Žabinka
05.06.07,09:10
Ahojte, už som túto otázku zadala do témy NÁKUP AUTA VO VZŤAHU K DPH, ale bez odozvy, takže druhý pokus:
Predajca: platca DPH v Holandsku-predajca ojazdených a poškodených vozidiel, predá ojazdené osobné vozidlo.
Odberateľ: sro, platca DPH na Slovensku-kúpi vozidlo ako tovar.
Od predajcu v Hol. dostane faktúru bez DPH, na ktorej je uvedené: intrakom. transakcia.
Moja otázka: keďže sme obaja predajcovia ojazdených vozidiel, jedná sa o intrakom.transakciu, čiže samozdanenie, alebo by tam mala byť uvedená formulácia napr. Osobitná úprava...? Podotýkam, že Hol. predajca nakupuje autá v Hol. od leasing. spol., alebo napr. od poisťovní, čiže by to malo byť s formuláciou Oslobodené....asi.
A čo v prípade môjho predaja? Ide o predaj občanom SR, použijem §66, alebo musím vyčísliť DPH? Ďakujem všetkým veľmi pekne.
martinez
05.06.07,15:39
Ahojte, už som túto otázku zadala do témy NÁKUP AUTA VO VZŤAHU K DPH, ale bez odozvy, takže druhý pokus:
Predajca: platca DPH v Holandsku-predajca ojazdených a poškodených vozidiel, predá ojazdené osobné vozidlo.
Odberateľ: sro, platca DPH na Slovensku-kúpi vozidlo ako tovar.
Od predajcu v Hol. dostane faktúru bez DPH, na ktorej je uvedené: intrakom. transakcia.
Moja otázka: keďže sme obaja predajcovia ojazdených vozidiel, jedná sa o intrakom.transakciu, čiže samozdanenie, alebo by tam mala byť uvedená formulácia napr. Osobitná úprava...? Podotýkam, že Hol. predajca nakupuje autá v Hol. od leasing. spol., alebo napr. od poisťovní, čiže by to malo byť s formuláciou Oslobodené....asi.
A čo v prípade môjho predaja? Ide o predaj občanom SR, použijem §66, alebo musím vyčísliť DPH? Ďakujem všetkým veľmi pekne.

1/ ak predajca v zahranici neuplatnil osobitnu upravu (moze sa tak rozhodnut), tj pri nakupe si odpocital dan, pri predaji na slovensko sa to povazuje za intrakomunitarne dodanie, z vasho pohladu ako nadobudnutie tovaru a dochadza k samozdaneniu.
2/ vy vsak nasledne postupujete podla §66 a dan z nadobudnutia si neodpocitate..prei predaji potom zdanujete iba marzu...

moj nazor
Žabinka
06.06.07,08:25
Takže teraz som už kompletne dopletená. Ja som mala dojem, že konkrétne v mojom prípade:
1. keďže nemám na faktúre odvolávku na oslobodenie, alebo osobitnú úpravu, je potrebné samozdanenie, ale pretože kupujem tovar, mám súčasne nárok aj na odpočet DPH.
2.keďže som predajca ojazdených vozidiel, pri predaji odvediem DPH z marže.
Alebo som to totálne doplietla?:confused:
Kubi
26.11.07,20:11
môj názor je, že zdanenie maržou sa robí len vtedy ak sa kupuje od FO - nepodnikateľa, teda občana krajiny EÚ, ak je to podnikateľ a ešte aj platca DPH tak by som to samozdanila a pri predaji zadanila, ak teda od nich kupujete bez DPH...