vopred dakujem za vsetky napady, prispevky a linky
Zoltán Kovács
05.06.07,07:03
Ak nie si platiteľom DPH tak dodávateľ ti bude fakturovať s anglickou dph, čo pre teba bude náklad. Ak si platiteľom dph tak dodávateľ fakturuje bez angilického dph. Ide totiž o nadobudnutie tovaru z iného členského štátu. V tomto prípade nasleduje mechanizmus samozdanenia, ktorý si tu môžeš naštudovať. Cez vyhladávanie zadaj klúčové slová ako samozdanenie, nadobudnutie tovaru z iného členského štátu....
fepeter
06.06.07,05:34
dakujem za odpoved.

firma zatial nie je platcom dph. takze je jednoduchsie tovar doviezt uz so zaplatenou dph 17,5%?alebo prihlasit firmu na DU ako platcu dph? co by ste poradili?
priklad: tovar v hodnote 10000tis sk doveziem s uk dph za 11750sk. ked ho chcem predat u nas dajme tomu za 15000sk neplatim uz potom nic?
je pravda ze s.r.o uz moze uctovat aj v JU?
Zoltán Kovács
06.06.07,05:47
dakujem za odpoved.

firma zatial nie je platcom dph. takze je jednoduchsie tovar doviezt uz so zaplatenou dph 17,5%?alebo prihlasit firmu na DU ako platcu dph? co by ste poradili?
priklad: tovar v hodnote 10000tis sk doveziem s uk dph za 11750sk. ked ho chcem predat u nas dajme tomu za 15000sk neplatim uz potom nic?
je pravda ze s.r.o uz moze uctovat aj v JU?

Nie je to pravda.
fepeter
06.06.07,08:41
a ta dalsia otazka?

oplati sa byt v tomto pripade radsej platca dph alebo nie? ten priklad co som pisal bol spravny,alebo o5 omyl?
Zoltán Kovács
06.06.07,08:43
a ta dalsia otazka?

oplati sa byt v tomto pripade radsej platca dph alebo nie? ten priklad co som pisal bol spravny,alebo o5 omyl?

Na konci roka budeš platiť daň z príjmu podľa toho či budeš mať zisk alebo stratu. Ak nie si platiteľom DPH tak nebudeš nič ďalej platiť.
George.s
07.06.07,06:33
dobry den,
chcel by som sa opytat na par veci:

dohodol som sa s UK vyrobcom sportebneho tovaru o jeho zastupeni v SR. mam novu s.r.o., ako postupovat dalej?

-ako mam od neho nakupovat tovar (ma mi fakturovat vyrobky s UK DPH alebo bez a DPH potom zauctujem u nas?) - tieto veci mi vobec niesu jasne.. poradite prosim?:confused:
- pokial si zakupim "demo" vyrobky urcene na prezentaciu, musim taktiet platit dph?

vopred dakujem za vsetky napady, prispevky a linky
Ahoj fepeter,
ja som tu "new one" a zaujal ma tvoj prispevok.
Tiez uvazujem o zastupovani nejakeho zahranicneho vyrobcu na SK, zatial len monitorujem trh a snazim sa vsimat si coho je nedostatok, alebo co je v mizernej kvalite, aby som ziskal inspiraciu, co by sa dalo predavat. Chcel by som sa ta spytat pokial to nie je tvoje obchodne tajomstvo, ako si sa dopracoval ku konkretnemu anglickemu vyrobcovi, ci si na tom tiez pracoval cez prieskum trhu, alebo ti dal niekto tipa, alebo nahoda?
Za odpoved vopred dik!
fepeter
08.06.07,15:26
Ahoj fepeter,
ja som tu "new one" a zaujal ma tvoj prispevok.
Tiez uvazujem o zastupovani nejakeho zahranicneho vyrobcu na SK, zatial len monitorujem trh a snazim sa vsimat si coho je nedostatok, alebo co je v mizernej kvalite, aby som ziskal inspiraciu, co by sa dalo predavat. Chcel by som sa ta spytat pokial to nie je tvoje obchodne tajomstvo, ako si sa dopracoval ku konkretnemu anglickemu vyrobcovi, ci si na tom tiez pracoval cez prieskum trhu, alebo ti dal niekto tipa, alebo nahoda?
Za odpoved vopred dik!

George.s:
nahoda. bral som od nich tovar pre seba a napadlo ma preco ho neponuknut dalej. u nas nieco take k dispozicii nie je. videl som to sice v jedinej spec.predajni asi za 9x cenu, co je clekom slusny rozdiel. kvalitativne su ale tieto UK veci podla mna lepsie, kedze su priamo z fabriky a ta druha firma to robi nejako na kolene asi.
prieskum som nerobil, nemam na to skolu ani ludi, preto som sa aj pytal tu na fore. ponukol som to najprv ludom z okolia a mali zaujem. ci to pojde to neviem, zatial na to nie som vylucne odkazany chvalabohu. ked to nepojde, skusim nieco ine, aspon budem mat skusenost.
fepeter
08.06.07,15:27
smith,

nejdu mi este PM, napisem ti potom. robis poradcu profesionalne?
Zoltán Kovács
11.06.07,06:33
smith,

nejdu mi este PM, napisem ti potom. robis poradcu profesionalne?

Podľa toho v čom poradcu :D. Mám účtovnícku kanceláriu, a tu na porade "rozdávam" svoje skúsenosti.