zuzulkalv
05.06.07,09:34
Prosím o radu. Do koľkých dní mi má vrátiť správca preplatok z ročného vyúčtovania? Vlani mi preplatok vrátili 2.8., no našla som článok v novinách, že tak ako nedoplatok, tak aj preplatok sa má vyrovnať do 15 dní. Pomohol by aj zákon s §, ktorý o tom hovorí. Ďakujem
ddsliace
19.06.07,11:00
Vyúčtovanie má správca dať do 31.5. potom je reklamačné obdobie 15 dní.
Robím vyúčtovanie v našej bytovke:
keď majú ľudia preplatok tak by ho chceli okamžite vyplatiť
a keď majú nedoplatok tak by chceli aj splátkový kalendár.
Ako môžem okamžite vyplaťiť všetky preplatky, keď nedoplatky nie sú zaplatené?
lubica_02
19.06.07,16:57
Prosím o radu. Do koľkých dní mi má vrátiť správca preplatok z ročného vyúčtovania? Vlani mi preplatok vrátili 2.8., no našla som článok v novinách, že tak ako nedoplatok, tak aj preplatok sa má vyrovnať do 15 dní. Pomohol by aj zákon s §, ktorý o tom hovorí. Ďakujem
Vrátenie preplatku zo služieb je ale závislé aj od dostatku finančných prostriedkov na účte za plnenia - teda služieb. Ak sú vysoké nedoplatky a tie nie sú zo strany vlastníkov uhradené, môže sa stať aj z dôvodu úhrady faktúr za plnenia neskoršie vrátenie preplatku.
svojar
20.06.07,03:12
Preplatky sa musia vyplatiť naraz pre všetkých, pokiaľ sa títo nedohodnú inak. Pri nedostatku fin. prostriedkov bez dohody by prípadné vyplatenie jedného alebo viacerých /nie však všetkých/ naplnilo skutkovú podstatu trestného činu - uprednostňovanie veriteľa.
lubica_02
20.06.07,19:58
Preplatky sa musia vyplatiť naraz pre všetkých, pokiaľ sa títo nedohodnú inak. Pri nedostatku fin. prostriedkov bez dohody by prípadné vyplatenie jedného alebo viacerých /nie však všetkých/ naplnilo skutkovú podstatu trestného činu - uprednostňovanie veriteľa.
Ale čo by si urobil, ak by nemali dostatočné financie na vyplatenie preplatkov, aj keď mi je jasné, že ak by boli preplatky veľmi vysoké,tak boli zle vypočítané zálohové platby ? Siahol by si aj na FO?
svojar
21.06.07,03:07
Ale čo by si urobil, ak by nemali dostatočné financie na vyplatenie preplatkov, aj keď mi je jasné, že ak by boli preplatky veľmi vysoké,tak boli zle vypočítané zálohové platby ? Siahol by si aj na FO?
Nie, počkal by som až sa zaplatia nedoplatky a potom to musí byť za daný rok vyrovnané.
zsolt69
21.06.07,14:05
Súhlasím,že reklamačné obdobie je 15 dní.Na vyplatenie preplatkov a na nedoplatky sme určili dátum 30.06.2007. Nikto nenamietal takže u nás je to tak.
hasta
21.06.07,17:14
Prečo je reklamačné obdobie 15 dní? Je to niekde stanovené? Ak nie, kto to určuje?
zsolt69
22.06.07,14:50
Reklamačné obdobie sme určili spolu s radou. Nehladal som v žiadnom zákone, ale sa pozriem na to.
kim2r
26.06.07,11:38
Takze ak to chapem spravne k tomu vracaniu preplatkov. Niekto neplati a v zivote ani nezaplati. A ten kto plati je teda potrestany za to, ze platil?
Martina12345
26.06.07,12:40
Minule dávali v teleráne, že reklamovať môžme do 2 rokov ! Asi podľa občianskeho zákonnika.
Elena Navrátilová
27.06.07,04:09
Minule dávali v teleráne, že reklamovať môžme do 2 rokov ! Asi podľa občianskeho zákonnika.
Áno podľa Občianskeho zákonníka.
victoria
27.06.07,07:27
Ja mam trosku inu otazku ohladom nedoplatkov a preplatkov. Pokial pracujete niekto s programom Easy SVB viete mi poradit akym sposobom zauctovat preplatky a nedoplatky ?