johanka1981
05.06.07,10:15
Ahojte poradaci,
chcem sa opýtat, ako je to podla zákona, ak sa založí nova spoločnost, do kolkých dní je povinná oznámiť danovému uradu číslo bankového učtu? V ktorom zákone to nájdem? Dík
Ľuba
05.06.07,10:17
§31 ods. 1 a nasl. zákona o správe daní a poplatkov - 30 dní, zmeny do 15 dní.
johanka1981
01.08.07,09:46
Nevie mi niekto povedat, aká je pokuta za nesplnenie povinnosti nahlasit čislo učtu na danový urad? V ktorom § to najdem?
Monika Kováčová
01.08.07,09:48
§ 35 Zákon o správe daní a poplatkov odst. 7
7) Ak daňový subjekt nesplní registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri dani z nehnuteľnosti najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.